Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Rzeszowa udaje, że rządzi lotniskiem w Jasionce? [NOWE USTALENIA]

OPRAC.:
Arkadiusz Rogowski
Arkadiusz Rogowski
Miasto Rzeszów nie ma żadnych udziałów w lotnisku w Jasionce, a co za tym idzie, żadnych praw do występowania w jego imieniu
Miasto Rzeszów nie ma żadnych udziałów w lotnisku w Jasionce, a co za tym idzie, żadnych praw do występowania w jego imieniu facebook.com/PLRZE
- Miasto Rzeszów nie jest i nigdy nie było udziałowcem lotniska, ani nie wspiera w żaden sposób jego działalności w chwili obecnej – to fragment oświadczenia władz lotniska w Jasionce, odnoszące się do piątkowej konferencji w Urban Lab, które - według Ratusza - dotyczyło „usług cargo między Rzeszowem a USA”.

Jak się okazuje, władze lotniska w Jasionce nie zostały zaproszone na konferencję „Rzeszów Air Cargo Event”. Dzień później wydały oświadczenie, w którym przypominają, że Urząd Miasta Rzeszowa nie ma żadnych praw do prowadzenia rozmów w imieniu lotniska, które współprowadzą samorząd województwa podkarpackiego (55 proc. udziałów) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (45 proc.).

- Zarząd portu lotniczego przypomina, że Miasto Rzeszów nie jest i nigdy nie było udziałowcem lotniska, ani nie wspiera w żaden sposób jego działalności w chwili obecnej. (…) Zarząd spółki informuje, że port od wielu miesięcy jest w bieżącym kontakcie zarówno z firmą National Air, jak i innymi przewoźnikami cargo operującymi obecnie w Jasionce, prowadząc rozmowy o możliwościach rozwoju tego segmentu działalności portu lotniczego – czytamy w oświadczeniu Zarządu lotniska w Jasionce.

Prezydent Rzeszowa udaje, że rządzi lotniskiem w Jasionce? [NOWE USTALENIA]
Fot. facebook.com/PLRZE

W odpowiedzi Ratusz napisał, że organizatorem wydarzenia w należącym do miasta Urban Labie, nie było miasto lecz prywatna firma. Jak dodano, w programie był przewidziany udział przedstawiciela lotniska w Jasionce, a konkretnie Dyrektora Pionu Komercyjnego w Porcie Lotniczym.

To jednak nie do końca prawda. Jak udało nam się dowiedzieć, nigdy nie potwierdził on swojego udziału, zaś agenda konferencji nie została uzgodniona z portem lotniczym. I co najważniejsze, nikt z Zarządu lotniska, a więc osób władnych do decydowania o sprawach połączeń lotniczych, nie został zaproszony.

W dalszej części oświadczenia Ratusza czytamy, że miasto „od lat wspierało i wspiera lotnisko na wiele sposobów”. Jako przykład podano kampanie reklamowe i akcje promocyjne, które oszacowano na 3 mln zł, a także… rozbudowę ul. Lubelskiej i ul. Warszawskiej czy promocję Doliny Lotniczej.

- Ostatnia umowa z miastem, o wartości 1 mln zł, wygasła prawie rok temu i do dnia dzisiejszego, pomimo naszych starań i zapewnień ze strony miasta, że będzie ona kontynuowana, nie została przedłużona z przyczyn wynikających ze strony miasta – mówi Adam Hamryszczak, prezes lotniska w Jasionce, podtrzymując w pełni treść sobotniego oświadczenia Zarządu.

W niedzielę Nowiny przesłały do rzeczniczki prezydenta Rzeszowa dwa pytania: Na jakiej podstawie prezydent Fijołek prowadzi rozmowy, które – jak sam mówił – dotyczą lotniska w Jasionce oraz czy otrzymał do tego jakieś upoważnienie ze strony zarządu portu? Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24