PROFERIS: wysokiej klasy specjaliści IT [LIDER REGIONU 2020]

l
Firma w 2020 roku otrzymała tytuł LIDER REGIONU w kategorii NOWE TECHNOLOGIE za systemy informatyczne dla biznesu.

Jak mówi Tomasz Kuraś, prezes Proferis, istotą działania firmy jest niekonwencjonalne i indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb. - Realizujemy cele biznesowe, dobierając odpowiednie narzędzia informatyczne dla klienta. Spełniamy potrzeby biznesowe w informatyce - opisuje. Dlatego też strategia działania firmy opiera się na czterech filarach, które idealnie ze sobą współgrają.

Po pierwsze, są to usługi IT. Wśród tych świadczonych przez firmę Proferis znajdują się m.in. administracja i zarządzanie serwerami, dostawa i serwis sprzętu oraz outsourcing IT. Ten ostatni umożliwia skoncentrowanie się na podstawowej działalności przedsiębiorstwa, nie generując potrzeby większego zatrudnienia. To możliwość skorzystania z profesjonalnych rozwiązań w cenie niskiego abonamentu, co zapewnia stabilizację, oszczędność czasu i dostęp do najnowszych technologii. Outsourcing niweluje potrzebę dodatkowych nakładów na infrastrukturę i ułatwia pracę zdalną, a także utrzymanie ciągłości pracy w przypadku różnych sytuacji losowych czy kataklizmów.

Drugim z kolei filarem są usługi wdrożeniowe systemów ERP firmy „Comarch” oraz ich serwis dla firm. Nowoczesny i rozwojowy charakter oprogramowania umożliwia klientom automatyzację pracy, szybki przepływ informacji oraz obniżenie kosztów operacyjnych. To wszystko przyczynia się do nieustannego rozwoju partnerów firmy Proferis.

Trzeci ważny aspekt działalności stanowią rozwiązania dedykowane, które umożliwiają stworzenie danej funkcjonalności na indywidualne zamówienie. Dzięki temu każdy klient może być pewien, że usługa jest dopasowana do jego potrzeb. Jednym z takich autorskich programów jest System Wsparcia Produkcji (system klasy MES), który usprawnia wybrane procesy produkcyjne, a także umożliwia kontrolę ich stanu i zakresu realizacji.

Ostatnim z filarów działania jest usługa Chmury Proferis. To przede wszystkim, bezpieczeństwo, ochrona danych, niezawodność i wydajność. To rozwiązanie umożliwiające klientom zainstalowanie na serwerach Proferis wszystkich potrzebnych systemów. Działanie odbywa się w formie wynajmu, co partnerom daje też łatwość budżetowania kosztów związanych z infrastrukturą informatyczną.

Wśród klientów firmy Proferis znajduje się m.in. Autorud Rzeszów, któremu Proferis zapewnia utrzymanie ciągłości pracy w zakresie serwerów i posiadanego oprogramowania, ponadto zajmuje się poszukiwaniem i wdrażaniem rozwiązań, które odpowiadają na nowo powstające potrzeby. Wśród nich znajduje się inteligentne sterowanie światłem, wentylacją i ogrzewaniem w celu obniżenia kosztów utrzymania obiektów.

W gronie klientów firmy znajduje się również Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, któremu Proferis udziela wsparcia istniejącego działu informatycznego, natomiast Donegal Sp. z o.o. korzysta z opieki serwisowej systemu Comarch ERP XL i pomocy w jego rozwoju. Dla Podkarpackiego Centrum Hurtowego Agrohurt S.A. specjaliści z firmy Proferis napisali i wdrożyli rozwiązanie do rozliczania wynajmu powierzchni, które usprawnia procesy rozliczania najemców, zaś firmy ZPH Argo Sp. z o.o. i ArtGos S.A. używają Systemu Wsparcia Produkcji i analizy przestoju maszyn.

Zaufanie i profesjonalizm to atrybuty, które wyróżniają firmę Proferis na rynku. Długoletnie współprace i posiadane doświadczenie są dowodem na to, że jest to godny zaufania partner.

PROFERIS: wysokiej klasy specjaliści IT [LIDER REGIONU 2020]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24