Prasówka 27.09.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 27.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Utrudnienia w ruchu 28.09.2021 w woj. podkarpackim. Gdzie są dzisiaj prowadzone roboty drogowe?”?

Prasówka 27.09: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Utrudnienia w ruchu 28.09.2021 w woj. podkarpackim. Gdzie są dzisiaj prowadzone roboty drogowe?

Gdzie w województwie podkarpackim należy spodziewać się dzisiaj (28.09.2021) utrudnień? Roboty drogowe: droga 19, msc. Nowosielec (427. km na odc. 0,1 km) Budowa chodnika na odcinku od km 427+037 do km 427+109 po stronie lewej od istniejącej zatoki do istniejącego przejścia dla pieszych. Roboty wykonywane poza rowem, bez bezpośredniego oddziaływania na ruch drogowy oraz jego uczesników..

Nie przegap promocji!

📢 Taką emeryturę dostaniesz na rękę w 2022 roku. Zobacz stawki emerytur bez podatku [28.09.21]

Taką emeryturę dostaniesz na rękę w 2022 roku. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Takie mają być zasady programu 500 Plus w 2022 roku. Wprowadzono zmiany [28.09.21]

500 plus to jeden z najpopularniejszych programów prorodzinnych, jaki obowiązuje w naszym kraju. Nie ma żadnych progów dochodowych. Każdy rodzic wychowujący dziecko może otrzymać pieniądze na swoją pociechę. 500 złotych wpływa regularnie co miesiąc. Konieczne jest złożenie wniosku. Zobaczcie, jak będzie wyglądało 500 plus w 2022 roku.

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 27.09: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zaskakujące skutki uboczne niejedzenia chleba. Zobacz, co się dzieje, gdy nie jesz pieczywa [28.09.21]

Co się dzieje z organizmem, kiedy zupełnie zrezygnuje się z pieczywa? Zmiany po odstawieniu chleba, bułek i innych wypieków można zauważyć nawet gołym okiem. Dowiedz się, jakie mogą być skutki niejedzenia chleba w naszej galerii.

📢 Na posiadanie takich ras psów trzeba mieć pozwolenie. Lista może niektórych zaskakiwać [lista - 28.09.21]

Obowiązek posiadania pozwolenia do utrzymywania lub prowadzenia hodowli psów uznawanych za agresywne regulują przepisy prawa. Na liście znalazło się 11 ras psów. O jakie psy chodzi?

📢 Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Zobacz ceny

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

📢 Śledztwo w sprawie bulwersującego zdarzenia w Krościenku Wyżnym. Kobieta, która ciągnęła psa za samochodem, usłyszała zarzuty

Kobiecie, która ciągnęła za samochodem swojego psa, grozi odwieszenie kary więzienia za znęcanie się nad zwierzętami, orzeczonej wcześniej z warunkowym zawieszeniem. Mieszkanka Krościenka Wyżnego usłyszała trzy zarzuty. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

📢 To dzieje się z organizmem, gdy spożywamy pomidory. Niektórzy muszą uważać! [28.09.21]

Pomidory oprócz wyjątkowego smaku to także dostarczają nam zdrowych i potrzebnych składników odżywczych. Jak się okazuje, pomidory nie są jednak dla wszystkich. Zobaczcie, kto nie powinien jeść pomidorów i dlaczego.

📢 W Rzeszowie odbyły się obchody upamiętniające 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i święta Wojsk Obrony Terytorialnej

W poniedziałek 27 września w Rzeszowie odbyły się obchody upamiętniające 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

📢 Jeśli masz problemy z sercem nie jedz tych produktów. Zobacz, na co uważać!

Listę produktów zakazanych dla osób z problemami serca przygotowali kardiolodzy. Jak przygotować dietę, aby jak najmniej obciążać serce? Sprawdzamy, których produktów lepiej unikać, jeśli stwierdzono u nas problemy z sercem.

📢 Sejmik unieważnił swoje stanowisko przeciw promocji ideologii LGBT

Radni województwa podkarpackiego przyjęli w poniedziałek 27 września stanowisko o nazwie „Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji”. Tym samym unieważnili swoje stanowisko z 2019 roku "wyrażające sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT".

📢 Kiedy premiera filmu Dziewczyny z Dubaju? Doda ma kłopoty z powodu filmu Dziewczyn z Dubaju. Będzie skandal! 27.09.2021

Oparty na faktach film "Dziewczyny z Dubaju" opowiada o seksaferze z udziałem celebrytów. Premiera filmu Dziewczyny z Dubaju jest zagrożona?! Czy będzie skandal! Doda już ma problemy przez film "Dziewczyny z Dubaju"! Zobacz, które aktorki i którzy aktorzy zagrają w najbardziej wyczekiwanej produkcji 2021 roku. W galerii prezentujemy pierwsze kadry z filmu Dziewczyny z Dubaju opowiadającego o tzw. aferze dubajskiej. Już same zdjęcia budzą kontrowersje...

📢 Wokół meczu. Najlepsze około-piłkarskie zdjęcia w niższych ligach na portalu nowiny24.pl w dniach 24-26 września [GALERIA]

Czasem wokół boiska dzieje się więcej, niż na samej murawie! Polecamy galerię "wokół meczu", czyli subiektywnie wybraną kompozycję zdjęć weekendu 24-26 września z 4. ligi podkarpackiej i klas O, A, B.

📢 Sesja sejmiku województwa podkarpackiego, jednym z punktów uchwała o LGBT [ZDJĘCIA]

Radni województwa podkarpackiego przyjęli w poniedziałek 27 września stanowisko o nazwie „Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji”. Zobaczcie zdjęcia z sesji sejmiku województwa podkarpackiego.

📢 Trzej przedsiębiorcy z zarzutami płatnej protekcji zatrzymani przez CBA z Rzeszowa

Funkcjonariusze CBA z Rzeszowa zatrzymali trzech przedsiębiorców zamieszkałych w Warszawie i w okolicach. Są podejrzani o wręczanie łapówek od 50 do 100 tys. euro, w zamian za załatwianie różnych spraw w sądach, organach ścigania, urzędach, spółkach Skarbu Państwa.

📢 ROLNIK SZUKA ŻONY 8. Mają wielkie domy, luksusowe samochody i duże gospodarstwa. Czym zajmują się uczestnicy programu? [ZDJĘCIA]

W 8. sezonie popularnego programu "Rolnik szuka żony" o miłość walczyć będą Stanisław, Kamila, Elżbieta, Krzysztof i Kamil. To oni zaproszą do swoich domów kandydatki i kandydatów, którzy staną w szranki o ich względy. Kim są rolnicy i rolniczki kolejnej edycji popularnego programu TVP? Czym się zajmują? Jak wyglądają ich gospodarstwa? Zobaczcie zdjęcia w galerii.

📢 Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 28 Przemyśl - Medyka. Postęp prac przekroczył 40 procent [ZDJĘCIA]

Zaawansowanie robót na rozbudowywanym odcinku drogi krajowej nr 28 z Przemyśla do Medyki wynosi 44 proc. Z uwagi na specyfikę robót odcinek został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie wykonywane są prace związane z budową jezdni prawej. W drugim etapie firma Eurovia przystąpi do realizacji jezdni lewej.

📢 Aktualne ostrzeżenia GIS. Pozbądź się tego z lodówki! Najnowsze produkty wycofane ze sprzedaży ze sklepów! (27.09.2021)

Nowe aktualne ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego z 27 września 2021 roku przed szkodliwymi dla zdrowia i życia produktami. Inspektor poinformował o usunięciu ich ze sklepów. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. sezamu i suplementów diety zanieczyszczonych tlenkiem etylenu. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które są wycofywane ze sprzedaży. Sprawdź także wyniki kontroli oraz nowe ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego w naszym raporcie. Jeśli kupiłeś te niebezpieczne dla zdrowia i życia produkty, pozbądź się ich oddając do sklepu lub wyrzucając do kosza. Lista aktualizowana jest na bieżąco. W tym artykule znajdziesz szkodliwe produkty wycofane ze sprzedaży w ostatnich miesiącach (27.09.2021).

📢 W Warzycach zderzyły się trzy samochody osobowe. Jedna osoba została ranna

W poniedziałek ok. godziny 14:20 na DK28 w Warzycach (pow. jasielski) doszło do wypadku. W zdarzeniu brały udział trzy samochody osobowe.

📢 31 milionów euro. Oto najdroższa jedenastka PKO Ekstraklasy

W ostatnich miesiącach wzrosła wartość niektórych zawodników PKO Ekstraklasy. Do zespołów dołączyli także nowi zawodnicy, którzy są wysoko wyceniani przez portal Transfermarkt. Wzięliśmy pod uwagę drugorzędne pozycje piłkarzy i w ustawieniu 4-2-3-1 skonstruowaliśmy najdroższą jedenastkę w lidze.

📢 Rzeszów. Jasnowidz wskazał miejsce, gdzie może znajdować się ciało Mariusza Michalika

To jedno z najbardziej tajemniczych zaginięć ostatnich lat na Podkarpaciu. Od stycznia tego roku, policjanci dwoją się i troją, aby odnaleźć zaginionego w Rzeszowie Mariusza Michalika. W ostatni piątek, strażacy z Rzeszowa i Przemyśla szukali ciała mężczyzny przeszukując sonarem rzekę pomiędzy Mostem Załęskim, a Mostem Tadeusza Mazowieckiego. – To ja wskazałem, to miejsce – mówi nam Krzysztof Jackowski, najbardziej znany jasnowidz w Polsce.

📢 Koncert Pięknych i Młodych, wystawy królików i wiele innych atrakcji już w ten weekend w Boguchwale. XVI Jesienna Giełda Ogrodnicza

Jak co roku początkiem października w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbędzie się wielkie święto rolników. XVI Jesienna Giełda Ogrodnicza będzie połączona w tym roku z Jesiennymi Targami Innowacji, Podkarpackim Świętem Winobrania 2021, V Ogólnopolską Wystawą Królików oraz II Ogólnopolską Wystawą Królików Młodych. Oprócz tego, dla uczestników zagra zespół Piękni i Młodzi oraz Kordian. Będą też przysmaki, atrakcje dla dzieci czy rękodzieło.

📢 Nowa Dęba. Po pracy 48-latek biesiadował z kolegami przy alkoholu, na "wkupnym". Skończył w szpitalu ze złamaną nogą, bo pobił go 39-latek

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi Nowej Dęby, który złamał koledze nogę. Do zdarzenia doszło w trakcie wspólnej imprezy, na której spożywano alkohol. To było tak zwane "wkupne", gdzie sponsorem biesiady był jeden z nowych współpracowników.

📢 Developres Rzeszów – BKS Bielsko-Biała: Wygrana cieszy, ale jest też niedosyt [OPINIE]

Developres Bella Dolina Rzeszów od zwycięstwa 3:2 nad BKS-em Bielsko-Biała zaczął nowy sezon w Tauron Lidze. Jak podkreślają siatkarki, zwycięstwo cieszy, ale jest też niedosyt.

📢 W Przemyślu policjanci z drona kontrolowali zachowanie kierowców. Funkcjonariusze wypisali 12 mandatów

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Przemyśla wspólnie z funkcjonariuszami komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, przy użyciu drona, prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczne skrzyżowanie".

📢 Wypadek w Jarosławiu. Na ulicy Piekarskiej samochód marki Audi potrącił dwie nastolatki [ZDJĘCIA]

W poniedziałek przed godziną 9.00 na ulicy Piekarskiej w Jarosławiu doszło do poważnego wypadku. Dwie nastolatki zostały potrącone przez samochód.

📢 27 września mamy w Polsce 421 zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu 34 przypadki

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 421 zakażeniach koronawirusem, nikt nie zmarł. Na Podkarpaciu przybyły 34 przypadki.

📢 Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Wiceminister nie pozostawia wątpliwości

Rząd przygotował różne warianty postępowania, na wypadek przybrania na sile IV fali koronawirusa. Wśród nich jest m.in. regionalizacja obostrzeń i przywileje dla zaszczepionych.

📢 PKO BP Ekstraklasa. Oceny dla piłkarzy PGE Stali Mielec za mecz z Radomiakiem Radom

Sprawdźcie jak oceniliśmy piłkarzy PGE Stali Mielec po wygranym meczu z Radomiakiem Radom.

📢 Stal Rzeszów ograła u siebie Znicz Pruszków 3:1 [ZDJĘCIA]

Stal Rzeszów pokonała u siebie Znicz Pruszków 3:1 w meczu 10. kolejki piłkarskiej 2 ligi. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Damian Michalik, a na 3:0 podwyższył Andreja Prokić. Dla Znicza honorowego gola w drugiej połowie strzelił Mariusz Gabrych. Stal z 25 punktami jest na czele tabeli.

📢 Łódź wygrała pierwsze Mistrzowa Polski Wojowników Maryi w piłce nożnej, które rozegrano w Przemyślu. Gospodarze na trzecim miejscu [ZDJĘCIA]

W sobotę w Przemyślu odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Wojowników Maryi w piłce nożnej. Areną zmagań było boisko ze sztuczną nawierzchnią przy kościele Salezjanów. Triumfował zespół WM z Łodzi. Gospodarze uplasowali się na trzeciej pozycji.

📢 W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie wykonano jednego dnia 6 operacji z wykorzystaniem robota da Vinci. "To historyczny dzień"

W piątek w Podkarpackim Centrum Chirurgii Robotycznej przy KSW Nr 1 w Rzeszowie odbyło się aż sześć operacji z wykorzystaniem dwóch systemów robotowych da Vinci. - To precedens w skali całego kraju – powiedzieli lekarze rzeszowskiego szpitala. Po raz pierwszy w Polsce wykonano bowiem zabiegi przy użyciu dwóch robotów.

📢 Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [27.09]

Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

📢 Te imiona nosi najwięcej kobiet! Najpopularniejsze imiona żeńskie w Polsce. Czy Twoje imię jest na liście? 27.09.2021

Jesteście ciekawi, jakie imię nosi najwięcej kobiet w naszym kraju? Sprawdźcie na naszej liście, jakie imiona żeńskie są najpopularniejsze! Może wśród nich jest Wasze imię?

📢 Spór o korty tenisowe przy Bł. Karoliny w Rzeszowie. Klub chce rozbudować kompleks, ale niektórym to nie w smak

Od 5 do 7 mln złotych kosztowałoby wybudowanie kolejnych kortów tenisowych obok istniejących przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Klub Sportowy Czarni, właściciel obiektu ma tylko jeden problem: od kilku lat nie może uzyskać dzierżawy działki od Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant. Okazuje się, że przeciwni budowie są niektórzy mieszkańcy, bo "nie chcą pod oknami hałasu". A spółdzielnia musi uzyskać ich zgodę, żeby podjąć działania.

📢 Oświadczenie majątkowe radnego miejskiego Marcina Kowalskiego z Przemyśla pod lupą śledczych

Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu wszczęła śledztwo w sprawie oświadczenia majątkowego radnego miejskiego z Przemyśla Marcina Kowalskiego z klubu Wspólnie dla Przemyśla.

📢 Głogovia Głogów wygrała na wyjeździe z MKS-em Kańczuga. Efekt nowej miotły?

Głogovia Głogów Małopolski pokonała na wyjeździe MKS Kańczuga 3:0. Na ławce trenerskiej po raz pierwszy zasiadł nowy trener Jakub Słomski, który zmienił Adama Wałczyka.

📢 Maraton Warszawski 2021. Zobacz zdjęcia uczestników biegu w stolicy. DUŻO ZDJĘĆ [część 3]

Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) i Monika Andrzejczak (RAZ Szczecin) wygrali 43. edycję Maratonu Warszawskiego, który przebiegł w niedzielę ulicami stolicy. Reprezentujący Polskę, a pochodzący z Etiopii Shegumo wygrał MW po ośmioletniej przerwie. W imprezie wzięli udział nie tylko profesjonaliści.

Uruchom galerię klikając w ikonę "następne zdjęcie", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

📢 Viktoria Odintcova dała kosza Cristiano Ronaldo, a Neymara i Lewisa Hamiltona ma we "friend zone". Poznaj zjawiskową modelkę [ZDJĘCIA]

Wielu z ponad pięciu milionów fanów Viktorii Odintcowej na Instagramie wzdycha do niej po nocach. Niektórzy próbują ją poderwać. 27-letnia modelka zdradziła, że był wśród nich nawet... Cristiano Ronaldo. - To było dawno temu. Napisał do mnie: "Hej, jak się masz?". Ale nie dałam mu szansy. Znałam inne dziewczyny, do których wypisywał na Instagramie. Od razu wiedziałam, o co mu chodzi. Skasowałam wiadomość i nigdy na nią nie odpowiedziałam - przyznała.

Rosyjska modelka przyznała też, że utrzymuje kontakt z Lewisem Hamiltonem. Sześciokrotnego mistrza świata Formuły 1 zamknęła jednak we "friend zone". Przez Brytyjczyka poznała Neymara, ale z nim również nie ma zamiaru romansować. Co stracili słynni sportowcy, którym Odintcova dała kosza? Zobacz jej gorące zdjęcia!

[i]Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu[/i]

📢 Tauron Liga siatkarek. Developres Rzeszów pokonał w meczu inauguracyjnym BKS Bielsko-Biala 3:2

Tauron Liga siatkarek. Developres Rzeszów pokonał w meczu inauguracyjnym BKS Bielsko-Biala 3:2.

📢 Wyniki meczów piłki nożnej w 1, 2, 3 i 4 lidze oraz w klasie okręgowej [26 WRZEŚNIA]

Sprawdźcie niedzielne wyniki w Fortuna 1 Lidze, eWinner 2 Lidze, 3 lidze grupie IV, 4 lidze podkarpackiej i w klasach okręgowych.

📢 eWinner 2 liga. Bezproblemowa wygrana Stali Rzeszów ze Zniczem Pruszków

Stal Rzeszów pewnie pokonała Znicza Pruszków i wróciła na fotel lidera eWinner 2 ligi.

📢 4 liga. Orzeł Przeworsk przegrał z Piastem Tuczempy. Znów kontrowersje sędziowskie [ZDJĘCIA]

Małe derby były ciekawym widowiskiem, niestety znów nie popisała się trójka sędziowska, która kilkoma decyzjami wprawiła w zdziwienie wszystkich na boisku.

📢 OAB Jarosław. Relacja, wyniki, strzelcy, zdjęcia. GKS Orły po raz trzeci na zero z tyłu

W Jarosławskiej okręgówce kolejny mecz na zero z tyłu zagrał GKS Orły. Start Pruchnik powolutku wydostaje się z dolnych rejonów tabeli.

📢 Klasa OAB Stalowa Wola. Siedem goli Tomasza Wolana! Okazały Transdźwig Stale

Tomasz Wolan razy siedem! Tyle goli zdobył 35-letni były napastnik Siarki Tarnobrzeg, Czarnych Połaniec, JKS-u Jarosław czy Concordii Piotrków Trybunalski w meczu B-klasowych Jadachów z rezerwami Serbinowa. Jego ekipa odniosła jedną z najwyższych wygranych w historii klubu.

📢 Zespół Haczymipalka zagrał rock'n'rollowy koncert i porwał publikę. Zobaczcie zdjęcia

Podczas sobotniego koncertu zespołu Haczymipalka muzycy porwali kilkudziesięcioosobową widownię swoim rock'n'rollowym brzmieniem. W kameralnej sali Domu Myśliwskiego Koła Łowieckiego Bażant Czudec zagrali covery oraz swoje autorskie kompozycje. Na koncert przyjechali także motocykliści z rzeszowskiego klubu Skull-Rider Polska, których maszyny wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników koncertu. Zobaczcie zdjęcia!

📢 4 liga podkarpacka. Niespodzianka w Mielcu. Stal Łańcut pokonała rezerwy Stali Mielec

Niespodzianka w Mielcu. Stal Łańcut pokonała rezerwy Stali Mielec 1:0. Piłkarze Krzysztofa Koraba sięgnęli po trzy punkty i mogli w tym meczu strzelić nawet więcej bramek, ale fantastycznie spisywał się w bramce golkiper gospodarzy Damian Primel.

📢 Developres Rzeszów zaczął sezon od zwycięstwa, ale dopiero po tie-breaku

Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał u siebie BKS Bostik Bielsko-Biała w otwierającym sezon siatkarski w hali na Podpromiu meczu.

📢 Hala Targowa w Rzeszowie - dzieło autora katowickiego "Spodka" Stanisława Kusia [ZDJĘCIA Z DRONA]

Budynek hali targowej w Rzeszowie w połowie lat 50. ubiegłego wieku zaprojektował Stanisław Kuś, późniejszy rektor Politechniki Rzeszowskiej. Na jego koncie są także inne charakterystyczne budowle w Polsce, jak choćby katowicki „Spodek”. Zobaczcie zdjęcia rzeszowskiej hali targowej widzianej z lotu ptaka

📢 Klasa O Jarosław. Czuwaj Przemyśl pokonał MKS Radymno 2:1 [ZDJĘCIA, KIBICE]

W niedzielnym meczu klasy O Jarosław Czuwaj Przemyśl pokonał u siebie MKS Radymno 2:1 (1:1). Dla przemyślan to dopiero drugie zwycięstwo w ośmiu meczach. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Msza dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego w Komańczy [ZDJĘCIA]

W Komańczy zorganizowano uroczystości związane z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego.

📢 Klasa O, A i B Krosno. Niespodzianka w Nowotańcu, Iskrzynia przegrała z Łękami Dukielskimi [ZDJĘCIA]

Piłkarze Cosmosu Nowotaniec przegrali u siebie z Zamczyskiem Mrukowa i rozstrzygnięcie to należy uznać za największą niespodziankę kolejki. Ciekawie było tuż w Besku, gdzie Przełom pokonał po dobrym meczu inną czołową drużynę, Czarnymi Jasło. Odnotujmy też pierwsze zwycięstwo Beskidu Posada Górna.

📢 Zakończenie sezonu motocyklowego w Pruchniku [ZDJĘCIA]

Zakończenie sezonu motocyklowego rozpoczęto od mszy świętej w Sanktuarium w Jodłówce. Następnie motocykliści przejechali do Pruchnika na małą imprezę. Na miejscu można było zobaczyć piękne motocykle m.in. choppery turystyczne i sportowe. Było pyszne jedzenie i dobra muzyka. Organizatorem imprezy był Motor Bike Jarosław. Zobaczcie zdjęcia

📢 Zarząd województwa podkarpackiego chce uchylić uchwałę ws. LGBT i przyjąć nowe stanowisko

  • Czasem trzeba zrobić krok do tyłu, żeby zrobić dwa do przodu – w ten sposób radny województwa Bogdan Romaniuk (PiS) tłumaczy plany wycofania na poniedziałkowej sesji sejmiku podkarpackiego uchwały z 2019 roku w sprawie LGBT. Towarzyszyć ma temu podjęcie nowego stanowiska, w którym podkreślona zostanie rola Konstytucji RP, definiującej małżeństwo jako „związek kobiety i mężczyzny”. Wszystko po to, by Komisja Europejska nie straszyła już Podkarpacia odebraniem unijnych funduszy.

