NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Pracownicy tarnobrzeskich sądów protestują. - Już mamy dosyć...

  Pracownicy tarnobrzeskich sądów protestują. - Już mamy dosyć pracy za grosze - mówią (zdjęcia)

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pracownicy tarnobrzeskich sądów protestują. - Już mamy dosyć pracy za grosze - mówią (zdjęcia)
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Marcin Radzimowski

  „Głodowa płaca, a ciężka praca!!!”, „Dość pracy za grosze!!!”, „Pracownik sądowy - status głodowy”, „Mamy dość niskich płac!!!”, „Bez nas sady nie istnieją!!!”, „Żądamy godnej płacy!!!” - krzyczały napisy z kartek trzymanych przez grupę pracowników Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. We wtorek dokładnie w samo południe w ramach protestu wyszli na kwadrans przed siedzibę tarnobrzeskich sądów i prokuratur, wyrażając swoje niezadowolenie.
  - Dość już pracy za te pieniądze. Wiele z nas zarabia najniższą krajową i dlatego postanowiliśmy w ten sposób zaprotestować - mówi jedna z pracownic tarnobrzeskiej „rejonówki”. - Nie uciekamy na zwolnienia L-4, jesteśmy cały czas w pracy. W ramach protestu o godzinie 12 przez piętnaście minut będziemy stać przed budynkiem.

  Protestujący, wśród których zdecydowana większość to kobiety, mają świadomość, że okres przed końcem roku jest dość niefortunny na organizowanie strajku w innej formie. Choćby w takiej, jaką przyjęli policjanci masowo uciekając na zwolnienia chorobowe przed Narodowym Świętem Niepodległości 11 Listopada.

  W sądach są teraz okresy sprawozdawcze, więc pracy dużo a w przypadku absencji chorobowej, będzie się ona nawarstwiać. I tak ktoś będzie te wszystkie dokumenty musiał wypełnić.

  - W przyszłości nie wykluczamy innej formy protestu, na razie poprzestajemy na piętnastominutowych wyjściach przed budynek - dodaje kobieta.

  Protesty pracowników biurowych sądów pojawiają się w całym regionie. Nie wykluczają masowego pójścia na zwolnienia chorobowe, bo w przypadku policjantów dopiero ta forma okazała się skuteczna. Pracownicy sekretariatów sądowych chcą, żeby ich płace dorównały poziomem do tych, jakie ma na przykład służba więzienna, także podlegająca ministrowi sprawiedliwości.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. ROŚNIE PŁACA MINIMALNA - ILE WYNOSI?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo