Prasówka 2.07.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 1.07. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Taki jest najgorszy czas na picie kawy. Kiedy w ciągu dnia lepiej nie pić kawy? To mówią dietetycy [2.07.2022]”?

Prasówka 2.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Taki jest najgorszy czas na picie kawy. Kiedy w ciągu dnia lepiej nie pić kawy? To mówią dietetycy [2.07.2022]

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Wiele osób pije ją każdego dnia, a nawet kilka razy dziennie. Korzyści płynące z picia kawy nie kończą się na pobudzeniu, poprawie czujności i koncentracji. Czarna kawa może też poprawiać zdolności poznawcze, wspomagać trawienie, działać przeciwzapalnie. Badania wskazują, że kawa może nawet chronić przed demencją. Chociaż prozdrowotne właściwości kawy są powszechnie znane, są chwile w ciągu dnia, kiedy nie powinno się jej pić - nie tylko nie przyniesie spodziewanych korzyści, ale może być wręcz szkodliwa. Kiedy lepiej nie pić kawy? Jaki jest najgorszy czas na picie kawy w ciągu dnia? Zobacz teraz, co mówią dietetycy.

Nie przegap promocji!

📢 Oto tabela wypłat emerytur od lipca 2022. Zobacz, jakie będzie twoje świadczenie po zmianach [2.07.2022]

Oto tabela wypłat emerytur od lipca 2022. Reforma (PIT 12 proc.) ma wejść w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka będzie stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT. Zobacz wyliczenia emerytur od 1 lipca 2022.

📢 Lidl, Biedronka, IKEA i inne sklepy wycofują ten towar. Tego nie kupuj - oto nowe ostrzeżenia GIS [2.07.2022]

Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

Prasówka 2.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 33. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze ścigali się z Mielca do Tarnobrzega w ogromnym upale. Zdjęcia z mety czwartego etapu

Tarnobrzeg gościł w piątkowe popołudnie kolarzy 33. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Rozegrany w ogromnym upale czwarty etap z Mielca do Tarnobrzega liczył ponad 142 kilometry. Zawodnicy finiszowali na placu Bartosza Głowackiego. Nagrody najszybszym wręczył prezydent miasta Dariusz Bożek i sponsorzy etapu. Zobaczcie zdjęcia ze zmagań i dekoracji.

📢 Dzika plaża naturystów w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim jest bardzo popularna. Plaża nudystów nad Zalewem Sulejowskim

Plaża nudystów nad Zalewem Sulejowskim. Dzika plaża naturystów w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim stała się najgłośniejszym kąpieliskiem w województwie łódzkim. Wszystko przez naturystów, którzy tutaj przyjeżdżają poopalać się. Jak będzie tego lata? Poprzednio w weekendy na plaży miłośników naturyzmu było często ponad 200. Przyjeżdżają tu ludzie z Łodzi, Częstochowy, Kielc, Warszawy, Tomaszowa, ale są też mieszkańcy powiatu piotrkowskiego.

📢 Znaczki z PRL-u najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów. Macie je w klaserach? Tyle są teraz warte!

Zbieranie znaczków to hobby z długą tradycją. Choć dzisiaj filatelistyka cieszy się wśród ludzi młodych niewielkim zainteresowaniem, kiedyś stanowiła bardzo wyraźne i kosztowne wyzwanie. Obecnie posiadacze starych zestawów znaczków pocztowych mogą pokusić się o ich sprzedaż. To istotne, gdyż mogą dostać za nie całkiem sporą sumę. Może to być nawet kilkaset... tysięcy złotych! Niemałe kwoty dostaniemy również za klasery i kolekcje tańszych znaczków! Oto szczegóły!

📢 1 lipca 2022 - Światowy Dzień Psa. Oto najlepsi przyjaciele naszych Czytelników [ZDJĘCIA]

Wszyscy doskonale wiemy, że pies od zawsze jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zwierzęta towarzyszyły człowiekowi od kilkunastu tysięcy lat wstecz. Od 2007 roku, czworonogi mają swoje oficjalne, polskie święto – Dzień Psa, który przypada właśnie dziś, 1 lipca. Zobaczcie zatem zdjęcia psów, które nadesłali nasi Czytelnicy. Czyż nie są urocze?

📢 Krytycznie niski poziom wody w Sanie w okolicy Stalowej Woli. Dalszy brak opadów może skutkować suszą!

Zaledwie 103 centymetry osiągnął poziom wody w Sanie na obszarze stacji pomiarowej w Nisku. Obserwując koryto rzeki możemy odnieść wrażenie, że rzeka zdaje się wysychać na niektórych z jej odcinków. Odsłonięte dno, kamienie, konary i zdechłe ryby to widok powszechny na stalowowolskim odcinku Sanu. Utrzymujące się niskie opady mogą zwiastować ciężkie miesiące nie tylko dla rolników.

📢 W piątek doszło do aż czterech zdarzeń drogowych w powiecie przeworskim [ZDJĘCIA]

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku informuje o wypadkach i kolizjach, do których doszło w piątek, 1 lipca na terenie pow. przeworskiego. Niebezpieczne zdarzenia drogowe miały miejsce w Dębowie, Przeworsku, Rozborzu i Dobrej.

📢 Tragiczny wypadek w Borku Starym. W wyniku zderzenia audi z hyundaiem zginęły dwie osoby

W piątek, 1 lipca około godz. 17 doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Borku Starym (gmina Tyczyn) na Drodze Wojewódzkiej 878. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. Niestety, nie udało się uratować życia dwóch osób.

📢 Żołnierz Putina chciał pokazać, jaki jest odważny, więc strzelił... do siebie. Jaki był tego efekt? Ukraińcy: "Zasłużył na idiotę roku"

Żołnierze Władimira Putina znani są z niekonwencjonalnych zachowań. Jeden z nich nakłada kamizelkę kuloodporną, ładuje magazynek do pistoletu i celuje sobie w klatkę, po czym ze słowami „idi na *uj, to pieprzony Donbas” oddaje strzał...

📢 Via Carpatia. Kolejne odcinki ekspresówki S19 w drodze. GDDKiA poinformowała o nowych przetargach [ZDJĘCIA]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na zaprojektowanie i budowę dwóch fragmentów drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim: Jawornik - Lutcza i Lutcza - Domaradz. To łącznie około 12 kilometrów, z których prawie cztery poprowadzone zostanie w tunelach.

📢 Widokowa kolej gondolowa w Solinie już dostępna dla turystów

25 gondol, poruszających się na 1,5-kilometrowych linach, z maksymalną prędkością 6 metrów na sekundę - tak w liczbach wygląda otwarta 1 lipca kolej w Solinie. Przejazd dostarcza niesamowitych emocji, bo tak piękne widoki z lotu ptaka można było dotąd zobaczyć w Bieszczadach tylko dzięki zdjęciom z drona. Teraz Jezioro Solińskie, słynną zaporę i urzekający krajobraz regionu może podziwiać z wnętrza gondoli każdy chętny!

📢 Upały 2022 MEMY. Sprawdź najbardziej szalone sposoby na upały od internautów [śmieszne obrazki, demotywatory, zabawne zdjęcia] 01.07.2022

Upały 2022 na najlepszych memach. Witamy upały! Internauci traktują oczywiście sprawę z uśmiechem. Zobaczcie najlepsze memy związane z upałami. Zebraliśmy najlepsze memy z czerwca.

📢 Trenerzy oraz przedstawiciele klubów 4 ligi podkarpackiej wybrali 20 najlepszych piłkarzy sezonu [GALERIA]

Poprosiliśmy trenerów i przedstawicieli klubów 4 ligi podkarpackiej, by wybrali pięciu (ich zdaniem) najlepszych zawodników ligi w sezonie 2021/2022. Każdy mógł głosować na maksymalnie dwóch swoich reprezentantów. Na podstawie tych głosów wybraliśmy najlepszą "20".

📢 Obok rzeszowskiego ZUS-u powstanie rondo. Od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie

Warta blisko 52 mln zł przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa zbliża się do finału. W poniedziałek rozpocznie się ważna część tego zadania, czyli budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS.

📢 Zmarł śp. ks. Jerzy Sepioł, proboszcz w parafii pw. św. Jacka w Będziemyślu

1 lipca 2022 r. w wieku 59 lat, mając 33 lata kapłaństwa, zmarł śp. Ksiądz Kanonik Jerzy Sepioł, proboszcz parafii pw. św. Jacka w Będziemyślu. Eksporta do kościoła parafialnego w Będziemyślu będzie miała miejsce w niedzielę, 3 lipca o godz. 15. Przewodniczył będzie biskup Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Natomiast pogrzeb śp. Księdza Kanonika Jerzego Sepioła pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego odbędzie się w poniedziałek w Harklowej o godz. 11.

📢 Radni PiS: Miasto Rzeszów nie może zmuszać mieszkańców do poświęcenia swojej własności

Rzeszowscy Radni Prawa i Sprawiedliwości podczas piątkowej konferencji zorganizowanej pod ratuszem po raz kolejny podali powody, dla których nie poprą w obecnej wersji Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa.

📢 W Rosji nabiera rozmachu kolejowa partyzantka. Ruch oporu walczy po stronie Ukrainy

„Sabotując pracę kolei, ratujesz życia po obu stronach frontu” – brzmi hasło rosyjskich partyzantów kolejowych, działających w interesie Ukrainy na Kolei Transsyberyjskiej w azjatyckiej części Rosji. Swoją inicjatywę nazywają „Zatrzymaj wagony”. Urastają do miana najbardziej prężnej inicjatywy rosyjskiego ruchu oporu przeciwko wojnie na Ukrainie.

📢 Mrożący krew w żyłach wypadek. Zawodnik Texom Stali Rzeszów po karambolu w Lesznie nadal przebywa w szpitalu [WIDEO]

Podczas rozegranej w czwartek na torze Unii Leszno ostatniej rundy ćwierćfinałowej grupy B drużynowych mistrzostw Polski juniorów doszło do bardzo groźnego karambolu, w którym ucierpiało trzech zawodników, którzy trafili do szpitala. Najbardziej został poszkodowany żużlowiec Texom Stali Rzeszów.

📢 Uwaga na burze z gradem i silny porywisty wiatr! Jest alert RCB dla całego kraju

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało dziś alert pogodowy dla całej Polski.

📢 Pierwsze sparingowe zwycięstwo PGE Stali Mielec. Podopieczni Adama Majewskiego ograli Koronę Kielce 2:0

Za PGE Stalą Mielec czwarty mecz sparingowy podczas przygotowań do sezonu 2022/23. Drużyna Adama Majewskiego wygrała z beniaminkiem PKO Ekstraklasy, Koroną Kielce 2:0. To pierwszy triumf Stali w letnich sparingach.

📢 Solina 2022. Co warto zobaczyć nad Jeziorem Solińskim? Zobacz najciekawsze atrakcje turystyczne w Solinie i okolicach [ZDJĘCIA]

Jezioro Solińskie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Podkarpaciu. Co warto zobaczyć nad Soliną? Gdzie wybrać się na krótką wycieczkę? Zobaczcie najciekawsze miejsca w okolicy Soliny. Już teraz największym zainteresowaniem cieszy się kolejka gondolowa, której oficjalne otwarcie nastąpiło w piątek 1 lipca.

📢 Fortuna 1 Liga. Kacper Sadłocha na dłużej w Stali Rzeszów

Wyjaśniła się najbliższa przyszłość Kacpra Sadłochy. 19-letni napastnik, który po okresie wypożyczenia ze Stali Mielec do Stali Rzeszów stał się wolnym zawodnikiem, teraz podpisał z rzeszowskim klubem nową umowę.

📢 31-latka fizyczne i psychiczne znęcała się nad noworodkiem. Ścisnęła syna za brzuch i szarpała nim oraz mówiła, że jest niechciany

To położna środowiskowa zauważyła u noworodka obszerne zasinienia tułowia. Na miejsce wezwała policję i pracowników GMOPS w Błażowej. Dziecko zostało przewiezione do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, gdzie wykonano specjalistyczne badania.

📢 Żona rosyjskiego oligarchy przerażona chorobą Putina. „On nie ma nic do stracenia”

Przebywająca na wygnaniu Tatiana Fokina, żona rosyjskiego oligarchy, mówi, że pogłoski o złym stanie zdrowia Putina są prawdziwe. A to oznacza, że satrapa może wykonać każdy ruch.

📢 53-latek spod Przemyśla pędził w domu nielegalny alkohol. Wytwarzał też papierosy! [ZDJĘCIA]

Przemyscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 17 kg nielegalnego tytoniu, 50 litrów alkoholu, 200 litrów zacieru i 3600 szt. papierosów – wszystko bez znaków akcyzy.

📢 Klasa O Jarosław. Paweł Hass nowym piłkarzem MKS-u HML Pogoń-Sokół Lubaczów

Po kilkuletniej przerwy do swojego macierzystego klubu wraca doświadczony Paweł Hass.

📢 Mamy wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty na Podkarpaciu

Dziś absolwenci ósmych klas poznali wyniki egzaminów. Średni wynik z języka polskiego na Podkarpaciu to 61 procent punktów, z matematyki - 59, języka angielskiego - 66. Jeśli chodzi o uczniów z Ukrainy średnie wyniki wyglądają tak: język polski - 28 procent, matematyka - 41 i angielski - 54.

📢 Utrudnienia na dębickim odcinku autostrady A4. Z ciężarówki spadły butelki z olejem [ZDJĘCIA INTERNAUTKI]

Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy jadący dębickim odcinkiem autostrady A4. Około godz. 10, na wysokości miejscowości Borowa, z samochodu ciężarowego wypadły plastikowe butelki z olejem. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Tarnowa. Policjanci organizują objazdy. Utrudnienia mogą potrwać do południa. Zobaczcie zdjęcia od internautki

📢 PKO Ekstraklasa. Trzynastu piłkarzy pożegnało się z PGE Stalą Mielec. Tym zawodnikom wygasły kontrakty

PGE FKS Stal Mielec poinformowała o odejściu z klubu trzynastu zawodników. - Żegnamy się z częścią drużyny Adama Majewskiego - czytamy na oficjalnej stronie mieleckiego klubu.

📢 Gdzie latem nad wodę na Podkarpaciu? Te jeziora, zalewy i kąpieliska w regionie cieszą się największą popularnością [ZDJĘCIA]

Kąpieliska na Podkarpaciu. Gdzie pojechać nad wodę w regionie? Przedstawiamy najpopularniejsze jeziora, zalewy i kąpieliska w woj. podkarpackim. Na liście znajdują się najbardziej oblegane zbiorniki, takie jak Żwirownia czy Jezioro Tarnobrzeskie, ale znajdziecie też spokojne miejsca, np. nad Sanem. Sprawdźcie szczegóły w galerii!

📢 O Rzeszów. Jakub Słomski poprowadzi w nowym sezonie Iskrę Zgłobień

Wiadomo już, kto poprowadzi beniaminka rzeszowskiej klasy okręgowej Iskrę Zgłobień - na ławce trenerskiej zasiądzie Jakub Słomski.

📢 Cóż za piękne wnętrza! Zadbany dworek w Kuńkowcach pod Przemyślem wystawiony na sprzedaż [ZDJĘCIA]

W Kuńkowcach tuż pod Przemyślem na działce o powierzchni 21,5 ara posadowiony jest parterowy dworek o powierzchni ok.200 m2 z 2012 roku, a także budynek gospodarczy o pow. 82m2, w skład którego wchodzi garaż dwustanowiskowy, kuchnia letnia i piwnica. Nieruchomość obecni właściciele zaaranżowali w ujmujący stylem sposób, nadając mu prestiżowy, ale i romantyczny charakter. Całość jest na sprzedaż!

📢 Wyścig Solidarności na Podkarpaciu. W piątek etap z Mielca do Tarnobrzega. Finisz na Placu Głowackiego

Czwarty etap liczyć będzie 142.8 km. Zarówno Start honorowy (godz. 13), jak i start ostry (g.13) nastąpi na Al. Niepodległości w Mielcu. Meta na Placu Głowackiego w Tarnobrzegu

📢 Kolejny piłkarz odszedł z PGE Stali Mielec - tym razem Maciej Urbańczyk

W nowym sezonie Maciej Urbańczyk nie będzie zawodnikiem PGE Stali Mielec - pomocnik przeniósł się do Odry Opole.

📢 Kolejka gondolowa w Solinie otwarta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

1 lipca premier Mateusz Morawiecki wziął udział w otwarciu nowego ośrodka turystycznego Polskich Kolei Linowych w Solinie. Później kolejkę gondolową udostępniono turystom.

📢 Śląskie Malediwy? Tak, w Jaworznie - Park Gródek. Bajkowe widoki, krystalicznie czysta woda. Zobaczcie

Polskie Malediwy, czyli lazurowa woda, malownicze skalne klify i biegnące „po wodzie” drewniane pomosty. Odwiedzający jaworznicki Park Gródek ludzie czują się jak w tropikach. Tylko jedno jezioro w Polsce wygląda jak Malediwy. Właśnie tak ten malowniczy teren jest określany - polskie Malediwy lub śląska Chorwacja. Teraz, gdy temperatura na zewnątrz dorównuje tej na prawdziwych Malediwach – można tu spotkać prawdziwe tłumy, ludzi spragnionych wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Jak dojechać do parku w Jaworznie i ile trzeba zapłacić za wstęp?

📢 Burzliwa dyskusja w sprawie projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Kilkaset osób zjawiło się w czwartek późnym popołudniem w hali Podpromie w Rzeszowie. Powód? Publiczna dyskusja na temat projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa. Przed rozpoczęciem spotkania była pikieta z transparentami, a podczas samej dyskusji nie brakowało emocjonalnych wystąpień mieszkańców, do których argumenty i wyjaśnienia miejskich urzędników raczej nie trafiały.

📢 Takie emerytury od maja 2022. Tyle dostaną emeryci po majowej waloryzacji. Zobacz, jak wzrosną świadczenia dla emerytów 1.07.2022

Takie będą emerytury już od maja 2022. Sprawdź stawki brutto i netto. Zmiana wypłacanych pieniędzy wzrosła po marcowej waloryzacji, wiele emerytów zyskało dodatkowe fundusze na życie. Jak będą wyglądały emerytury w maju? Sprawdź najnowsze wyliczenia.

📢 Bon turystyczny na Podkarpaciu. Na jego wykorzystanie zostały jeszcze tylko trzy miesiące

30 września upływa termin na wykorzystanie bonu turystycznego na dziecko. Na 231 tys. bonów, które przysługują mieszkańcom Podkarpacia, wykorzystanych zostało 170 tys.

📢 Imprezy i wydarzenia kulturalne w najbliższy weekend. Sprawdź przegląd z Podkarpacia [1-3.07.2022]

Brakuje ci pomysłu na jak spędzić wolny czas w ten weekend? Polecamy nasz przegląd imprez na Podkarpaciu. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Szczegóły w galerii!

Organizujesz imprezę, a nie widzisz jej w naszym zestawieniu? Napisz do nas na [email protected]!

📢 Anioły opanowały Jezioro Tarnobrzeskie. Akcja "Jezioro Aniołów - kąpiele o wschodzie słońca" wspiera budowę hospicjum dla dzieci [ZDJĘCIA]

Około dwustu osób, nie tylko z Tarnobrzega, w piątek 1 lipca o poranku zjawiło się nad Jeziorem Tarnobrzeskim, by wspólnie przywitać wschód słońca, wziąć kąpiel i przede wszystkim biorąc udział w akcji charytatywnej Jezioro Aniołów wesprzeć budowę Hospicyjnego Domu Aniołków w Skowierzynie, w gminie Zaleszany (powiat stalowowolski).

📢 Tych aut nie da się ukraść "na walizkę". Takie samochody są odporne na tę metodę kradzieży

Metoda na walizkę to jeden z najpopularniejszych sposobów kradzieży samochodów. Złodzieje często działają w nocy a cała akcja trwa nawet kilkanaście sekund. Okazuje się jednak, że niektóre auta są odporne na kradzież "na walizkę". Zobacz teraz w naszej galerii, których samochodów nie da się ukraść tą metodą.

📢 Oto aplikacje wycofane przez Google Play. Musisz je usunąć z telefonów Samsung, Xiaomi i innych

W Sklepie Google Play znajdziecie masę aplikacji o przeróżnym zastosowaniu, zarówno te pochodzące od dużych i znanych firm jak i te tworzone przez użytkowników, ale zyskujące popularność. Sprawdzamy, które aplikacje zostały wycofane ze sklepu i dla własnego bezpieczeństwa lepiej usunąć z telefonu.

📢 Pokazy kaskaderskie i monster trucki w Tarnobrzegu. Byliście? Poszukajcie siebie i zobaczcie zdjęcia z pokazów

W czwartkowe późne popołudnie tarnobrzeżanie mieli okazję obejrzeć pokazy kaskaderskie w wykonaniu Extrem Cascaders Team, monster trucki i nie tylko. Słowacka grupa dała pokaz umiejętności i zaprezentowała sztuczki, które jedynie na pozór mogą się wydawać proste do wykonania.

📢 Wichury i burze na Pomorzu 30.06.2022. Skutki nawałnicy na Pomorzu. Burza na Openerze - ZDJĘCIA

Ostatni dzień czerwca okazał się być fatalny w skutkach. Późnym popołudniem, w czwartek 30.06, przez województwo pomorskie przeszła nawałnica. Silny wiatr i burze z gradem spowodowały wielokrotne interwencje służb. Zalane ulice, piwnice i posesje to tylko niektóre z konsekwencji kapryśnej pogody. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Dramatycznie spadł poziom wody w Sanie w Bieszczadach. Zobacz zdjęcia

Dramatycznie spadł poziom wody w Sanie w okolicy Rajskiego. Rzeka wygląda tak jakby miała za chwilę wyschnąć. Tak niskiego stanu rzeki już dawno nie było. Nie lepiej jest w okolicy Tworylnego i Krywego. W Bieszczadach przez cały czerwiec praktycznie nie padał deszcz. Jeśli brak opadów się przedłuży San na niektórych odcinkach może całkiem wyschnąć. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Już nie tylko na wnuczka… Podkarpacka policja przestrzega przed oszustami

Wydłuża się lista zawodów zaufania publicznego, na przedstawicieli których powołują się oszuści. Najczęstsze dotychczas wyłudzenia „na wnuczka” wykorzystywały więzi rodzinne, oszustwa „na policjanta”, „na żołnierza amerykańskiego”, „na pracownika PGE”, „na zagranicznego lekarza”, „na pracownika platformy wiertniczej” żerują na zaufaniu do zawodu lub instytucji. I nadzwyczaj często – skutecznie.

📢 Firma Texom została nowym sponsorem Resovii, a Sokół Sieniawa klubem partnerskim

Firma Texom została sponsorem strategicznym Resovii. Również w czwartek działacze rzeszowskiego klubu podpisali umowę partnerską z Sokołem Sieniawa.

📢 Ponad 100 strażaków PSP i OSP na ćwiczeniach "Brzozów 2022" [ZDJĘCIA]

Podczas ćwiczeń "Brzozów 2022" strażacy doskonali działania z zakresu ratownictwa wysokościowego – ewakuacja osoby poszkodowanej z wysokości (podest komina ciepłowniczego); gaszenia pożaru obiektu biurowo-magazynowego, prowadzenia działań przeciwpowodziowych – ewakuacja ludzi z zagrożonych terenów, podnoszenie korony zapory, wzmacnianie konstrukcji zapory, obrona zagrożonego mostu; działań z zakresu ratownictwa wodnego – ewakuacja osób przy pomocy środków pływających, poszukiwania osoby pod wodą.

📢 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina: Od 1 lipca można wnioskować o 300 złotych na wyprawkę szkolną

Od piątku, 1 lipca, można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną.

📢 Biskup Diecezji Rzeszowskiej Jan Wątroba w Ekwadorze. Głównym celem wizyty święcenia biskupie ks. Krzysztofa Kudławca z Gorlic [ZDJĘCIA]

Biskup Diecezji Rzeszowskiej Jan Wątroba przebywał w Ekwadorze w Ameryce Południowej. Głównym celem wyjazdu były święcenia biskupie ks. Krzysztofa Kudławca z Gorlic. Podczas pobytu w Ekwadorze biskup rzeszowski spotkał się z misjonarzami z diecezji rzeszowskiej.

📢 Kolejne utonięcie na Podkarpaciu! Ciało 60-latka wyłowione ze zbiornika wodnego w Przychojcu [ZDJĘCIA]

60-letni mężczyzna utonął w zbiorniku wodnym w Przychojcu. Mieszkaniec gminy Leżajsk wszedł do wody i już nie wypłynął. Jego ciało wydobyli z wody strażacy. To już drugie utonięcie tego lata w powiecie leżajskim.

📢 Wypadek w Głuchowie na drodze krajowej nr 94. Cztery osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło przed godz. 12, na drodze krajowej nr 94 w Głuchowie. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów osobowych, ranne zostały cztery osoby.

📢 O Krosno. Mocne strzały transferowe Startu Rymanów! Do zespołu dołączyli Kamil Walaszczyk i Radosław Macnar

Start Rymanów rozpoczął okres transferowy z wysokiego "C". Do zespołu dołączyli Kamil Walaszczyk i Radosław Macnar.

📢 Lekarz rodzinny zleci więcej badań i zajmie się opieką koordynowaną. Duże zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej od 1 lipca 2022 roku

Rusza duża reforma w podstawowej opiece zdrowotnej. Od 1 lipca br. lekarz rodzinny będzie mógł zlecić pacjentowi znacznie więcej badań diagnostycznych oraz profilaktycznych. Lekarze rodzinni mają też zająć się opieką koordynowaną (całościową) nad pacjentem. Reforma POZ ma m.in. skrócić czas oczekiwania na postawienie diagnozy.

📢 Kraków-Katowice. Od 4 lipca podwyżki opłat na autostradzie A4

4 lipca br. wchodzi w życie zmiana stawek opłat za przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków. Mimo oburzenia kierowców i sprzeciwu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przypomnijmy jednak, że zarządcą tego odcinka A4 jest firma Stalexport.

📢 Tragedia w Sędziszowie Małopolskim. Nie żyje kobieta potrącona przez pociąg relacji Przemyśl - Praga

Ropczyccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w czwartek przed godz. 1 na torach kolejowych w rejonie dworca PKP Sędziszowie Małopolskim. W wyniku potrącenia przez pociąg zginęła kobieta. Tożsamość ofiary nie jest jeszcze znana.

📢 Półnaga żona Roberta Lewandowskiego oszołomiła Hiszpanię, pozując na skraju faulu - Barcelona będzie musiała dopłacić [ZDJĘCIA]

FC Barcelona próbuje pozyskać wybornego snajpera Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego. Tymczasem rodzina polskiego napastnika zaczyna już przyzwyczajać się do życia Hiszpanii. Żona jednego z najlepszych strzelców naszych czasów, Anna Lewandowska, pochwaliła się na Instagramie gorącymi zdjęciami z wakacji spędzanych w rodzinnej rezydencji na Majorce.

📢 W Pilźnie spłonęła stolarnia w zakładzie produkcyjnym [ZDJĘCIA]

Strażacy z OSP Pilzno poinformowali w mediach społecznościowych, że w czwartek o godz. 1:35 zauważono pożar stolarni w zakładzie produkcyjnym przy ul. Pana Tadeusza w Pilźnie. Do akcji wyjechali ratownicy z PSP Dębica, OSP Pilzno, OSP Łęki Dolne, OSP Strzegocice, OSP Lipiny, OSP Słotowa. Zniszczenia są duże. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Pogoda na czwartek. Wiemy, gdzie będą burze i opady deszczu

W związku z zagrożeniem upałami w większości regionów kraju obowiązuje alert pogodowy IMGW II stopnia. Na Podkarpaciu, w Małopolsce oraz w południowej części woj. świętokrzyskiego i lubelskiego obowiązuje alert najwyższego, III stopnia. W niemal całej Polsce mogą wystąpić burze.

📢 Żołnierze z Polski, USA i Kanady przeszli intensywne szkolenie na poligonie w Nowej Dębie [ZDJĘCIA]

Żołnierze z Polski, USA i Kanady stale doskonalą umiejętności strzeleckie. Na poligonie w Nowej Dębie doskonalą również inne umiejętności potrzebne podczas walki.

📢 Wypadek w Tylawie na drodze krajowej nr 19. Kierujący busem zderzył się z tirem

W czwartek przed godziną 5:00 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Tylawa (gmina Dukla). Kierujący busem zderzył się z tirem. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca busa marki renault.

📢 Tyle zarobili w 2021 roku radni Rady Miejskiej w Przemyślu [RANKING]

Ile w 2021 roku zarobili radni Rady Miejskiej w Przemyślu? Sprawdziliśmy w oficjalnych oświadczeniach, dostępnych w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

📢 Rzeszowscy kardiochirurdzy szkolą lekarzy z Arabii Saudyjskiej, jak wykonywać operacje na zastawce mitralnej z minidostepu [ZDJĘCIA]

Rzeszowscy kardiochirurdzy z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie szkolą lekarzy z Arabii Saudyjskiej, jak wykonywać operacje na zastawce mitralnej z minidostępu. Ten zabieg to wizytówka naszej Kliniki Kardiochirurgii.

📢 Kraków. Karambol na autostradzie A4. 11 samochodów zderzyło się za zjazdem na Wieliczkę. Były utrudnienia

W środę, 29 czerwca po godzinie 15.00 doszło do karambolu na autostradowym odcinku obwodnicy Krakowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wypadku wzięło udział 11 pojazdów. Jedna osoba została poszkodowana. Zdarzenie miało miejsce na pasie jezdni w kierunku Rzeszowa za zjazdem na Wieliczkę. W kierunku Rzeszowa można było poruszać się wyłącznie prawym pasem. Po godzinie 17 służby udostępniły pas lewy. Ruch odbywa się płynnie.

📢 Pokazowy zabieg kardiochirurgiczny dla lekarzy z Arabii Saudyjskiej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Pokazowy zabieg kardiochirurgiczny dla lekarzy z Arabii Saudyjskiej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

📢 Złote gody, czyli w małżeństwie od pół wieku. W Chłopicach odbyła się wspaniała uroczystość [ZDJĘCIA]

Złote gody to jubileusz 50. rocznicy ślubu. Pary, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat (i więcej) spotkały się w poniedziałek, 27 czerwca w Urzędzie Gminy Chłopice. Tam odbyło się uroczyste wręczenie medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

📢 Pożegnanie amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonowali w Mielcu [ZDJĘCIA]

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła oraz Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Tomasz Grazda wraz z przedstawicielami innych służb, prezydentem Mielca i osobami współpracującymi z żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej spotkali się podczas uroczystego pożegnania amerykańskich żołnierzy.

📢 Na drodze krajowej nr 77 w Duńkowiczkach pod Przemyślem spalił się bus [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w środę na drodze krajowej nr 77 w Duńkowiczkach pod Przemyślem. Na pasie w kierunku Jarosławia zapalił się bus marki Volkswagen Crafter. Do pożaru zadysponowano policję oraz strażaków z OSP Orły i PSP Przemyśl. Zobaczcie zdjęcia akcji gaśniczej!

📢 Kolejny przystanek Podkarpackiego Szlaku Filmowego będzie w Bieszczadach

Bieszczadzki odcinek Podkarpackiego Szlaku Filmowego będziemy hucznie inaugurować wyjątkowymi koncertami, klimatycznymi projekcjami, spotkaniami i innymi filmowymi atrakcjami - zapowiada Podkarpacka Komisja Filmowa. Trzeba sobie zabukować w kalendarzu termin od 24 do 30 lipca.

📢 Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun kolejny raz bez wotum zaufania i absolutorium

Drugi rok z rzędu Rada Miejska w Przemyślu nie udzieliła wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2021 rok prezydentowi Przemyśla Wojciechowi Bakunowi.

📢 Ranczo w Jaksmanicach pod Przemyślem wystawione na sprzedaż. To miejsce z ogromnym potencjałem na biznes [ZDJĘCIA]

Na sprzedaż trafił wyjątkowy obiekt w Jaksmanicach pod Przemyślem. Ranczo o pow. 52,85 ha to nieruchomość z lasem, zabudowana 3 domami, stajnią z ujeżdżalnią oraz budynkami gospodarczymi. Powierzchnia zalesionych gruntów wynosi 31,71 ha . Na terenie znajdują się 4 stawy rybne z pełna infrastrukturą.

📢 W nocy na DK 28 w miejscowości Korzeniec w powiecie przemyskim spłonął samochód [ZDJĘCIA]

W środę w nocy straż pożarna w Przemyślu odebrała zgłoszenie o pożarze na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Korzeniec w gm. Bircza. Pierwsi do zdarzenia dojechali druhowie z OSP Bircza. Zadysponowano jeszcze PSP Przemyśl i policję. Na miejscu okazało się, że w całości ogniem objęty jest samochód marki Toyota, którym kierował ob. Ukrainy. Mężczyźnie nic się nie stało.

📢 Emilia Bilik z Jarosławia wygrała konkurs Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego 2022 [ZDJĘCIA]

15-letnia Emilia Bilik z Jarosławia wygrała konkurs Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego 2022 i automatycznie przeszła do dalszego etapu konkursu ogólnopolskiego Polska Miss, którego finał będzie transmitowany w telewizji.

📢 Wypadek w Lipowicy na DK 19. Zderzyły się ze sobą dwa samochody ciężarowe. Droga jest zablokowana

Do wypadku w Lipowicy (gmina Dukla) doszło we wtorek około godziny 17. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody ciężarowe, które zderzyły się czołowo-bocznie. Poważnie ranni zostali obaj kierowcy.

📢 Jezioro Tarnobrzeskie oblegane w upalny wtorek. Wodny park rozrywki jedną z atrakcji. Zobacz zdjęcia

Pierwszy tydzień wakacji na Podkarpaciu upływa pod znakiem ekstremalnie wysokich temperatur. We wtorek w Tarnobrzegu bardzo gorąco - 32 stopnie w cieniu. Mnóstwo osób szuka ochłody, dlatego Jezioro Tarnobrzeskie jest oblegane. Działają wypożyczalnie sprzętu pływającego i wodny park rozrywki, czyli dmuchany tor przeszkód.

📢 Kwiaty do ogrodu, które nie boją się słońca i suszy. Są piękne i nie trzeba ich ciągle podlewać. Polecamy 12 roślin na słoneczną rabatę

Nasłoneczniony ogród może być problemem, szczególnie jeśli przez dłuższy czas panują upały. To trudne warunki dla wielu roślin, ale są i takie, które poczują się w nich doskonale. Polecamy rośliny, które warto posadzić na słonecznej rabacie, a w dodatku nie będzie trzeba ciągle ich podlewać.

📢 Cennik na kolejkę gondolową w Solinie. Ile kosztuje bilet normalny, a ile ulgowy?

Polskie Koleje Linowe opublikowały cennik biletów na kolejkę gondolową. To najbardziej oczekiwana informacja, oprócz terminu otwarcia. Drogo jest, czy tanio?

📢 77-latek z okolic Lubaczowa oskarżony o obcowanie płciowe z 6-letnią wnuczką. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

77-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego został przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu oskarżony o minimum trzykrotne doprowadzenie do obcowania płciowego z zaledwie sześcioletnią wnuczką. Sprawę będzie rozpatrywał Sąd Okręgowy w Przemyślu.

📢 „Kos” nie będzie historycznym filmem o Tadeuszu Kościuszce. Byliśmy na planie nad zalewem w Wilczej Woli [ZDJĘCIA]

Podkarpacie dostarczyło nam takich plenerów, których nie mogliśmy znaleźć ani na Mazowszu, ani w Małopolsce. Stąd decyzja, żeby tu kręcić - mówi Paweł Maślona, reżyser filmu „Kos”.

📢 Odznaczenia i wyróżnienia wręczono w Przemyślu funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej uczczono pamięć patrona tej jednostki, gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego ps. „Jur”. Uroczystość była również okazją do wręczenia funkcjonariuszom odznaczeń i wyróżnień.

📢 Kolejna na Podkarpaciu ofiara wody. Z zalewu Podwolina w Nisku wyłowiono ciało 33-latka

Niestety, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Dziś w godzinach porannych osoba zaginiona została odnaleziona w zalewie Podwolina - poinformowali strażacy z JRG w Nisku. Poszukiwania 33-latka trwały od niedzieli.

📢 Dwa lata od powodzi w gminie Dubiecko niedaleko Przemyśla. Zobacz, jak silny był wtedy żywioł [ZDJĘCIA]

Mijają dwa lata od powodzi w gminie Dubiecko niedaleko Przemyśla. Zobaczcie zalane domy i te same miejsca tydzień po ataku żywiołu, gdy woda już opadła.

📢 Koszmarny wypadek pod Krakowem. Są ofiary śmiertelne, łącznie 7 poszkodowanych

W miejscowości Czułówek w gminie Czernichów na DW-780 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych skody i forda. 7 osób zostało poszkodowanych, do wydobycia poszkodowanych strażacy używali narzędzi hydraulicznych. Niestety życia jednej osoby nie udało się uratować - to 44-letni mężczyzna. W tym czasie druga osoba - ciężko ranna w tym wypadku walczyła o życie. Zmarła w szpitalu.

📢 Nareszcie ruszyły prace remontowe linii kolejowej 102 z Przemyśla na Ukrainę [ZDJĘCIA]

Rozpoczęły się długo oczekiwane prace remontowe linii kolejowej 102 z Przemyśla, przez graniczne Malhowice do Niżankowic w Ukrainie, a dalej w głąb południowej części tego kraju lub przez Chyrów do granicy w Krościenku i w Bieszczady.

📢 Opada poziom wody w Wisłoku w Rzeszowie. Pierwsze symptomy nasilającej się suszy [ZDJĘCIA]

Wybraliśmy się na krótki spacer wzdłuż rzeki, by zobaczyć jaka jest sytuacja. Niestety, zaobserwowaliśmy pierwsze symptomy nasilającej się suszy. Gwałtownie opada poziom wody w Wisłoku w Rzeszowie. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Wiemy, kiedy rusza kolejka gondolowa w Solinie! [ZDJĘCIA]

Polskie Koleje Linowe datę otwarcia kolejki gondolowej trzymają w wielkiej tajemnicy. Dotyczy to również ceny biletów. Pierwszą udało nam się nieoficjalnie zdobyć. O drugiej chodzą słuchy, że wcale nie ma być drogo.

📢 Pociągi wróciły w Bieszczady. Wznowiono połączenie kolejowe Sanok – Ustrzyki Dolne

Dzięki inicjatywie Samorządu Województwa Podkarpackiego, po 12 latach przerwy wznowiono połączenie kolejowe Sanok – Ustrzyki Dolne. W pierwszym, inauguracyjnym kursie pociągu wzięli udział: poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, wicemarszałek Piotr Pilch, starosta bieszczadzki Marek Andruch, starosta sanocki Stanisław Chęć oraz wielu innych samorządowców i lokalnych mieszkańców.

📢 Najsmaczniejsze lody na Podkarpaciu? Zobacz TOP 15 najlepszych miejsc z lodami według internautów

Na portalu społecznościowym Facebook poprosiliśmy internautów o wskazanie najlepszej lodziarni na Podkarpaciu. Otrzymaliśmy mnóstwo odpowiedzi, z których wybraliśmy 15 najczęściej powtarzających się. Sprawdźcie, gdzie zjecie najsmaczniejsze lody! Jest to subiektywny przegląd, oparty wyłącznie na opinii naszych czytelników.

📢 Kierujący z Ukrainy zignorował znak i wjechał w Przemyślu pod most. Autokar był za wysoki... [ZDJĘCIA]

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek na ul. Sportowej w Przemyślu. Kierujący z Ukrainy nie zwrócił uwagi na znak i wjechał pod most kolejowy zbyt wysokim autokarem. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Gdzie jest burza? Radar burzowy online, aktualne mapy burzowe i ostrzeżenia IMGW [INTERAKTYWNA MAPA]

IMGW ostrzega przed burzami. Gdzie jest burza dziś? Sprawdź interaktywny radar burzowy online, aktualne mapy burzowe i ostrzeżenia IMGW.

📢 Dojedziecie tam jeszcze dzisiaj. Ciekawe miejsca w Bieszczadach, bez tłumów turystów i kramów z chińskimi magnesami [ZDJĘCIA]

Bieszczady to nie tylko zatłoczone Jezioro Solińskie i oblegane, główne szlaki turystyczne. Znajdziemy również rzadziej odwiedzane miejsca, zwłaszcza przez "masowego" turystę, za to ciekawe i pozwalające obcować z przyrodą i ciekawą, regionalną historią. Prezentujemy kilka propozycji na wyjazd.

📢 „Pociąg marzeń” wyruszył po raz pierwszy na Podkarpaciu

„Nowiny” ruszają z akcją charytatywną „Pociąg marzeń”, która pomoże dzieciom z Polski i Ukrainy pojechać na wymarzone wakacje.

📢 UŚMIECH DZIECKA Wybieramy dzieci na okładkę gazety - głosowanie trwa. Czeka mnóstwo nagród!

Z tej okazji Dnia Dziecka stworzyliśmy wielką galerię pełnych uśmiechu zdjęć dzieci naszych Czytelników. Spośród nich wybierzemy maluchy, które trafią na okładkę. Czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży - głosowanie rozpoczęte!

Masz swoją ulubioną restaurację lub jadłodajnię? Wiesz, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody? Znasz dobrego kucharza, sympatycznego kelnera, barmana lub baristę albo menedżera gastronomii, który świetnie zarządza biznesem? Zagłosuj lub zgłoś swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody, a w ogólnopolskim finale samochód - Citroen C3!

📢 Wspominamy księży diecezji rzeszowskiej, którzy zmarli w 2021 roku [ZDJĘCIA]

Na podstawie danych opublikowanych przez Diecezję Rzeszowską, wspominamy księży, którzy zmarli w 2021 roku. Sprawdźcie szczegóły w naszej GALERII.

📢 Tajemnice różańca świętego: radosne, bolesne, chwalebne, światła. Jak odmawiać różaniec? Zobacz, jak się modlić na różańcu

Tajemnice różańca świętego warto znać, jeśli chce się odmawiać różaniec. To modlitwa, którą w Kościele katolickim odmawia się szczególnie w październiku. Czym są tajemnice różańca? Jak modlić się z użyciem różańca? Podpowiadamy!

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie znaczenie ma wejście Finlandii i Szwecji do NATO

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie