Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Praca w KAS to marzenie wielu osób, szczególnie w przygranicznych regionach. Na jedno miejsce podanie składa nawet 18 kandydatów

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Praca w służbie celno-skarbowej nadal cieszy się ogromną popularnością. Nz. niedawne ślubowanie w Przemyślu 27 nowych funkcjonariuszek i funkcjonariuszy.
Praca w służbie celno-skarbowej nadal cieszy się ogromną popularnością. Nz. niedawne ślubowanie w Przemyślu 27 nowych funkcjonariuszek i funkcjonariuszy. KAS
Pewne zatrudnienia i dobre zarobki to podstawowe atuty pracy w Krajowej Administracji Skarbowej. W efekcie na ogłaszane nabory na jedno miejsce wpływa nawet 18 podań.

Kilka dni temu w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu ślubowanie złożyło 27 nowych funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

- Wśród ślubujących 27 funkcjonariuszy jest 15 kobiet i 12 mężczyzn. Trafią oni do służby w drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu, a także do Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka. Zajmować się będą również kontrolą celno-skarbową rynku - informuje asp. Edyta Chabowska, rzecznik IAS w Rzeszowie.

Ślubowanie w Przemyślu złożyło 27 nowych funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Nowi funkcjonariusze w szeregach KAS na Podkarpaciu. Złożyli...

- Ostatnie wydarzenia, których jesteśmy świadkami, w których uczestniczymy na granicy z Ukrainą, w szczególny sposób naznaczają początek Waszej służby. To trudna służba, ale jestem przekonany, że podjęte zobowiązanie wobec ojczyzny i społeczeństwa, da wam ogromną satysfakcję i pomoże rozwijać swoje pasje - podkreślił Witold Mrozek, dyr. IAS w Rzeszowie, który przyjął ślubowanie od nowych funkcjonariuszy.

Od początku roku do Służby Celno-Skarbowej w szeregi podkarpackiej KAS wstąpiło ponad 50 funkcjonariuszy. Na początku maja akty mianowania otrzyma kolejnych prawie 40 osób. Praca w KAS, zwłaszcza w "celnej" części tej formacji, od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Szczególnie w przygranicznych powiatach.

Podczas ostatniego naboru na 50 wolnych etatów wpłynęło aż 900 podań, co oznacza 18 osób chętnych na jedno miejsce. w efekcie limit etatów zwiększono do 130.

Co wpływa na tak dużą popularność pracy w służbach celno-skarbowych?

Przede wszystkim stabilność i pewność zatrudnienia, o wiele wyższa niż w prywatnych firmach. Ponadto zarobki, atrakcyjniejsze niż w firmach prywatnych czy różnych urzędach. Są one również konkurencyjne w porównaniu z innymi służbami.

Młodszy specjalista służby celno-skarbowej może liczyć na zasadniczą pensję brutto w wysokości 2900 do 3300 złotych. Wzrasta ona wraz z doświadczeniem. Starszy specjalista otrzymuje od 3500 do 4300 złotych. Więcej osoby na kierowniczych stanowiskach. Do wynagrodzenia zasadniczego dochodzą dodatki za stopień służbowy i staż pracy.

Takie pieniądze, na równorzędnych stanowiskach w różnych urzędach czy firmach prywatnych, są zazwyczaj nieosiągalne.

Oprócz wymagań formalnych, w tym odpowiedniego stanu zdrowia, dodatkowymi wymogami są wykształcenie średnie techniczne o zakresie kształcenia przydatnym w Służbie Celno-Skarbowej, np.: mechaniczne, mechatroniczne, elektroniczne, a na niektórych stanowiskach wykształcenie wyższe prawnicze albo ekonomiczne. W zależności od stanowiska przydatne jest doświadczenie w różnych dziedzinach.

Co ciekawe, nie ma określonego maksymalnego wieku, do którego można się starać o pracę w tej formacji. Inne służby określają ten pułap zazwyczaj na 35 lat.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24