Prawie 800 paczek papierosów chciał przemycić do Polski ukraiński kierowca autobusu. Wpadł na granicy w Korczowej [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Dzięki skanerowi rtg na granicy w Korczowej udało się wykryć przemyt prawie 800 paczek papierosów, które znajdowały się w ukraińskim autobusie. KAS
Prawie 800 paczek papierosów chciał przemycić do Polski kierowca kursowego autokaru jadącego z Ukrainy. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Korczowej.

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali do kontroli autokar jadący z Ukrainy do Poznania.

Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG.

- Dzięki pomocy skanera funkcjonariusze dotarli do skrytki w dachu, w której znajdowało się prawie 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy - informuje mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Nielegalny towar został zatrzymany do dalszego postępowania, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.
36-letni kierowca wpłacił 9,5 tys. złotych na poczet grożącej mu kary.

- Jedną z konsekwencji przemytu było także skierowanie do Straży Granicznej wniosku o zobowiązanie ob. Ukrainy do powrotu do kraju. Decyzja zakazująca kierowcy ponownego wjazdu na terytorium RP i obszaru Schengen została wydana na okres trzech lat

- dodaje E. Chabowska.

Jak informuje rzeszowska IAS, za pomocą skanera, oddanego do użytkowania w lipcu 2020 r. możliwa jest kontrola pojazdów ciężarowych, osobowych, autokarów, busów i kontenerów. Dzięki kontroli prowadzonej za pomocą nowoczesnego sprzętu rentgenowskiego obniżeniu ulegają koszty kontroli, ponieważ prześwietla się całe środki transportu, bez potrzeby ich rozładunku oraz skraca się czas wykonywania kontroli fizycznej towaru, niejednokrotnie czasochłonnej, kosztownej i skomplikowanej technicznie.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie