Pracownicy odśnieżali, złodziej ukradł firmowe auto

  Pracownicy odśnieżali, złodziej ukradł firmowe auto

  Ewa Gorczyca, KMP Krosno

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Pracownicy odśnieżali, złodziej ukradł firmowe auto

  ©R.Kijanka

  Na oczach zaskoczonych pracowników odśnieżających chodnik w Krośnie, nieznany mężczyzna wsiadł do ich firmowego samochodu i odjechał.
  Pracownicy odśnieżali, złodziej ukradł firmowe auto

  ©R.Kijanka

  Volkswagen transporter, należący do prywatnej firmy odśnieżającej krośnieńskie ulice, stał zaparkowany na ul. Mielczarskiego.

  - Miał włączone pomarańczowe światła błyskowe i silnik - relacjonuje Marek Cecuła, rzecznik KMP w Krośnie. - W tym czasie pracownicy firmy odśnieżali pobliski przystanek autobusowy. Zanim zdążyli zareagować, do auta wsiadł młody mężczyzna i odjechał w kierunku ul. Naftowej.

  Zdezorientowani pracownicy zadzwonili na policję i powiadomili właściciela firmy. Ten, jadąc swoim samochodem na miejsce kradzieży, zauważył skradzionego volkswagena na ul. Wyzwolenia. Auto nadal miało włączone światła błyskowe, a za kierownicą siedział młody mężczyzna. Właściciel pojazdu chciał go zatrzymać, ale nieznajomy zdołał wyrwać się i uciec.

  W tym czasie na miejsce dojechał policyjny patrol. Policjanci, przy pomocy pracowników firmy, po krótkim pościgu, zatrzymali uciekiniera w rejonie ul. Tysiąclecia. Okazało się, że to 21-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 1,6 promila alkoholu.

  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszy zarzuty krótkotrwałego użycia samochodu i kierowania nim w stanie nietrzeźwości. Za pierwsze z tych przestępstw, krośnianinowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, za drugie grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo