Prasówka 27.11.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.11. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To dzieje się z organizmem, gdy jemy majonez. Niektórzy powinni unikać jedzenia majonezu [27.11.21 r.]”?

Prasówka 27.11: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 To dzieje się z organizmem, gdy jemy majonez. Niektórzy powinni unikać jedzenia majonezu [27.11.21 r.]

Majonez to konieczny składnik świątecznej sałatki, która gości na polskich stołach w Boże Narodzenie. Choć jest kaloryczny i tłusty to mało kto wyobraża sobie święta bez sałatki jarzynowej z majonezem. Czy jednak każdy może jeść majonez? Co się dzieje z organizmem gdy jemy majonez?

Nie przegap promocji!

📢 Oto tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [27.11.21 r.]

Według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

📢 Oto urządzenia, które należy odłączyć z prądu, gdy ich nie używasz. Tak możesz zaoszczędzić prąd! [27.11.21 r.]

Szykują się spore podwyżki cen prądu od nowego roku. Dlatego warto już teraz nauczyć się oszczędzać energię elektryczną. Oszczędzania prądu to nie tylko oszczędności w portfelu, ale i dbanie o środowisko.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 27.11: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Taki dom ma Magda Gessler. Zobacz, jak mieszka królowa polskiej gastronomii [zdjęcia - 27.11.21 r.]

Magda Gessler to z pewnością najbardziej znana restauratorka w naszym kraju. Od 11 lat prowadzi program "Kuchenne rewolucje", w którym pomaga upadającym restauracją wyjść z kryzysu. A jak znana i lubiana gwiazda TVN mieszka? Zaglądamy do domu Magdy Gessler. Zobaczcie!

📢 Taki dom ma Zenon Martyniuk. Znany piosenkarz pokazał nieco wnętrz swojego domu [zdjęcia - 27.11.21 r.]

Martyniuk mieszka w Grabówce pod Białymstokiem. Dom nie jest ogromny, ale jego wnętrza robią spore wrażenie. Państwo Martyniukowie mogą się cieszyć również sporym ogrodem.

📢 Co 27.11.2021 Polska Policja relacjonuje na Twitterze? Zobacz najważniejsze wydarzenia

26.11.2021 na profilu Polskiej Policji pojawił się tweet: "@Orion5710 Bardzo trudno uwierzyć, że był Pan strażakiem, zwłaszcza pod „anonimowym kontem”. Dzisiaj strażacy Państwowej Straży Pożarnej ramie w ramie wspierają służby na polskiej granicy, która jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej i NATO🇵🇱🇪🇺.Może powinno być Panu wstyd🤷🏻‍♂️🤔. ".

📢 Ekspresowo pojedziemy z Lublina do Rzeszowa. Otwarcie kolejnych fragmentów S19 już w grudniu. O które odcinki chodzi? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Z czterech nowych odcinków trasy S19 między Lublinem a granicą z woj. podkarpackim skorzystają jeszcze w tym roku kierowcy. Chodzi m.in. o obwodnice Kraśnika oraz Janowa Lubelskiego. GDDKiA planuje oddać w grudniu do użytku 47 km ekspresówki w kierunku Rzeszowa.

📢 Jak zmieniały się podkarpackie miasta na przestrzeni lat? Zobacz porównania na zdjęciach z satelity! Widać różnice? [ZDJĘCIA]

Podkarpacie rozwija się bardzo dynamicznie, a widać to zwłaszcza na przykładzie rozbudowy miast. Nie są to jednak zmiany następujące z dnia na dzień. Na szczęście dostępne są takie narzędzia, jak Google Earth. Możemy tam zobaczyć zdjęcia satelitarne z różnych lat. Postanowiliśmy zestawić ze sobą najstarsze dostępne zdjęcia (które były czytelne) z tymi najnowszymi. Przesuwając suwakiem zobaczycie efekt przed - po. Zobaczcie! Zdjęcia mogą wczytywać się kilka sekund.

📢 Duże podwyżki emerytur i rent w 2022: wyliczenia, stawki, kwoty. O ile wzrosną emerytury netto i brutto? Waloryzacja, kalkulator 26.11.2021

Sposób obliczania corocznej waloryzacji rent i emerytur jest określony ustawowo i zależy w największym stopniu od inflacji, a także - w znacznie mniejszej mierze - od wzrostu średniej płacy. Inflacja rośnie szybciej niż przewidywał rząd. Dlatego podwyżka rent i emerytur w 2022 może być większa niż zapowiadane wcześniej około 4,8 proc. Sprawdź, jak mogą wzrosnąć emerytury i renty od marca 2022 roku. Zobacz, jak będzie wyglądała po podwyżce w 2022 roku twoja emerytura, czy renta. Mamy najnowsze wyliczenia, kwoty i stawki dotyczące stawek emerytur po podwyżce 2022. Wszystkie informacje znajdziesz w naszej galerii.

📢 Centrum Medyczne "Medyk" z Rzeszowa ofiarą przekrętu z fałszywymi certyfikatami covidowymi? Prezes Medyka wyjaśnia, o co chodziło

Kilka dni temu media poinformowały o tym, że prawdopodobnie w klinice w Zabierzowie (woj. małopolskie) miał miejsce nielegalny proceder. Chodziło o wydawanie fałszywych certyfikatów covidowych, które można było kupić bez konieczności przyjmowania szczepionki przeciw COVID-19. Okazało się, że jedna z osób mających udział w procederze pozyskiwała szczepionki od Centrum Medycznego "Medyk" z Rzeszowa. Prezes podkarpackiej przychodni zabrał głos.

📢 Odznaczenia dla podkarpackich policjantów i strażaków. Medale za długoletnią służbę, zasługi, a nawet awanse [ZDJĘCIA]

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości podkarpaccy policjanci i strażacy otrzymali odznaczenia. W Przypadku tych pierwszych były to medale za długoletnią służbę oraz za zasługi (dostało je łącznie 18 funkcjonariuszy), z kolei strażacy poza odznaczeniami otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe (180 mundurowych). W uroczystościach służbowych udział brały władze województwa podkarpackiego czy komendanci wojewódzkiej PSP i KWP. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Minister Marlena Maląg przekazała promesę na ponad 3 mln zł na budowę Centrum opiekuńczo-mieszkalnego w gminie Kamień [ZDJĘCIA]

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas piątkowej wizyty w Kamieniu (powiat rzeszowski) przekazała władzom gminy promesę, w kwocie ponad 3 mln zł, na budowę i wyposażenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Minister spotkała się także z podopiecznymi Dziennego Domu Senior+

📢 Zwiastun filmu Dziewczyny z Dubaju. Film Dziewczyny z Dubaju w kinach od 26 listopada Jeszcze przed premierą wybuchł skandal! 26.11.2021

Film Dziewczyny z Dubaju trafi do kin w 26 listopada! Zobacz zwiastun filmu Dziewczyny z Dubaju. Oparty na faktach film "Dziewczyny z Dubaju" opowiada o seksaferze z udziałem celebrytów. Zobacz, które aktorki i którzy aktorzy zagrają w najbardziej wyczekiwanej produkcji 2021 roku.

📢 Przekazanie promesy na budowę i wyposażenie Ośrodka Opiekuńczo-Mieszkalnego dla Gminy Kamień przez minister Malenę Maląg

Przekazanie promesy na budowę i wyposażenie Ośrodka Opiekuńczo-Mieszkalnego dla Gminy Kamień przez minister Malenę Maląg.

📢 W Millenium Hall w Rzeszowie trwa dwudniowa giełda winyli i płyt kompaktowych [ZDJĘCIA]

26 i 27 listopada giełda winyli i płyt kompaktowych w Millenium Hall w Rzeszowie. Wystawcy i kolekcjonerzy przygotowali kilkanaście tysięcy pozycji. Giełda trwa na poziomie 0, obok Pizza Hut, w piątek do godz. 22 oraz w sobotę w godz. 10-21. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Blisko 7 tys. papierosów bez akcyzy schowanych w głośnikach radiowych. Ukrainiec próbował przemycić je przez granicę w Budomierzu

Nietypową skrytkę dla nielegalnych papierosów znalazł sobie Ukrainiec, który próbował przekroczyć granicę w Budomierzu. Zatrzymali go celnicy i tym samym udaremnili przemyt wyrobów bez akcyzy. Mężczyzna w głośnikach radiowych samochodu ukrył prawie 7 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych.

📢 „Kwadrat śmierci” na ulicach Pięknej, Jasnej, Partyzantów i Husarskiej w Rzeszowie. Samochody z "L" na dachu blokują ulice?

  • Przez ulice Piękną, Jasną, Partyzantów i Husarską na osiedlu Tysiąclecia codziennie przejeżdża tyle samochodów nauki jazdy, że blokują wyjazdy ludziom z prywatnych posesji i są zagrożeniem dla pieszych - interweniuje w redakcji Nowin Czytelniczka. - Może ten wzmożony ruch jest związany z remontem ulicy Siemieńskiego? - zastanawia się nasza Czytelniczka.

📢 Robert Młynarski i Mateusz Kokoszka stworzyli reportaż "Folwark, którego nie ma" o rodzinie, która ukrywała pod Przemyślem Żydów [WIDEO]

Zapraszamy na rozmowę z Robertem Młynarskim i Mateuszem Kokoszką, twórcami reportażu pt. "Folwark, którego nie ma". Dokument opowiada tragiczną historię polskiej rodziny Kurpielów, która podczas okupacji niemieckiej ukrywała pod Przemyślem przez 2 lata 30 Żydów

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 26.11.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Mieszkasz w Krzakach, Króliku Polskim lub Zimnej Wodzie? Przedstawiamy zabawne nazwy podkarpackich wsi

Przedstawiamy zabawne, śmieszne, czasem dziwne nazwy podkarpackich wsi. Zestawienie, na które trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, przygotowaliśmy w formie alfabetycznej.

📢 Zakończył się pierwszy etap na drodze do budowy aquaparku w Rzeszowie

Odbyły się konsultacje rynkowe, podczas których miasto zbierało informacje od firm projektowych, wykonawczych i finansowych dotyczące budowy aquaparku w Rzeszowie.

📢 41-latek zderzył się oplem ze słupem energetycznym w Tryńczy. Stracił panowanie nad pojazdem [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w czwartek w miejscowości Tryńcza koło Przeworska. Kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w słup energetyczny. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny.

📢 Nie żyje Artur „Waluś” Walczak. Strongman był w śpiączce po gali PunchDown. Zmarł we wrocławskiej klinice

26 listopada we wrocławskiej klinice zmarł Artur „Waluś” Walczak. W trakcie gali PunchDown5 gnieźnieński strongman doznał wylewu krwi do mózgu i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Informację o jego śmierci potwierdziła osoba z otoczenia strongmana.

📢 26 listopada przybyło w Polsce 26 735 zakażeń koronawirusem, zmarło 421 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu 1177 przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 26 listopada o 26 735 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 421 pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 1177 zakażeń. Nie żyje 49 mieszkańców regionu.

📢 Legia spada do I ligi! Cała Polska śmieje się z gry warszawskich piłkarzy. A Podolski świętuje z Peszką MEMY [26.11]

Co za wstyd! Piłkarze Legii Warszawa przegrali siódmy mecz z rzędu w piłkarskiej ekstraklasie. Jeszcze żaden mistrz Polski nie został zdetronizowany zanim skończyła się jesienna część rozgrywek. Drużyna, która reprezentuje nas w Lidze Europy, przegrywa z kim popadnie i nie może wygrzebać się ze strefy spadkowej. Nic dziwnego, że kibice z całej Polski używają sobie na całego. Obejrzyjcie memy o Legii Warszawa w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 46-latek z gminy Markowa miał być na kwarantannie, a pojechał do znajomego. Grozi mu wysoka kara pieniężna

Wysoka kara pieniężna oraz odpowiedzialność karna grozi 46-letniemu mieszkańcowi gminy Markowa. Mężczyzna pomimo nałożonego na niego obowiązku izolacji domowej pojechał w odwiedziny do znajomego.

📢 Piotr Żyła i Marcelina Ziętek mieszkają razem! Najgłośniejsza para w Polsce pokazała wnętrza swojego domu. Zobacz prywatne zdjęcia! 26.11

To już nie jest żadna tajemnica - mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła i młoda aktorka Marcelina Ziętek są parą. Fani na bieżąco śledzą wszelkie informacje na ich temat, w tym te dotyczące miejsca zamieszkania. Żyła i Ziętek mieszkają w Ustroniu i choć nie wpuszczają kamer do swojego domu, sami chętnie publikują zdjęcia, które pokazują, jak żyją na co dzień. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak mieszkają Żyła i Ziętek!

📢 Oto trzebińskie Malediwy, czyli Balaton. Kiedyś był tam kamieniołom, dziś jest akwen. Zobacz zdjęcia na Instagramie

Balaton, czyli akwen położony w samym centrum Trzebini, przyciąga turystów z całej Małopolski i Śląska. Krystalicznie czysta woda wypełniająca były kamieniołom sprawa, że miejsce to bywa określane mianem trzebińskich Malediwów. Kąpielisko w ostatnich latach zyskała także nowoczesne zaplecze, co przyciąga tu jeszcze więcej osób, szczególnie w sezonie letnim. To także popularne miejsce wśród fotografów, którzy swoimi zachwycającymi zdjęciami dzielą się na Instagramie.

📢 Gruzini okradli w Rzeszowie obywatela Ukrainy metodą "na kolec". Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności

Dwóch obywateli Gruzji usłyszało od policjantów zarzut kradzieży pieniędzy. Podejrzani działali tzw. metodą "na kolec". Najpierw przecięli oponę w samochodzie pokrzywdzonego. Gdy mężczyzna zatrzymał się, aby wymienić koło, skradli znajdujące się w samochodzie pieniądze.

📢 Na Wydziale Anglistyki UAM pojawiła się toaleta gender-inclusive. Mogą z niej korzystać wszyscy, bez względu na swoją identyfikację płciową

Na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Collegium Heliodori Święcicki pojawiła się toaleta gender-inclusive. Rada samorządu studentów zdecydowała się na taką inicjatywę "w odpowiedzi na głosy studiujących na wydziale osób niebinarnych, które nie czują się komfortowo, korzystając z łazienek z podziałem na płeć męską i żeńską".

📢 5 grudnia w Dynowie odbędzie się 4. Bieg Mikołajkowy na dystansie 1,7 km. To będzie świetna zabawa dla dorosłych i dzieci

5 grudnia o godzinie 13.00 w Dynowie odbędzie się 4. Bieg Mikołajkowy w ramach akcji Dynów Biega. Na bieg będzie można się zapisać na miejscu. Wydarzenie jest bezpłatne.

📢 Więcej wolnych etatów w Służbie Celno-Skarbowej na Podkarpaciu

Z 70 do 130 została zwiększona liczba wolnych etatów w podkarpackich strukturach Służby Celno-Skarbowej.

📢 Sportowy Rozkład Jazdy. Wykaz imprez sportowych na Podkarpaciu i z udziałem klubów z tego regionu [26-28 listopada]

Przed nami ostatni weekend listopada. Rozgrywki piłkarskie od trzeciej ligi w dół skończyły już zmagania, ale ligi centralne nadal są w grze. Zapowiadają się też ciekawe dni z siatkówką, koszykówką i futsalem.

📢 Te imiona nosi najwięcej mężczyzn! Najpopularniejsze męskie imiona w Polsce. Sprawdź, czy Twoje imię jest na liście! 26.11.2021

Jakie imię nosi najwięcej mężczyzn w naszym kraju? Sprawdźcie na naszej liście, jakie imiona męskie są najpopularniejsze! Może wśród nich jest Wasze imię?

📢 Rzeszów pójdzie w ślad Warszawy i sprzeda odholowane, porzucone auta? Możliwe, ale to jeszcze nic pewnego

Porzucone samochody są problemem każdego większego miasta w Polsce. Władze Warszawy postanowiły, że zamiast oddawać takie auta do kasacji, można je wystawić na sprzedaż. Okazuje się, że w Rzeszowie ten pomysł również jest rozważany, bo od 1 stycznia szykują się pewne zmiany w kwestiach odholowań.

📢 Śmiertelny wypadek na DK 77 w Skołoszowie i "pływający" po pasach człowiek w Rzeszowie. Czy policjanci mogli się inaczej zachować?

W ostatnich dniach doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. W jednym wypadku życie stracił mężczyzna, a w drugim o mały włos nie doszło do podobnej tragedii na pasach. Czy policjanci mogli odjechać z miejsc zdarzeń pozostawiając w jednym wypadku jeszcze ranną osobę, a w drugim człowieka, który wśród ogromnego ruchu ulicznego udawał, że płynie przez pasy?

📢 To musisz wiedzieć, jeśli Twoje dziecko jest na kwarantannie. Grozi nawet grzywna!

Coraz więcej dzieci trafia na kwarantannę po kontakcie z zakażonymi koronawirusem nauczycielami czy kolegami z klasy. Co trzeba wiedzieć, jeśli dziecko zostało objęte kwarantanną lub izolacją? Czy rodzice też muszą zostać w domu? Komu przysługuje prawo do zasiłku i wolne w pracy z tytułu opieki nad dzieckiem? Jak sprawdzić, czy dziecko jest skierowane na kwarantannę? To musisz wiedzieć, jeśli Twoje dziecko jest na kwarantannie, inaczej grozi nawet kara grzywny!

📢 Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [26.11]

Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

📢 3 liga. Marcin Wołowiec nie jest już trenerem Wólczanki Wólka Pełkińska

W czwartkowy wieczór Marcin Wołowiec przestał pełnić obowiązki trenera 3-ligowej Wólczanki Wólka Pełkińska.

📢 Komisja Europejska odblokowała 24 mln euro dla Podkarpacia. Oficjalny powód? Zmiany w Regionalnym Programie Operacyjnym

Cyfryzacja usług zdrowotnych i rozwój odnawialnych źródeł energii – na takie działania województwo podkarpackie przeznaczy 24 mln euro z unijnego mechanizmu REACT-UE. W ostatnich miesiącach środki te były przez Komisję Europejską blokowane z powodu głośnej uchwały ws. LBGT, ale po zmianie jej treści przez sejmik, Bruksela postanowiła odblokować łącznie 60 mln euro trzem województwom: kujawsko-pomorskiemu, podlaskiemu oraz podkarpackiemu.

📢 Jak mieszka Ewa Chodakowska, trenerka personalna pochodząca z Sanoka? [ZDJĘCIA]

Ewa Chodakowska to jedna z najpopularniejszych trenerek personalnych w Polsce. Ekspertka fitnessu pochodzi z Podkarpacia - urodziła się w Sanoku. Jak w Warszawie mieszka Chodakowska? Zobaczcie zdjęcia, na których widać wnętrze jej mieszkania!

📢 Miliony złotych dla podkarpackich gmin z najwyższym wskaźnikiem zaszczepienia przeciwko COVID-19 [LISTA]

Gminy z każdego powiatu, w których zaszczepiło się najwięcej mieszkańców, otrzymały od rządu po milion złotych. To podwójna korzyść. Zaszczepieni zadbali o swoje zdrowie, a tym samy pomogli pozyskać pieniądze na inwestycje prozdrowotne w gminach, w których mieszkają.

📢 eWinner 2 liga. Daniel Myśliwiec, trener Stali Rzeszów: Od samego początku chcemy narzucić swój styl gry

Stal Rzeszów w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki będzie sobie musiała radzić bez dużej grupy zawodników, u których wykryto koronawirusa. - Pomimo pewnych niedogodności, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, co potwierdzimy w sobotę - zapewnia Daniel Myśliwiec, trener rzeszowian.

📢 Ktoś podrzucił psy do schroniska w Tarnobrzegu. Wszystko nagrała kamera monitoringu (ZDJĘCIA, WIDEO)

Szokujące zdarzenie w Tarnobrzegu. W środę wieczorem trzy osoby przerzuciły na teren Schroniska u Machowiaków prowadzonego przez Tarnobrzeskie Stowarzyszenie "Chrońmy Zwierzęta" dziesięć szczeniąt i ich dwie matki. Sprawców nagrała kamera monitoringu. Czy ktoś rozpoznaje sprawców?

📢 W okolicach Medyki zatrzymano dwóch nielegalnych imigrantów z Turcji oraz dwóch organizatorów przerzutu

Dwóch nielegalnych imigrantów z Turcji, w wieku 31 i 37 lat, zatrzymali strażnicy graniczni w okolicach Medyki. Mężczyźni byli przez strażników obserwowani tuż po przekroczeniu polsko-ukraińskiej granicy. Ujęto również dwóch kurierów, Turka i bezpaństwowca narodowości syryjskiej.

📢 Nie żyje Zbigniew Sobolewski, założyciel i trener drużyny siatkarek Karpat Krosno

Nie żyje Zbigniew Sobolewski jeden z najbardziej oddanych siatkówce ludzi w Krośnie. Założyciel i trener drużyny siatkarek Karpat Krosno, które dziś występują w 1 lidze.

📢 W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie wszczepiono cztery protezy głosowe [ZDJĘCIA]

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, jako pierwszy na Podkarpaciu, wprowadził światowe standardy w leczeniu pacjentów po całkowitym usunięciu krtani. W tym tygodniu lekarze wykonali cztery zabiegi wszczepienia protezy głosowej: jedną implantację pierwotną, dwa zabiegi wtórnej implantacji oraz u jednego pacjenta wymieniono protezę głosową, która została wszczepiona 3 miesiące temu.

📢 Janusz Sepioł, architekt miejski: W Rzeszowie są tereny z niezwykłym potencjałem. Atutem jest położenie na pofalowanym terenie [ZDJĘCIA]

  • Wydaje mi się, że musiało dochodzić do bardzo daleko idącej interpretacji przepisów prawa, żeby niektóre obiekty można było realizować - tak dotychczasową politykę przestrzenną miasta w kontekście raportu NIK ocenił Janusz Sepioł, pierwszy w historii Rzeszowa architekt miejski. - Chcę powiedzieć jasno. Ja to odkreślam grubą kreską. Nie przyszedłem tu jako rewizor, ani śledczy. Zamierzam tworzyć nową jakość - zapowiedział.

📢 Gorzyce. Pijana kobieta w ten sam dzień dwukrotnie prowadziła samochód. Czy można było temu zapobiec?

Policja pochwaliła się wyczynem młodego policjanta Wojciecha Bilskiego z komisariatu w Gorzycach. I słusznie, bo zatrzymał kompletnie pijaną kobietę, prowadzącą dwukrotnie tego samego dnia samochód pod wpływem alkoholu. Czy zostałby lokalnym bohaterem gdyby kobiecie zarekwirowano samochód już po pierwszym razie?

📢 Premiera filmu "Dziewczyny z Dubaju". Gwiazdy szokowały niezwykłymi kreacjami, najbardziej kielczanin Michał Piróg. Zobaczcie zdjęcia

W poniedziałek 22 listopada odbyła się oficjalna premiera filmu "Dziewczyny z Dubaju". Producentka - Doda pojawiła się ale w zupełnie innej, zaskakującej formie. Przyszło mnóstwo gwiazd i celebrytów. Wielu z nisz szokowało strojami, między innymi kielczanin Michał Piróg. Zobaczcie w galerii zdjęć, kto był na premierze "Dziewczyn z Dubaju" i jak się zaprezentował.

📢 Wypadek w Przemyślu. Na ul. Sanockiej kierujący renault uderzył w tył fiata. Jedna osoba została ranna [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 12 w Przemyślu. Kierujący renault, 45-letni mieszkaniec Przemyśla, jadąc ul. Sanocka w stronę miejscowości Prałkowce, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył fiata, którym kierował 59-letni mieszkaniec powiatu puławskiego.

📢 Poczta Polska szuka na Podkarpaciu pracowników. Sprawdź lokalizację i stanowisko! [LISTA]

Poczta Polska szuka na Podkarpaciu m.in. pracowników obsługi klienta, listonoszy i osoby do pracy w sortowni. Publikowane przez nas oferty pracy pochodzą ze strony internetowej www.poczta-polska.pl/aplikuj. Sprawdźcie!

📢 Policyjny pościg za bmw po ulicach Rzeszowa. 20-latek nie zatrzymał się do kontroli, przekroczył prędkość i jechał pod prąd

O ponad 90 km/h przekroczył prędkość 20-letni kierowca bmw z Rzeszowa. Pomimo sygnałów do zatrzymania od policji, pędził dalej. Policjanci rozpoczęli pościć i gonili młodego mężczyznę przez wiele ulic miasta. 20-latka udało się zatrzymać i teraz odpowie za szereg wykroczeń.

📢 Nowe 28 128 zakażeń koronawirusem w Polsce 25 listopada, zmarło 497 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu mamy 1229 przypadków i 38 zgonów!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 25 listopada o 28 128 zakażeniach koronawirusem, zmarło 497 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu mamy 1229 przypadków - nie żyje 38 osób!

📢 Takie domowe rośliny wzmacniają naszą odporność! Te rośliny warto mieć w domu [lista]

Odporność szczególnie jesienią i zimą jest bardzo ważna. Jeśli nasz organizm będzie miał odpowiednią barierę, ochroni się przed infekcjami. Warto mu w tym pomóc. Jak się dodatkowo wzmocnić? Okazuje się, ze wiele roślin wzmacnia naszą odporność. Zobaczcie, które roślinki warto wprowadzić do naszych domów!

📢 Tragedia w Rzeszowie. Nie żyje ofiara wypadku na budowie. 24-latek doznał poważnego urazu czaszkowo - mózgowego

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo po śmierci młodego mężczyzny w wyniku upadku z rusztowania na budowie.

📢 Praca w Niemczech. Sprawdź nowe oferty nie tylko dla opiekunów osób starszych. Zarobki, warunki, szczegóły

Szukasz pracy w Niemczech? Jesteś ciekawy w jakich zawodach można znaleźć tam zatrudnienie? No i ile można zarobić? Sprawdź aktualne ogłoszenia w sprawie pracy w Niemczech.

📢 Ci znani aktorzy i osoby związane z filmem urodziły się na Podkarpaciu. Znamy ich z wielkich ekranów i telewizyjnych show

Przedstawiamy listę znanych aktorów, którzy pochodzą z Podkarpacia. Miłośnicy polskich filmów i seriali na pewno kojarzą tych aktorów, a być może nie wiedzą, że urodzili się na terenie województwa podkarpackiego. A gdzie dokładnie? Sprawdźcie...

📢 Takich rzeczy nie wolno przewozić w samochodzie osobowym. Te przedmioty w aucie są zakazane [lista]

Co wolno przewozić w samochodzie osobowym, a czego nie? Przepisy prawa drogowego określają, jak ma wyglądać podstawowe wyposażenie samochodu, ale również czego nie można w pojeździe umieszczać lub montować. Jakie przedmioty są zabronione w samochodzie? Czego nie wolno trzymać i przewozić w aucie? Zobacz koniecznie w naszej galerii!

📢 Ciekawy napis odkryty na ścianie XV-wiecznego dawnego budynku klasztornego Bożogrobców w Przeworsku [ZDJĘCIA]

W trakcie prac konserwatorskich XV-wiecznej ceglanej elewacji obecnej plebanii, a dawnego budynku klasztornego Bożogrobców w Przeworsku, dokonano ciekawego odkrycia. To napis składający się z liter o gotyckim kroju.

📢 Ceny żywności idą w górę. Wiele osób mocno już odczuło to w portfelach

Ceny żywności, towarów i usług szaleją. Niemal wszystko drożeje. Codzienne wydatki coraz mocniej odbijają się na naszych kieszeniach. Blisko 70 proc. Polaków ogranicza zakupy, a niektórzy zmuszeni są oszczędzać nawet na jedzeniu.

📢 Prezydent Przemyśla o zachodniej obwodnicy: najkorzystniejszy jest wariant z częściowym przebiegiem w granicach miasta

W stanowisku przesłanym do rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prezydent Przemyśla Wojciech Bakun twierdzi, że z punktu widzenia rozwoju miasta, najkorzystniejszymi wariantami przebiegu planowanej zachodniej obwodnicy, są te, które przewidują poprowadzenie drogi z częściowym przebiegiem w granicach miasta.

📢 Na Podkarpaciu zaszczepionych jest zaledwie 38 procent mieszkańców. Za mało! Możemy się zatem borykać z kolejnymi falami i lockdownem

Na Podkarpaciu zaszczepionych jest zaledwie 38 procent mieszkańców. Sporo zatem brakuje nam do osiągnięcia odporności zbiorowej, która przy zjadliwym wariancie Delta wynosi 80 procent. Lekarze apelują, by nie odwlekać szczepień, słuchać racjonalnych głosów specjalistów a nie fake newsów. - Szczepienie to nasz obowiązek w stosunku do tej części społeczeństwa, która ze względów zdrowotnych nie może przyjąć preparatu. Nasza odporność obejmuje ochroną także te osoby - mówi prof. Andrzej Cieśla z Centrum Medycznego w Łańcucie. Wojewoda Ewa Leniart przyznała, że przy tak gwałtownym wzroście zachorowań na COVID-19 w regionie nie wie jak długo jeszcze uda się jej nie podejmować decyzji o potrzebie przekształcenia któregokolwiek ze szpitali na Podkarpaciu w całkowicie jednoimienny, covidowy.

📢 Nie tylko koronawirus. Także inne choroby atakowały w tym roku mieszkańców Podkarpacia [LISTA]

Na podstawie oficjalnych i ogólnie dostępnych danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie przygotowaliśmy zestawienie najczęstszych chorób zakaźnych, które w tym roku atakowały mieszkańców województwa podkarpackiego.

📢 Na alei Wolności w Przemyślu hyundai nauki jazdy zderzył się z ciężarówką. Cud, że nikt nie został ranny [ZDJĘCIA]

To zdarzenie drogowe mogło się skończyć dużo gorzej! W środę przed godz. 14 kierująca hyundaiem skręcając z alei Wolności w ul. Krakowską w Przemyślu, nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce jadącej z Żurawicy. W groźnie wyglądającej kolizji nikt nie został ranny. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Nie jedz tego. Biedronka, Lidl i Auchan wyrzuca skażoną żywność ze sklepów w Polsce

Pilna akcja w sklepach Auchan, Stokrotka, Lidl, Żabka i Biedronka. Sieci handlowe usuwają całe partie żywności z półek i ostrzegają klientów przed spożywaniem. To m.in. jajka, sery i wędliny. Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o utylizacji tych produktów. Żywność wskazana na liście do wycofania jest skażona toksynami i bakteriami oraz zawiera niedozwolone substancje. Niektóre mogą wywoływać uszkodzenie oczu i poronienie. Dlatego GIS natychmiast nakazał usunięcie tych produktów ze sklepowych półek i wysłał ostrzeżenie dla klientów. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Sprawdź, które produkty muszą być wycofane. To głównie żywność, napoje i używki. Zobacz listę.

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt narciarski, odzież i narzędzia prawie za darmo. Dziś przetarg AMW 24.11.2021

Wojsko sprzedaje sprzęt wojskowy z demobilu. Dziś Agencja Mienia Wojskowego przygotowała dla nowych właścicieli narzędzia, sprzęt narciarski, odzież i nie tylko. Wyjątkowy przetarg AMW obejmuje ofertę w bardzo niskich cenach.

📢 Te samochody można śmiało kupować. Okazały się najmniej awaryjne według raportu ADAC [listopad 2021]

Wybór używanego samochodu nigdy nie jest lekki. Część osób kupujący auto kieruje się sympatią do danej marki. Inni zwracają uwagę na rankingi awaryjności poszczególnych modeli. Z pomocą kupującym przychodzi raport ADAC. Ten niemiecki automobilklub co roku przygotowuje raporty dotyczące samochodów. Tegoroczny powstał w oparciu o 3,38 mln zgłoszeń dokonywanych przez kierowców, których samochody uległy awarii na trasie w 2020 roku. Które samochody są najmniej awaryjne? Zobacz!

📢 Skutki uboczne popularnych leków. Jesienią i zimą sięgamy po nie częściej. Polacy biorą je na potęgę! [ZDJĘCIA]

Jesień i zima to okres, kiedy Polacy szczególnie chętnie zaopatrują się w łatwo dostępne bez recepty leki oraz suplementy diety. Możemy je kupić nie tylko w aptekach, ale też w zwykłych sklepach czy na stacjach benzynowych. Często przyjmowane bez konsultacji z lekarzem, mogą jednak stać się niebezpieczne. Jakie skutki uboczne mogą wywołać?

📢 Mężczyzna udawał, że płynie po przejściu dla pieszych w Rzeszowie. Policja się pojawiła, ale zaraz odjechała. Co dalej? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do sieci trafiło nietypowe nagranie z jednej z ulic w Rzeszowie. Widać na nim, jak mężczyzna leży na przejściu dla pieszych i udaje, że pływa kraulem. Na filmie widać, że kierowcy omijają tego człowieka, jednak były osoby, które zareagowały. Na miejscu pojawili się również policjanci, ale po krótkiej chwili odjechali. Co stało się dalej?

📢 Będzie przebudowa zabytkowej kamienicy przy Piłsudskiego w Rzeszowie? Budynek jest w posiadaniu dewelopera, jest wniosek o rozbudowę

Kamienica przy Piłsudskiego 5 w Rzeszowie od jakiegoś czasu ma prywatnego właściciela. Wcześniej należała do miasta, jednak władze wymieniły się z inwestorem za budynek, w którym dziś działa żłobek. Wiemy, kto jest właścicielem zabytkowego budynku. To firma DevelopRes, która ma już plany na jego przebudowę.

📢 Stary Sącz. To miejsce przeżywa prawdziwe oblężenie. "LEŚNE MOLO" szybko stało się turystycznym hitem [ZDJĘCIA]

Nie odstrasza ich fakt, że ciężko znaleźć tam miejsce do parkowania, ani to, że aby tam dotrzeć trzeba się trochę natrudzić. Miejska Góra w Starym Sączu przeżywa prawdziwe oblężenie, a wszystko za sprawą Leśnego Mola, które „wyrosło” tam między drzewami.

📢 Tak przed laty kiszono kapustę. W Medyce pokazali dawne sposoby oraz towarzyszące im zwyczaje i obrzędy [ZDJĘCIA]

Jak dawniej wyglądało kiszenie kapusty i jakie były związane z tym zwyczaje i obrzędy przedstawiły Koło Gospodyń Wiejskich z Medyki, Kapela z Chałupek Medyckich oraz Gminne Centrum Kulturalne z Medyki.

📢 Skołoszów. Radiowóz przejechał obok leżącego na drodze człowieka. Policjanci nie zatrzymali się [ZDJĘCIA, WIDEO]

W niedzielę w miejscowości Skołoszów (pow. jarosławki) doszło do wypadku. Pieszy przebiegający przez jezdnię został śmiertelnie potrącony przez kierowcę samochodu. Nasz Czytelnik przesłał nam film ze swojej kamery samochodowej, na którym widać jak tuż po zdarzeniu, gdy potrącony mężczyzna jeszcze żył, obok miejsca wypadku przejeżdżał radiowóz. Policjanci zwolnili, popatrzyli i odjechali nie podejmując się ratowania życia poszkodowanego. Jak z tego zdarzenia tłumaczy się policja?

📢 Zima zawitała na Podkarpacie. Śnieg jest już w Bieszczadach [ZDJĘCIA]

Zima na Podkarpaciu? Tak, biały puch spadł w Bieszczadach! Zobaczcie zdjęcia internauty Mirosława.

📢 Tragiczny finał poszukiwań 81-letniego mężczyzny z Łukowej w pow. leżajskim. Ciało znajdowało się w rzece San

Policjanci i strażacy od poniedziałku prowadzili poszukiwania 81-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Mężczyzna w niedzielę wyszedł z domu i nie powrócił. We wtorek odnaleziono jego ciało w rzece San.

📢 Kraulem "przepłynął" przejście dla pieszych w Rzeszowie. Nagranie z rzeszowskiej drogi stało się hitem Internetu [WIDEO]

Niecodzienne zdarzenie na al. Wincentego Witosa w Rzeszowie udało się nagrać jednemu z kierowców. Widać na nim, jak mężczyzna, zamiast skorzystać z przejścia dla pieszych jak każdy, postanowił je... przepłynąć kraulem. Film w ciągu dwóch dni został obejrzany już kilkadziesiąt tysięcy razy, a internauci nie szczędzili sobie komentarzy.

📢 Wypadek w Birczy. Kierująca BMW zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę do szpitala [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło we wtorek na drodze powiatowej w Birczy. Kierująca BMW nie dostosowała prędkości do warunków, zjechała z drogi, uderzyła w drzewo i spadła ze skarpy. Pogotowie ratunkowe zabrało ranną 54-latkę z pow. przemyskiego do szpitala. Kobieta była trzeźwa, policjanci ukarali ją madatem.

📢 Sklep stacjonarny Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu wznawia działalność. Co tam można kupić? [CENY, ZDJĘCIA]

Kończy się blisko miesięczna inwentaryzacja w stacjonarnym sklepie Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu. Sklep zostanie otwarty ponownie prawdopodobnie 7 grudnia. Prezentów w wojskowym stylu na mikołajki raczej nie zdążymy zrobić, ale pod choinkę - jak najbardziej! Co cieszy się największym zainteresowaniem klientów?

"Dresy, różnego rodzaju rękawice, szalokominiarki, nakrycia głowy - od beretów po czapki, prześcieradła do śpiwora i kołdry, spodnie, koszule, buty, omasztowania, różnego rodzaju torby, fartuchy sanitarne, narzędzia medyczne, skrzynki, manierki, menażki i plecaki. Pieniądze ze sprzedaży wracają z powrotem na modernizacje Sił Zbrojnych" - mówi nam Monika Marczowska, specjalista ds. Gospodarki Mieniem Ruchomym AMW.

Sklep AMW przy ul. Zwycięskiej 39 będzie czynny we wtorki, środy, czwartki od godz. 9 do 14. Oferta dostępna jest także na stronie internetowej Agencji Mienia Wojskowego.

Co można kupić w sklepie wojska we Wrocławiu? Zobacz przedmioty i ceny na kolejnych slajdach

📢 TOP 30 dróg na Podkarpaciu, na których panuje największy ruch. Raport GDDKiA [RANKING]

O 21 proc. wzrósł ruch różnych pojazdów silnikowych na autostradach, ekspresówkach i innych drogach krajowych w Polsce. Drogowcy opublikowali właśnie dane z najnowszego Generalnego Pomiaru Ruchu, przeprowadzonego w tym i ubiegłym roku.

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 W tych województwach był największy przyrost zgonów w ciągu ostatnich 12 miesięcy [RANKING]

Na podstawie danych Rejestru Stanu Cywilnego przygotowaliśmy porównanie liczby zgonów w województwach w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy, do poprzedniego takiego okresu.

📢 Śmiertelne potrącenie na DK 77 w Skołoszowie w pow. jarosławskim. Nie żyje 61-letni mieszkaniec gminy Laszki. Potrącił go 71-latek [ZDJĘCIA]

Do śmiertelnego potrącenia na DK 77 w Skołoszowie w pow. jarosławskim doszło w niedzielę po godzinie 19. 61-latek został potrącony przez 71-letniego Ukraińca, kierowcę audi. Życia pieszego mimo reanimacji nie udało się uratować.

📢 Skarby z PRL-u. Te przedmioty dziś są sporo warte

W wielu domach są przedmioty pamiętające czasy PRL-u. Okazuje się, że niektóre z nich mogą być sporo warte. Moda na urządzanie mieszkań w stylu lat 60. i 70. sprawiła, że poszukiwane są oryginalne meble z tego okresu. Do łask wróciły m.in. lekkie w formie krzesła, fotele i stoliki. Wysokie ceny osiąga szkło autorstwa uznanych polskich projektantów. Kolekcjonerzy poszukują także oryginalnych przedmiotów codziennego użytku, zabawek, plakatów. Na kolejnych slajdach podajemy przykładowe ceny za meble, szkło i pamiątki z PRL-u.

📢 TOP 30 miast i gmin Podkarpacia z największą liczbą zaszczepionych mieszkańców przeciwko COVID-19 20.11.2021 [LISTA]

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Według ekspertów sposobem na opanowanie sytuacji i minimalizację strat są szczepienia. Prezentujemy 30 gmin i miast z Podkarpacia z największą liczbą mieszkańców zaszczepionych przeciwko COVID-19. Szczepionka zmniejsza skutki ewentualnego zachorowania!

📢 Żony i dziewczyny polskich skoczków narciarskich to kobiety sukcesu! Budują własne zawodowe kariery [ZDJĘCIA]

Żony i partnerki polskich skoczków narciarskich. Kibicują im z całych sił na zawodach, wspierają na co dzień, ale równocześnie realizują własne pasje, pracują zawodowo i prowadzą biznesy. Kobiety sukcesu! Poznajcie małżonki i dziewczyny polskich skoczków narciarskich: Kamila Stocha, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Stefana Huli, Klemensa Murańki i Aleksandra Zniszczoła. Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 30 miast i gmin na Podkarpaciu z najmniejszą liczbą zaszczepionych mieszkańców 16.11.2021 [LISTA]

Do 16 listopada zaszczepiono na Podkarpaciu 765 tys. 983 osoby, co daje 11 miejsce w skali całego kraju. Sprawdziliśmy, gdzie w naszym regionie szczepienia przeciwko COVID-19 postępują najsłabiej. Oto 30 gmin i miast!

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Zgłoś kandydatów do nagród dla zawodników, trenerów, sportowych talentów i drużyn

Tegoroczna edycja Plebiscytu Sportowego "Nowin" rozpoczęta! Jak co roku nagrody dla sportowców, trenerów, sportowych talentów i drużyn najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach, a później w wojewódzkim finale. Nowością w tym roku będzie ogólnopolski finał plebiscytu i gala w Warszawie. Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

📢 Gigantyczna akcja policji. Luksusowa agencja towarzyska przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie zlikwidowana

Funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku wspólnie ze śledczymi z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu rozbili grupę, która trudniła się zarabianiem na luksusowych agencjach towarzyskich w całym kraju, w tym na terenie Rzeszowa. Grupa działała dosłownie jak dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo. Prawdopodobnie zarobiła miliony złotych.

📢 Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć 28.10.2021

Jadąc samochodem przez Polskę można się często... uśmiechnąć. Polskie wsie, kolonie i przysiółki mają często bardzo dziwne nazwy. W niektóre, zwłaszcza te wulgarne, aż ciężko uwierzyć. Wybraliśmy te najśmieszniejsze, podajemy także ich lokalizację. Te miejsca istnieją naprawdę!

📢 Tyle z Polskiego Ładu otrzymają samorządy na Podkarpaciu [LISTA]

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład. Zobaczcie, otrzymane przez podkarpackie samorządy dofinansowania!

📢 Artur "Waluś" Walczak w śpiączce. Strongman z Gniezna walczy o życie po gali PunchDown. Federacja wydała oficjalne oświadczenie

Po piątkowej gali PunchDown 5 we Wrocławiu Artur „Waluś” Walczak, strongman pochodzący z Gniezna, walczy o życie. Federacja PunchDown wydała oficjalne oświadczenie w związku z tym zdarzeniem. Do wydarzenia odniósł się w mediach społecznościowych jego przyjaciel, Piotr Witczak znany jako "Bonus BGC", który uważa, że czekanie na karetkę było zbyt długie.

📢 Zaginieni na Podkarpaciu. Ślad po tych osobach zaginął. Widziałeś ich? Pomóż policji [ZDJĘCIA]

Sprawy zaginięcia ludzi ciągną się miesiącami, a nawet latami. Podkarpacka policja poszukuje aktualnie blisko 70 osób. Widziałeś ich? Pomóż funkcjonariuszom!

📢 Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty! Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Tych wsi i osad na Podkarpaciu już nie ma. Pozostałości po nich przyciągają turystów. Zobaczcie, gdzie warto pojechać

Turyści szukają miejsc, gdzie mogliby pojechać, bez skrępowania odetchnąć świeżym powietrzem, a przy okazji poznać i zobaczyć kawałek historii. Nieistniejących wsi, dawnych osad Łemków i Bojków, uroczysk na Podkarpaciu jest wiele. Wyludnione w trakcie lub po II wojnie, spalone, zniszczone, a nawet zalane wodą, pozostawiły po sobie jednak coś, co przyciąga nie tylko miłośników historii.

📢 Trudne nazwy miejscowości w Polsce. Spróbuj nie połamać sobie na nich języka! Kto to wymyślił?

Język polski nie należy do najłatwiejszych i choć najtrudniej jest przyswoić go obcokrajowcom, to i Polakom potrafi sprawić sporo trudności. O ile jednak pewne trudne słowa możemy zastępować ich prostszymi w wymowie synonimami, o tyle tego zabiegu nie zastosujemy w przypadku nazw miejscowości. Na tych zaś można połamać sobie język. Zobaczcie 16 miejscowości, których nazw nie sposób wymówić bez zająknięcia.

📢 Najlepsze aquaparki w Polsce. Tu nie będziesz narzekać ani na upał, ani na nudę! Te parki wodne musisz odwiedzić

W upalne, letnie dni trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na spędzenie czasu niż relaks nad wodą. Jeśli jednak nie masz ochoty na plażowanie, a raczej na dobrą zabawę, zabierz rodzinę lub znajomych do aquaparku! W Polsce jest coraz więcej takich miejsc, a w dodatku w wielu z nich można zrealizować bon turystyczny. Kusi? Przygotowaliśmy subiektywną listę najciekawszych aquaparków. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w nich na ciebie!

📢 Lewandowski, Stoch, Radwańska, Zmarzlik i spółka - tak mieszkają gwiazdy sportu!

Piękne domy, działki, ogrody - nie da się ukryć, że najlepsi polscy sportowcy raczej w M4 w osiedlowym bloku nie mieszkają. Sportowy sukces potrafili wykorzystać do stworzenia sobie luksusowych warunków w domowym zaciszu, by stworzyć warunki do odpoczynku po ciężkim wysiłku. Zobaczcie kilka przykładów. Jak mieszkają Agnieszka Radwańska, Robert Lewandowski, Kamil Stoch i inni?

📢 Alimenciarze i alimenciarki poszukiwani przez policję na Podkarpaciu [ZDJĘCIA, KWIECIEŃ 2021]

Podkarpacka policja poszukuje aż 105 osób za niepłacenie od co najmniej 3 miesięcy zasądzonych alimentów. Grozi za to grzywa, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Oto aktualne dane poszukiwanych na kwiecień 2021 r.

📢 Tajemnice różańca świętego: radosne, bolesne, chwalebne, światła. Jak odmawiać różaniec? Zobacz, jak się modlić na różańcu

Tajemnice różańca świętego warto znać, jeśli chce się odmawiać różaniec. To modlitwa, którą w Kościele katolickim odmawia się szczególnie w październiku. Czym są tajemnice różańca? Jak modlić się z użyciem różańca? Podpowiadamy!

ZOBACZ KONIECZNIE

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie