Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc kieruje kondolencje do mieszkańców Gdańska i żony Pawła Adamowicza

Beata Terczyńska

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Od rana na wszystkich budynkach rzeszowskiego urzędu miasta na znak żałoby flagi z kirem opuszczone są do połowy masztu. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc kieruje kondolencje do mieszkańców Gdańska.

- Najuprzejmiej proszę Panią oraz Córki – Teresę i Antoninę o przyjęcie z głębi serca płynących kondolencji po śmierci Męża i Ojca – Pawła Adamowicza – Prezydenta Miasta Gdańska. Jego nagłe odejście, w niezwykle tragicznych okolicznościach, napełniło wszystkich ludzi dobrej woli ogromnym żalem i niewypowiedzianym smutkiem. To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć - napisał Tadeusz Ferenc w liście do Magdaleny Adamowicz. - Wiem, że żadne słowa nie ukoją bólu Najbliższych po stracie Ukochanej Osoby. Pragnę jednak oddać Panu Pawłowi Adamowiczowi najwyższy hołd i najgłębszy szacunek jako Człowiekowi wielce zasłużonemu dla polskiego samorządu, znakomitemu Włodarzowi Miasta Gdańska, który wytrwale zabiegał o jego rozwój, a przez to budował wizerunek nowoczesnej i zawsze otwartej na świat Polski.

Pana Prezydenta zachowam we wdzięcznej pamięci także jako Osobę o dobrym sercu, łagodnym usposobieniu i niezwykłej pogodzie ducha. Rozmowa z Nim wszystkich napełniała optymizmem i energią do działania dla wspólnego dobra.
Żegnając Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, raz jeszcze najserdeczniej proszę Panią oraz Córki o przyjęcie wyrazów łączności w bólu i wsparcia w tych trudnych dla całej Rodziny chwilach.

Rzeszów oddał hołd prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi [ZDJĘCIA]

Prezydent skierował też kondolencje do mieszkańców Gdańska. Napisał tak:
DRODZY GDAŃSZCZANIE!
Proszę Was o przyjęcie z głębi serca płynących kondolencji po śmierci Pawła Adamowicza – wieloletniego Prezydenta Waszego Miasta. Jego nagłe odejście, w niezwykle tragicznych okolicznościach, napełniło wszystkich ludzi dobrej woli ogromnym żalem i niewypowiedzianym smutkiem. To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć.
Wiem, jakim uznaniem i estymą darzyliście Pana Prezydenta, jak wielkim cieszył się wśród Was autorytetem. Niech również mi wolno będzie oddać Panu Pawłowi Adamowiczowi najwyższy hołd i najgłębszy szacunek jako Człowiekowi wielce zasłużonemu dla polskiego samorządu, znakomitemu Włodarzowi Miasta Gdańska, który wytrwale zabiegał o jego rozwój, a przez to budował wizerunek nowoczesnej i zawsze otwartej na świat Polski.

Pana Prezydenta zachowam we wdzięcznej pamięci także jako Osobę o dobrym sercu, łagodnym usposobieniu i niezwykłej pogodzie ducha. Rozmowa z Nim wszystkich napełniała optymizmem i energią do działania dla wspólnego dobra.
Żegnając Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, raz jeszcze łączę się z Wami w bólu oraz wyrażam przekonanie, że osoba Zmarłego już znajduje miejsce w panteonie najwybitniejszych Polaków.

W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od jutra w Ratuszu wystawiona będzie księga kondolencyjna.
Prezydent Tadeusz Ferenc weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza.

Komentarze 19

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

b
bloger
W dniu 17.01.2019 o 19:49, Gość napisał:

Bredzenie to twoja specjalność i nie zamierzam się ścigać.Czytaj swój wpis wcześniejszy,może sam siebie zrozumiesz.

twoja opinia o mnie zwisa mi i dynda kolo dzyndzla,ale podziel się swoimi przemysleniami  na temat amatorszczyzny cieci wynajętych do ochrony.Poczytam z zainteresowaniem.Czy zrozumiałeś o co pytam?

G
Gość
W dniu 17.01.2019 o 18:35, bloger napisał:

czy ty słyszysz swoje brednie?Zatrudniono podobno wysokiej klasy profesjonalistow od ochrony i cooo.? Przygłup biega jak małpa z brzytwą po scenie ,a ciecie robią sobie selfi

Bredzenie to twoja specjalność i nie zamierzam się ścigać.Czytaj swój wpis wcześniejszy,może sam siebie zrozumiesz.

b
bloger
W dniu 17.01.2019 o 11:46, Gość napisał:

Trudno pana Ziobro obwiniać za tragedię w Gdańsku. Natomiast posługiwanie się kłamstwem,co czynisz,jest także godne potępienia. Ochronę WOŚP w Gdańsku sprawowała agencja "Tajfun",która nie zatrudnia ani jednego emeryta co oznacza,że także "byli esbecy i szemrani partyjni kolesie" w niej nie pracują. Agencję utworzyli młodzi ludzie i zatrudniają także młodzież,nierzadko studentów.Co kłamstwem chcesz osiągnąć?Natomiast pytanie,jak doszło do tragedii jest zasadne.Ktoś zawiódł i śledztwo prokuratury powinno to wyjaśnić.

czy ty słyszysz swoje brednie?Zatrudniono podobno wysokiej klasy profesjonalistow od ochrony i cooo.? Przygłup biega jak małpa z brzytwą po scenie ,a ciecie robią sobie selfi

ś
śruba
W dniu 17.01.2019 o 17:03, Gość napisał:

Niestety nie grzeszysz mądrością,którą się chcesz pochwalić.Na szczęście tekst każdy może czytać i wyciągać wnioski. Narody cywilizowane tak mają,że kiedy tracą kogoś wartościowego,ogłaszają żałobę a najznamienitsi jego przedstawiciele biorą udział w pochówku.Ciebie,jako samochwała,na to nie stać. Nauczyli cię pisać ale nie nauczyli myślenia.Pewnie i wiedza kiepska.Jako niezbyt rozgarnięty,bierzesz się za wyrokowanie,nie czekasz na sądy,sam chcesz wymierzać sprawiedliwość, bo "prokuratura dobierała się mu do tyłka". I co ma z tego wynikać?Ocenami,czy ktoś jest przestępcą,niech się zajmują wolne sądy,nie menele.Będzie wówczas bardziej sprawiedliwie i normalnie.Widać więc,że "nagłówki tabloidów" bardziej namieszały w twojej głowie a nie w mojej.

 

Szkoda na ciebie tracić czasu.

To nie był nikt bardziej wartościowy od kierowcy MPK - nie ujmując kierowcom MPK. Tyle w temacie. Chcesz idź leżeć krzyżem, podobno wolny kraj, ale ty należysz do tych, co innym każesz to robić a sam nie pójdziesz.

b
bloger

Śmierć nie rowna smierci.Sprawa mordu w Gdansku  nabrała juz cechy narodowego  obłędu.Nie wykluczone ,że ten mord spowoduje ustanowienie kolejnego świeta państwowego,z dniem wolnym od pracy. Parę miesiecy  temu  na Podkarpaciu ,jakas menda zaciukała nożem mlodą,niewinną dziewczynę.Nie znany jest fakt ,żeby Pan Ferenc w tamtym wypadku wyslal kondolencje zbolalej w zalobie rodzinie dziewczyny

G
Gość
W dniu 17.01.2019 o 16:29, śruba napisał:

Typie ale gość ma rację. Dla mnie ta sraczka narodowa to jakaś PRLowska farsa.Gościu był jednym z wielu "januszy przekrętu" w tym kraju. Wiele razy prokuratura dobierała mu się do tyłka. Trochę się typie wysil i poszukaj informacji. Widzę, że skutki Drugiej Wojny Światowej odczuwalne są do dzisiaj - wybili w tym kraju ludzi inteligentnych i wypowiadają się tacy jak ty, żywieni nagłówkami tabloidów. Jedyna kwestia jaka mnie interesuje, dlaczego to państwo jest z kartonu. Typ na imprezie może latać sobie z nożem po scenie i nikt nie reaguje. Natomiast sama osoba tegoż mościa - niech ziemia mu lekką będzie i nic więcej.

Niestety nie grzeszysz mądrością,którą się chcesz pochwalić.Na szczęście tekst każdy może czytać i wyciągać wnioski. Narody cywilizowane tak mają,że kiedy tracą kogoś wartościowego,ogłaszają żałobę a najznamienitsi jego przedstawiciele biorą udział w pochówku.

Ciebie,jako samochwała,na to nie stać. Nauczyli cię pisać ale nie nauczyli myślenia.Pewnie i wiedza kiepska.

Jako niezbyt rozgarnięty,bierzesz się za wyrokowanie,nie czekasz na sądy,sam chcesz wymierzać sprawiedliwość, bo "prokuratura dobierała się mu do tyłka". I co ma z tego wynikać?

Ocenami,czy ktoś jest przestępcą,niech się zajmują wolne sądy,nie menele.Będzie wówczas bardziej sprawiedliwie i normalnie.

Widać więc,że "nagłówki tabloidów" bardziej namieszały w twojej głowie a nie w mojej.

ś
śruba
W dniu 15.01.2019 o 15:58, Gość napisał:

Wolność słowa nie upoważnia do naruszania godności innego człowieka.Zamieszczasz podłe kłamstwa,które nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Słuchaj opinii tych,którzy go znali osobiście,którzy z nim pracowali i działali w różnych okresach życia.Podłe insynuacje zostaw sobie na inną okazję.I nie mieszaj do swoich pomówień Boga,który cię może srogo ukarać za kłamliwy język.

 

Typie ale gość ma rację. Dla mnie ta sraczka narodowa to jakaś PRLowska farsa.

Gościu był jednym z wielu "januszy przekrętu" w tym kraju. Wiele razy prokuratura dobierała mu się do tyłka. Trochę się typie wysil i poszukaj informacji. Widzę, że skutki Drugiej Wojny Światowej odczuwalne są do dzisiaj - wybili w tym kraju ludzi inteligentnych i wypowiadają się tacy jak ty, żywieni nagłówkami tabloidów.

 

Jedyna kwestia jaka mnie interesuje, dlaczego to państwo jest z kartonu. Typ na imprezie może latać sobie z nożem po scenie i nikt nie reaguje. Natomiast sama osoba tegoż mościa - niech ziemia mu lekką będzie i nic więcej.

G
Gość
W dniu 17.01.2019 o 10:04, bloger napisał:

To nie Ziobro jest winieny.Starzy esbecy i szemrani partyjni kolesie potworzyli wiele rozmaitych firm ochroniarskich ,zatrudniajac starych pierdzących dziadkow z grupami inwalidzkimi,a nawet na wozkach inwalidzkich i jedynie skutecznie drenując skarb państwa.Co za ciecie pilnowali imprezę skoro jakiś przygłup szalał z nozem na scenie.Takich szpeni od ochrony mozna zatrudnic jedynie do ochrony pielgrzymki idącej do Lichenia.

Trudno pana Ziobro obwiniać za tragedię w Gdańsku. Natomiast posługiwanie się kłamstwem,co czynisz,jest także godne potępienia. Ochronę WOŚP w Gdańsku sprawowała agencja "Tajfun",która nie zatrudnia ani jednego emeryta co oznacza,że także "byli esbecy i szemrani partyjni kolesie" w niej nie pracują. Agencję utworzyli młodzi ludzie i zatrudniają także młodzież,nierzadko studentów.

Co kłamstwem chcesz osiągnąć?

Natomiast pytanie,jak doszło do tragedii jest zasadne.Ktoś zawiódł i śledztwo prokuratury powinno to wyjaśnić.

 

b
bloger
W dniu 16.01.2019 o 10:53, wPiSdu napisał:

Naoglądał się bezkarnych gróźb kierowanych do działaczy PO. Sądził w swej chorej głowie że i jego czyn będzie bezkarny. Teraz Ziobro i spółka mogą i powinni czuć się winnymi tego co się stało.

To nie Ziobro jest winieny.Starzy esbecy i szemrani partyjni kolesie potworzyli wiele rozmaitych firm ochroniarskich ,zatrudniajac starych pierdzących dziadkow z grupami inwalidzkimi,a nawet na wozkach inwalidzkich i jedynie skutecznie drenując skarb państwa.Co za ciecie pilnowali imprezę skoro jakiś przygłup szalał z nozem na scenie.Takich szpeni od ochrony mozna zatrudnic jedynie do ochrony pielgrzymki idącej do Lichenia.

G
Gość
W dniu 16.01.2019 o 16:17, xyz napisał:

 Czy w naszym państwie w ogóle coś działa?Ja zawsze powtarzam od roku 2010.Takie państwo jak lot tupolewem. Kompletna katastrofa.

Działa ....upartyjniona TVP,przed budynkiem której w Warszawie trwa protest ludzi,którzy już nie trawią kłamstw tej stacji.

Czy o taką Polskę walczyli ludzie "Solidarności"?

x
xyz

Wszyscy jesteście debilami i z prawa i zlewa.

 

Zabójca Adamowicza był chory psychicznie. Słyszał głosy, miał schizofrenię. To co krzyczał ze sceny nie ma nic wspólnego z polityką bo to były jego urojenia, wynik jego choroby. 

 

I teraz pytanie.

Skoro był chory to dlaczego nie był dostatecznie leczony czy w ostateczności jeśli tego wymagała sprawa odizolowany od społeczeństwa? Czy w naszym państwie w ogóle coś działa?

Ja zawsze powtarzam od roku 2010.

Takie państwo jak lot tupolewem. Kompletna katastrofa.

w
wPiSdu
W dniu 16.01.2019 o 10:39, bloger napisał:

dlaczego mondra*glowo PIS ma przepraszać?Zabojca wyraznie wykrzyczał ,że był przesladowany w kryminale,kiedy PO było u koryta

Naoglądał się bezkarnych gróźb kierowanych do działaczy PO. Sądził w swej chorej głowie że i jego czyn będzie bezkarny. Teraz Ziobro i spółka mogą i powinni czuć się winnymi tego co się stało.
b
bloger
W dniu 15.01.2019 o 21:15, Gość napisał:

Kiedy pisbolszewia przeprosi za śmierć Adamowicza? Za to że tolerowała i toleruje prawicowych hejterów, faszystów i narodowców, którzy sieją nienawiść. Za to że opanowane przez nich instytucje państwa chronią tych szmaciarzy. Pytam kiedy?

dlaczego mondra*glowo PIS ma przepraszać?Zabojca wyraznie wykrzyczał ,że był przesladowany w kryminale,kiedy PO było u koryta

G
Gość

Kiedy pisbolszewia przeprosi za śmierć Adamowicza? Za to że tolerowała i toleruje prawicowych hejterów, faszystów i narodowców, którzy sieją nienawiść. Za to że opanowane przez nich instytucje państwa chronią tych szmaciarzy. Pytam kiedy?

G
Gość

Na krzesło elektryczne i koniec tematu.Cackaja się z przestępcami a my na nich pracujemy żeby mieli wygodne cele i dobre żarcie

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3