📢 Prezentacja tradycji kulinarnych Podkarpacia w Morawsku koło Jarosławia [ZDJĘCIA]

Trwa właśnie VIII Biesiada nad Morawskim Łęgiem. W Morawsku koło Jarosławia prezentowane są tradycje kulinarne Podkarpacia. Na kiermaszu produktów "Z domowej spiżarni" znajdziemy soki, kompoty, konfitury i przetwory warzywne. Odbywają się konkursy na tradycyjną potrawę regionalną, a na scenie występuje Zespół Pieśni Ludowej "Biesiada" z Tuczemp oraz Kapela Ludowa "Dynowianie" z Dynowa. Prezentowane są również przedmioty używane w dawnym gospodarstwach domowym.

📢 Przemyska Piątka Dla Hospicjum 2021. Ponad 200 biegaczy ponownie na ulicach Przemyśla [ZDJĘCIA]

210 osób wystartowało w niedzielę w corocznym biegu Przemyska Piątka Dla Hospicjum. Organizatorem wydarzenia było Rycerskie i Szpitalne Bractwo Św. Łazarza z Jerozolimy Stowarzyszenie Katolickie, a także Przemyski Klub Biegacza.

📢 Podwyżki dla służb mundurowych od 1 stycznia 2022 r. Funkcjonariusze mają dostać po 500 zł "na rękę". Kto dostanie podwyżkę?

Szefostwo MSWiA ogłosiło w piątek po południu, co mogło umknąć wielu, porozumienie ze związkami zawodowymi policjantów. Jak przyznał minister Mariusz Kamiński, negocjacje były czasami trudne, ale doprowadziły w efekcie do, jego zdaniem, bardzo dobrego porozumienia.

📢 Premier Mateusz Morawiecki w Przecławiu: My nie zostawiamy samorządów samych sobie

Podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Przecławia (pow. mielecki) premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że priorytetami rządu PiS nadal jest polityka prospołeczna, prorozwojowa i solidarnościowa.

📢 Premier Mateusz Morawiecki z wizytą na Podkarpaciu. Spotkał się m.in. z mieszkańcami Przecławia [ZDJĘCIA]

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w niedzielę przebywał z wizytą w województwie podkarpackim. Podczas niej m.in. premier spotkał się z mieszkańcami w Domu Kultury w Przecławiu w powiecie mieleckim, którym przedstawił założenia programu Polski Ład. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania!

📢 Tłumy na I Pchlim Targu w Tarnobrzegu. Było w czym wybierać. Zobacz, czym handlowano!

W niedzielę oblegane były stoiska na miejskim targowisku przy ulicy Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Każdy chętny mógł przyjść i sprzedać niepotrzebne mu rzeczy. Pierwszy w mieście pchli targ był wielką atrakcją dla łowców okazji. Wszyscy mają nadzieję, że takie handlowanie będzie organizowane regularnie.

📢 Wmurowanie kapsuły czasu w miasteczku Politechniki Rzeszowskiej [ZDJĘCIA]

W sobotę z okazji 70-lecia istnienia Politechniki Rzeszowskiej obok pomnika Ignacego Łukasiewicza, patrona uczelni, wmurowano kapsułę czasu. Zostały umieszczone w niej przedmioty upamiętniające obecne czasy, a jej otwarcie przez następne pokolenia planowane jest za 70 lat, czyli w 2091 r. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Prokurator i obrońcy apelują w sprawie tragicznego wypadku w Nowej Wsi. Czy kierowca uciekł z miejsca zdarzenia?

Sąd Okręgowy w Krośnie rozstrzyga apelację w sprawie wypadku, do którego doszło we wrześniu ub. roku w Nowej Wsi. Zginęła w nim 17-letnia kobieta po tym, jak w samochód osobowy, którym jechała razem z bratem, uderzyła przyczepa ciężarowego DAF-a.

📢 Potańcówka dla seniorów 2021 w hali sportowej w Przemyślu. Na parkiecie bawiło się 250 osób [ZDJĘCIA]

Sobotni wieczór w Przemyślu należał do seniorów. W hali sportowej odbyła się potańcówka dla 250 osób. Bawiono się przy muzyce na żywo. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Pożar na polu uprawnym w Dymitrowie Dużym. Spłonęło 280 balotów słomy! (ZDJĘCIA)

Pięć zastępów straży pożarnej przez osiem godzin gasiło pożar składowanych na polu balotów słomy i usuwało jego skutki. Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 września w Dymitrowie Dużym, w gminie Baranów Sandomierski (powiat tarnobrzeski). O pożarze strażacy zostali powiadomieni po godzinie 5.40. Na miejsca zadysponowano zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Tarnobrzega i Nowej Dęby oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Baranowa Sandomierskiego, Woli Baranowskiej, Skopania i Dąbrowicy. W działaniach wykorzystywano również ciężki sprzęt rolniczy z Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim oraz od miejscowych gospodarzy. Działania zakończono około godziny 13.45. Na miejscu pracowali również policjanci, bowiem jest wielce prawdopodobne, że pożar powstał w wyniku podpalenia. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z działań ratowniczo - gaśniczych.

📢 Na Podkarpaciu 52 nowe zakażenia. W Polsce 643 przypadki. Nie żyje 1 osoba [RAPORT 26.09]

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 643 nowe zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 52 nowe przypadki. Ostatniej doby z powodu Covid-19 i powikłań po nim zmarła 1 osoba.

📢 Bon turystyczny. Gdzie Polacy zostawili najwięcej pieniędzy? Na szczycie listy Energylandia z kwotą 69 mln złotych [LISTA MIEJSC]

Bon turystyczny jest ważny do końca marca 2022 roku. W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób, do tej pory aktywowano blisko 3 mln. Na Podkarpaciu uprawnionych jest ponad 227 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas ponad 155 tys., a całkowicie wykorzystano ponad 56 tys. Polacy po lockdownie mocno zatęsknili za podróżowaniem. Impulsem do wyjazdów była także chęć skorzystania z bonu turystycznego. Wielcy przedsiębiorcy prześcigali się, by ściągnąć do siebie turystów.

📢 To prawdopodobnie najładniejsze mieszkanie w Przemyślu. Kamienica przy ul. Piotra Skargi przeszła gruntowny remont [ZDJĘCIA]

Mieszkanie zlokalizowane jest w odrestaurowanej kamienicy na ul. Piotra Skargi w Przemyślu. Wnętrza otrzymały nowe życie i wyjątkowo piękną aranżację. Całość zaprojektowała przemyślanka Joanna Pichur.

📢 W Wołosatem odsłonięto pomnik poświęcony Ludziom Wolności i Solidarności z Bieszczad [ZDJĘCIA]

W Wołosatem odsłonięto pomnik poświęcony Ludziom Wolności i Solidarności z Bieszczad - Walczącym o Wolność, Godność i Suwerenną Polskę.

📢 Na autostradzie A4 na wysokości Sędziszowa Małopolskiego spalił się samochód osobowy [ZDJĘCIA]

W sobotę około godz. 10:30 strażacy z PSP Ropczyce, OSP Krzywa i OSP Czarna Sędziszowska zostali zadysponowani do pożaru na autostradzie A4 na wysokości Sędziszowa Małopolskiego. Okazało się, że w całości objęty pożarem był samochód osobowy marki BMW. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

📢 Święto 5. Batalion Strzelców Podhalańskich 2021 w Przemyślu. Odbył się uroczysty Apel [ZDJĘCIA]

W tym roku przypada 100-lecie utworzenia 5. Pułku Strzelców Podhalańskich. 24 września odbyło się coroczne święto 5. Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. W uroczystym Apelu udział wziął m.in. gen. bryg. Dariusz Lewandowski, dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

📢 Twoja pensja według "Nowego Ładu". Tyle zarobisz netto - kalkulator wynagrodzeń [25.09.2021 r.]

Zaproponowane przez rząd rozwiązania w ramach programu "Nowy Ład" wpłyną na pensje Polaków. Podniesiona zostanie kwota wolna od podatku oraz drugi próg podatkowy. W tym materiale zamieszczamy wyliczenia wynagrodzeń z uwzględnieniem zmian w ramach "Nowego Ładu" (dla kwot od 3000 zł). Ile zyska pracownik na zmianach podatkowych? Przejdź do galerii i sprawdź, jak już niebawem może wyglądać Twoja pensja netto.

📢 Moc Odkrywców 2021 - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki. Zobacz zdjęcia

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki MOC Odkrywców to święto nauki i techniki w formie plenerowej zabawy dla wszystkich małych i dużych. W latach 2010-2018 (od 1. do 8. edycji) zlokalizowany był w centrum miasta w okolicach rzeszowskiego Zamku i Polskiego Radia Rzeszów, od roku 2017 ze względu na stale rozbudowującą się formułę oraz współpracę z Politechniką Rzeszowską odbywa się na terenie tejże uczelni.

📢 Rudera w centrum Rzeszowa. Dawny Hotel Robotniczy stoi pusty i niszczeje. Ale jest plan jego przebudowy [ZDJĘCIA]

Dawny Hotel Robotniczy przy Okulickiego w Rzeszowie od lat stoi opuszczony. Jak przekazali nam mieszkańcy stolicy Podkarpacia, szpeci miasto i wcale tego faktu nie zmieniają "ogromne banery". Jednak w przyszłości może to się zmienić, bo na przebudowę tego budynku jest plan. Może powstać tam bardzo nowoczesny biurowiec lub hotel z nietypową elewacją.

📢 Efkotowna prezentacja siatkarek Developres Bella Dolina Rzeszów na Rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór odbyła się efektowna prezentacja drużyn siatkarek Developresu Bella Dolina Rzeszów. Ceremonię poprowadzili Krzysztof Ignaczak i Marek Pieniążek, wiceprezes klub. Oprócz pierwszej drużyny pokazano też zespoły AZS UR Developres II Rzeszów oraz młodzieżowe teamy Developresu V LO Rzeszów. O oprawę muzyczną imprezy zadbała Małgorzata Boć z zespołem. Na uroczystości pojawił się też prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz kilkuset widzów. Odbyły się konkursy, były też wywiady z siatkarkami i trenerem, a uczestnicy mogli zdobyć darmowe wejściówki na mecze siatkarek.

📢 Złote gody w Grębowie. Pary świętowały piękny jubileusz [ZDJĘCIA]

Dziewiętnaście małżeństw z gminy Grębów świętowało Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył jubilatom wójt Kazimierz Skóra.

📢 Gala VIII Edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent" w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dziś w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala VIII Edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”. Na galę zostali zaproszeni najlepsi tegoroczni maturzyści - razem było to 26 przyszłych studentów z całej Polski, którzy zdali maturę na 100%.

📢 10-lecie 33. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie. Obchody z pompą (ZDJĘCIA)

33 Nowodębski Wojskowy Oddział Gospodarczy imienia Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Amora Tarnowskiego świętuje 10. rocznicę sformowania. Uroczystości zorganizowano w piątek, 24 września, a okrągła rocznica była okazją do uhonorowania żołnierzy i pracowników cywilnych oddziału, ale też osób, z którymi jednostka ta współpracuje. 33 WOG otrzymał też Chorągiew Wojska Polskiego, którą uroczyście wręczono na Placu majora Jana Gryczmana.

📢 ZDJĘCIE DO KALENDARZA Ważne informacje dla uczestników konkursu

Oto kilka ważnych informacji, które pomogą Ci zdobyć jak najwięcej głosów w akcji ZDJĘCIE DO KALENDARZA.

📢 Tyle dajemy do koperty na wesele. Mamy przykłady od rodziny i znajomych - zobaczcie kwoty

Wesela organizowane są z pełną parą. Choć są jeszcze ograniczenia liczby gości to jednak tak duże, ze dla większości par nie stanowią problemu, szczególnie, że osoby w pełni zaszczepione nie są liczone do limitów. Sezon ślubny wciąż trwa. Pełne ręce roboty mają osoby z branży. Goście tez chętnie wracają na rodzinne imprezy. Problem jednak pojawia się z prezentem, a właściwie z kopertą. Ile do niej włożyć? Sprawdzamy na przykładach internautów, ile powinien wynosić prezent dla młodej pary.

📢 Pogrzeb Bezczela. Michał Banaszek spoczął na cmentarzu parafialnym w Karakulach (zdjęcia)

W ostatniej drodze Michałowi Banaszkowi towarzyszyła rodzina i przyjaciele.

📢 Dla kogo trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19? Oto rekomendacje Ministerstwa Zdrowia

Osoby powyżej 50. roku życia oraz pracownicy medyczni to grupa, która od 24 września może rejestrować się na dawkę przypominającą szczepienia przeciw Covid-19. Od 1 września natomiast trwa szczepienie osób trzecią dawkę szczepienia przeciw koronawirusowi mogą już otrzymywać osoby m.in. leczone onkologicznie, po przeszczepach, z niedoborem odporności lub zakażone HIV.

📢 Śmierć dziennikarki Anny Karbowniczak: Kierowca uciekł, a winna ofiara. Dotarliśmy do ustaleń, które miażdżą wersję prokuratury

Dziennikarka „Głosu Wielkopolskiego”, Anna Karbowniczak zginęła w ubiegłym roku, potrącona przez samochód. Ale kierowca i pasażerowie busa, którzy nie pomogli Ani, uciekli z miejsca tragedii i zacierali ślady, mogą spać spokojnie. Według prokuratury - to wyłącznie z winy ofiary doszło do wypadku. Zespół śledczy „Głosu Wielkopolskiego”, „NaszeMiasto”, przy współpracy z Onet.pl, dotarł jednak do informacji, które miażdżą stanowisko prokuratury i mogą okazać się przełomowe w tej sprawie. Wskazują, że to - wcześniej karany - kierowca busa zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w Anię z dużą prędkością. Ale wątpliwości w sprawie jest jeszcze więcej.

📢 Rzeszów. Kierowcy stoją w długich korkach na ul. Paderewskiego. Mają już tego dość i chcą szybkiego połączenia z centrum miasta

„Został nam tylko helikopter” – to jeden z wielu komentarzy, które pojawiły się pod naszym artykułem w "Nowinach" dotyczącym gigantycznych korków na ul. Paderewskiego. Codziennie w godzinach szczytu ustawia się tam potężna kolejka samochodów jadących z i do Słociny, Chmielnika, Łańcuta.

📢 Atak wilków w Kielnarowej pod Rzeszowem! Zagryzły młodego psa. Czytelnik: Nie chodzi mi o żadne odszkodowanie, tylko o bezpieczeństwo ludzi

Do tego strasznego zdarzenia doszło w sobotę nad ranem na jednej z posesji w Kielnarowej, blisko ul. Pienińskiej w Rzeszowie. – Wilki zabrały mojego psa z łańcucha i rozszarpały go 150 metrów od domu – zaalarmował naszą redakcję pan Tomasz. Teraz chce ostrzec swoich sąsiadów przed zagrożeniem.

📢 Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica w powiecie jarosławskim, ogłosił, że składa rezygnację ze stanowiska

Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica w powiecie jarosławskim, podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Wiązownica ogłosił, że z dniem 30 września składa rezygnację z zajmowanego stanowiska.

📢 Rzeszowski "manhattan" o zmierzchu błyszczy tysiącem świateł. Zobaczcie zdjęcia

Każdy to przyznaje, nie tylko miejscowi, że Rzeszów to piękne miasto. Mało tego, świetnie prezentuje się nie tylko za dnia, ale takze nocą. Tylko zobaczcie, jak o zmierzchu rzeszowski "manhattan" błyszczy tysiącem świateł!

📢 Dostałeś wypłatę? Wypłaciłeś gotówkę z bankomatu? Sprawdź, czy trafiłeś na banknot wart tysiące złotych

Niektóre banknoty są warte o wiele więcej niż ich nominał. Chodzi o takie z rzadkimi numerami seryjnymi, za które kolekcjonerzy są gotowi zapłacić setki a nawet tysiące złotych. Które numery seryjne są wartościowe? Wyjaśniamy.

📢 Akcja policji w Orłach pod Przemyślem. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kradziony samochód. Honda dachowała na stacji paliw [ZDJĘCIA]

Sceny niczym z filmu rozegrały się w środę wieczorem w Orłach koło Przemyśla. Policjanci z KWP w Bydgoszczy próbowali zatrzymać kradziony samochód marki Honda. Doszło do wypadku, w którym ranne zostały dwie osoby, w tym policjant.

📢 Aktualne ostrzeżenia GIS. Sezam z salmonellą wycofany ze sprzedaży! Sprawdź, jakie jeszcze artykuły są szkodliwe dla zdrowia! [22.09.2021]

GIS wycofuje produkty ze sklepów i popularnych dyskontów, jak np. Lidl, Biedronka, Aldi, czy Lewiatan. Pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego znaleźli uchybienia w żywności i artykułach spożywczych, przeznaczonych do sprzedaży. GIS wycofał ze sklepów nowe partie produktów szkodliwych dla zdrowia. Wykryto różne nieprawidłowości - wyniki kontroli podano w najnowszym raporcie GIS. Zobaczcie, jakie produkty zostały wciągnięte w ostatnich dniach na czarną listę GIS.

📢 Adam Niedzielski w Sanoku: W chwili obecnej nie ma mowy o lockdownie na terenie Podkarpacia, ale sytuacja jest na bieżąco monitorowana

Minister Zdrowia Adam Niedzielski uczestniczył w otwarciu Centrum Symulacji Medycznej przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Następnie spotkał się z przedstawicielami mediów i przekazał bieżące informacje o przebiegu epidemii na Podkarpaciu.

📢 Przemyska Dycha 2021. 500 biegaczy z całego Podkarpacia wystartowało w biegu ulicznym [ZDJĘCIA]

Przemyska Dycha 2021 przeszła do historii. W niedzielę na starcie stanęło 500 biegaczy z całego Podkarpacia. Wygrał Patryk Marszałek z Przemyśla, żołnierz 1 batalion czołgów w Żurawicy z czasem 00:31:39,27 s. Drugi był Mateusz Wojciechowski z Tarnobrzega (00:32:34,42), a trzeci Damian Kic z Ujkowic pod Przemyślem (00:32:34,42). W gronie kobiet triumfowała Patrycja Surowiec z Czarnej (00:38:47,85) przed Matyldą Kowal z Rzeszowa (00:39:09,16) i Moniką Fundanicz z Ustrzyk Dolnych (00:40:15,34).

📢 Zaginieni na Podkarpaciu. Ślad po tych osobach zaginął. Widziałeś ich? Pomóż policji [ZDJĘCIA, WRZESIEŃ 2021]

Sprawy zaginięcia ludzi ciągną się miesiącami, a nawet latami. Podkarpacka policja poszukuje aktualnie blisko 70 osób. Widziałeś ich? Pomóż funkcjonariuszom!

📢 Wybieramy zdjęcia do wyjątkowego kalendarza na 2022 rok. GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE! Czekają wspaniałe nagrody w konkursie, a w finale - samochód

Lubisz robić zdjęcia? Masz w swoich zbiorach kilka ujęć, które są dla Ciebie powodem do dumy? Pochwal się nimi i prześlij je do wielkiej galerii i konkursu. Twoje zdjęcia mogą trafić na strony limitowanego kalendarza „Gazety Codziennej Nowiny" na 2022 rok! Fotografie ukażą się także w gazecie, a Ty możesz wygrać vouchery na zakup sprzętu elektronicznego i awansować do finału akcji, w którym nagrodą jest samochód.

📢 Jak wygląda ślub w innych krajach? Najbardziej nietypowe zwyczaje ślubne z całego świata

Polskie śluby i wesela. Można je kochać lub nienawidzić. Chleb, sól, tłuczone kieliszki, zabawy weselne, oczepiny - wszystko to przyprawia o zawrót głowy. Istnieje jednak wiele zagranicznych zwyczajów, przy których polskie tradycje są wyważone i pełne szyku. Jak wygląda ślub w innych krajach? Dowiedz się w galerii.

📢 10 sygnałów, że starzejesz się zbyt szybko. Jak je rozpoznać?

Starzenie się organizmu to nieunikniony i w pełni naturalny element życia. Z wiekiem skóra traci jędrność, organizm gorzej znosi infekcje oraz zmniejsza się jego wydolność. Choć nie mamy znaczącego wpływu na spowolnienie tego procesu, to prowadzony styl życia oraz różne nawyki mogą go istotnie przyspieszyć. Zobacz, jakie symptomy wskazują na przedwczesne starzenie się i co możesz zrobić, żeby temu zapobiec.

📢 Na zalewie w Rzeszowie wznowiono poszukiwania zaginionego Mariusza Michalika [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 1 marca, na Zalewie w Rzeszowie, strażacy wznowili poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika. Mężczyzna 5 stycznia wyszedł przed blok, w którym mieszkał, na papierosa. Od tego czasu ślad po nim zaginął, choć ostatnio w sprawie pojawił się przełom.

📢 Tajemnice różańca świętego: radosne, bolesne, chwalebne, światła. Jak odmawiać różaniec? Zobacz, jak się modlić na różańcu

Tajemnice różańca świętego warto znać, jeśli chce się odmawiać różaniec. To modlitwa, którą w Kościele katolickim odmawia się szczególnie w październiku. Czym są tajemnice różańca? Jak modlić się z użyciem różańca? Podpowiadamy!

📢 POKAŻ TALENT Przedstawiamy laureatów powiatowych naszej akcji w kategorii TALENT FOTOGRAFICZNY!

📢 Z czego zrobić różaniec? Sprawdzone sposoby na różaniec dla dziecka, na konkurs i inne różańce

Z czego zrobić różaniec? Odpowiedź na tak postawione pytanie mogłaby brzmieć - z wszystkiego! Prawda jest taka, że przy tworzeniu własnego różańca ogranicza nas właściwie tylko nasza wyobraźnia. Ważne jest, aby pamiętać, że różaniec służy do modlitwy, należy więc podejść do jego wykonania z należytą powagą.

📢 Wypadek na ul. Ofiar Katynia w Rzeszowie. 19-latka trafiła do szpitala

Na ul. Ofiar Katynia w Rzeszowie, kierujący kią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu włączając się do ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym nissanem.

ZOBACZ KONIECZNIE

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie