Aleksander Gąciarz
Zwycięski zespół SMS Rzeszów
Zwycięski zespół SMS Rzeszów Aleksander Gąciarz
Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Rzeszowa wygrała międzynarodowy turniej piłkarski Stanek Machinery Summer Cup, który od piątku do niedzieli był rozgrywany na stadionie Proszowianki. Startowały zespoły złożone z zawodników urodzonych w roku 2009 i młodszych

W finale zespół z Rzeszowa pokonał zasłużenie Karpaty II Lwów 3:1. - Moi chłopcy jak na ten rocznik prezentują ciekawy poziom - przyznał trener zwycięzców Krzysztof Szpond. Za największy atut swoje drużyny uznał boiskowe myślenie. - Najważniejsza jest głowa. Technika, motoryka to są rzeczy ważne, ale dodatkowe. Gdy zawodnik myśli, szybko podejmuje dobre decyzje, to nie musi być szybki. On jest szybki piłkarsko. I my nad tym właśnie pracujemy - dodał.

Po finale trener i zawodnicy Karpat sprawiali wrażenie bardzo zawiedzionych, ale trzeba przyznać, że porażka 1:3 to najniższy wymiar kary dla gości z Ukrainy. Rzeszowie zmarnowali jeszcze co najmniej trzy doskonałe okazje bramkowe. Na pocieszenie do Lwowa pojechał puchar dla króla strzelców, który wywalczył Demian Mykwaliuk. Filigranowy zawodnik zdobył w turnieju 28 goli!

Na trzecim stopniu turniejowego podium stanęli zawodnicy AP Wisła Brzeźnica, którzy w decydującym spotkaniu pokonali Jagiellonię Białystok. Na 10. pozycji zakończyła rywalizację Proszowianka I, które w meczu o 9. miejsce uległa 2:3 Taurasowi Kowno. - Uważam, że powinniśmy zagrać nieco lepiej, ale dzień przed zawodami nasz zawodnik Wojtek Mzyk złamał nogę i to nas trochę osłabiło - ocenił trener Kamil Mach.

W zawodach wzięło udział 18 zespołów. Za najlepszego zawodnika turnieju został uznany Szymon Rączka (SMS Rzeszów), a najlepszym bramkarzem okrzyknięto Michała Mroza z Proszowianki.

Organizatorem imprezy była Akademia Piłkarska Nowa Proszowiana. Jej założyciel Kamil Mach nie krył zadowolenia. - Kosztowało nas to wszystkich mnóstwo pracy, ale warto było. Dzieci są uśmiechnięte, wszyscy są zadowoleni, każdy chwalił organizację. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, sponsorom. Cieszę, że daliśmy radę. Do tej pory byliśmy gośćmi na takich zawodach, a teraz mamy plan, żeby robić to cyklicznie, nie tylko dla jednego rocznika. Uważam, że piłka nożna jest w stanie wypromować nasz region - mówi.

Kolejność turnieju: 1. SMS Rzeszów, 2. Karpaty II Lwów, 3. AP Wisła Brzeźnica, 4. Jagiellonia Białystok, 5. Mineralni Krynica Zdrój, 6. AP 21 Kraków, 7. Czarni Kraków, 8. DAP Kielce, 9. Tauras Kowno, 10. Proszowianka I, 11. Kolejarz Stróże, 12. Słowik Olkusz, 13. Sokoliki Stary Sącz, 14. Młoda Orawa Jabłonka, 15l Karpaty I Lwów , 16. Proszowianka II, 17. Hutnik Kraków, 18. Proszowianka III

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: Proszowice. SMS Rzeszów najlepszy w międzynarodowym turnieju piłkarskim dziewięciolatków - Dziennik Polski