Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Praca zdalna. Bełkoczesz na Teamsach podczas zebrania? Mogą Cię zwolnić! To nie żart!

Paulina Błaszkiewicz
Paulina Błaszkiewicz
Wielu z nas od ponad roku pracuje zdalnie. Ta forma pracy niebawem ma zostać uregulowana w Kodeksie Pracy, bo jak się okazuje pracownikom zdarzają się rozmaite przewinienia. Najpoważniejszym jest spożywanie alkoholu w czasie pracy, co mimo wszystko trudno udowodnić, gdy pracownika nie ma w biurze.WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>
Wielu z nas od ponad roku pracuje zdalnie. Ta forma pracy niebawem ma zostać uregulowana w Kodeksie Pracy, bo jak się okazuje pracownikom zdarzają się rozmaite przewinienia. Najpoważniejszym jest spożywanie alkoholu w czasie pracy, co mimo wszystko trudno udowodnić, gdy pracownika nie ma w biurze.WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>Polska Press
Wielu z nas od ponad roku pracuje zdalnie. Ta forma pracy niebawem ma zostać uregulowana w Kodeksie Pracy, bo jak się okazuje pracownikom zdarzają się rozmaite przewinienia. Najpoważniejszym jest spożywanie alkoholu w czasie pracy, co mimo wszystko trudno udowodnić, gdy pracownika nie ma w biurze.

Zobacz video: jak ekologicznie uprawiać ogródek?
[xllink]bae70c4a-f897-45ab-fe2a-84065190eb40,2bea65d5-0fbb-7068-4acc-ed9194c1429d[/xlink]

- Coraz częstszym problemem jest spożywanie alkoholu lub przyjmowanie narkotyków przy pracy w domu. W ostatnim czasie zetknąłem się z co najmniej kilkunastoma sygnałami od firm w tej sprawie - mówił Grzegorz Orłowski, radca prawny w kancelarii Orłowski Patulski Walczak w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną na początku tego roku.

Jak to udowodnić?

Pojawiają się sygnały, że w takich sytuacjach pracownicy dostają zwolnienia dyscyplinarne. Problem w tym, że pracę pod wpływem alkoholu trudno udowodnić. Bełkot na Teamsie nie jest jednoznacznym dowodem na to, że pracownik podczas pracy pije. W pracy stacjonarnej można wezwać do miejsca pracy policję. W domu pracownik nie musi wpuszczać funkcjonariuszy do środka. W ocenie prawników zwolnienie dyscyplinarne za picie alkoholu podczas wykonywania pracy zdalnie trudno udowodnić, ale jeśli z tego powodu pracownik nie odbiera telefonów albo nie loguje się do swojego służbowego komputera może być uznane za niewykonywanie obowiązków pracowniczych.

Praca zdalna. Bełkoczesz na Teamsach podczas zebrania? Mogą Cię zwolnić! To nie żart!

Praca zdalna ma zostać uregulowana w Kodeksie Pracy, ale do dziś nie znamy szczegółów tych regulacji. Tymczasem od marca większość osób jest kierowana do pracy zdalnej, do czego zachęcają rządzący w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Jest coraz gorzej?

Rok temu dla pracowników wykonywanie pracy z domu było nowością. Wielu z nich było zadowolonych z tego, że nie musi chodzić do biura. Inne były też nasze nawyki.

- Malowałam się na każdą videokonferencję, w której musiałam brać udział. Dbałam też o strój. Wyglądałam tak jak miałabym iść do biura, a dziś zdarza mi się pracować przez pół dnia w piżamie - pisze jedna z pracownic dużej korporacji w mediach społecznościowych.

Pracownicy, którzy od kilkunastu miesięcy pracują zdalnie mają dziś zupełnie inne nawyki. Często łączą obowiązki rodzica i pracownika. Mają problem m.in. z wykonywaniem pracy do określonej godziny, bo przecież są w domu i mogą coś odłożyć na potem, a w tzw. międzyczasie mogą przygotować obiad, czy wyskoczyć po bułki do piekarni. Tymczasem jak pisze portal Business Insider, więcej czasu, więcej swobody i mniej stresu (nie boimy się, że ucieknie nam pociąg albo stania w korkach) mamy tylko teoretycznie.

To zaś powoduje, że bardzo łatwo jest rozluźnić podejście do pracy i tym samym np. popadać w prokrastynację. Dlatego należy, jak ognia wystrzegać się pułapki, którą jest luz i poczucie dużej ilości czasu na wykonanie swojej pracy - to sprawia, że odsuwamy zadania, rozwlekamy je w czasie, bo przecież mam dodatkową godzinę czy dwie. Nagle robi się 16.00, a my nawet nie zbliżamy się do końca, a w efekcie kończymy o 20, zamiast o 17 - czytamy na stronie portalu.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć jednym z rozwiązań ma być wprowadzenie pracy hybrydowej, by dla zachowania równowagi pracownicy pojawiali się w biurze. Czy będzie to możliwe, gdy wciąż obowiązują obostrzenia?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Praca zdalna. Bełkoczesz na Teamsach podczas zebrania? Mogą Cię zwolnić! To nie żart! - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24