Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prysznic bez brodzika? Czemu nie!

Materiał Partnera Serwisu
Ciekawy system przesuwnych ścian kabiny prysznicowej oferuje firma Huppe.
Ciekawy system przesuwnych ścian kabiny prysznicowej oferuje firma Huppe. Archiwum Huppe
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym i designerskim, nawet z małej łazienki można zrobić estetyczne, ale i praktyczne pomieszczenie.

Producenci ceramiki, armatury i innych elementów do wyposażenia łazienek prześcigają się w proponowaniu klientom coraz to nowszych rozwiązań. Ich produkty są nie tylko coraz bardziej estetyczne i designerskie, ale także wykorzystują innowacyjne pomysły na zagospodarowanie każdego wolnego centymetra powierzchni. Dzięki temu niewielka łazienka może teraz być zarówno ładna, jak i praktyczna.

Kabina prysznicowa z tradycyjnym brodzikiem zajmowała do tej pory sporo miejsca. Nie zawsze prezentowała się również estetycznie. Dlatego rynek zdominowały w tej chwili kabiny typu „walk-in”, gdzie odpływ jest zamontowany w posadzce, a brodzika wcale się nie montuje. Firma Hüppe z modelem Xtensa idzie o krok dalej i proponuje dodatkowo innowacyjny system przesuwanych drzwi.

- Umożliwia on znaczące powiększenie małej łazienki. Rozmiary podwójnych szyb wahają się od 120 cm do 180 cm, ale po ich zsunięciu zostaje nam od 60 cm do 90 cm. Tym samym zyskujemy przestrzeń, którą można wykorzystać – mówi Paweł Bielat, architekt wnętrz współpracujący z firmą BOZ Rzeszów.

Stawiając na takie rozwiązanie warto zastanowić się nad podłogą w łazience. W tym przypadku zaleca się, aby była jednolita i pozbawiona wszelkiego rodzaju spadków. Taką możliwość daje ścienny system Geberit, czyli układ odpływowy montowany nietypowo w ścianie. Jedynym jego widocznym elementem jest elegancka kratka odpływowa instalowana przy samej podłodze.

- Drugim ciekawym rozwiązaniem jest brodzik ukryty pod płytkami z firmy Butech, wchodzącej w skład grupy Porcelanosa. Po osadzeniu brodzika, układamy na nim płytki, uzyskując jednolicie płaską powierzchnię – mówi Paweł Bielat.

Przekonuje, że znakomitym uzupełnieniem tych elementów jest na przykład deszczownica z oświetleniem ściennym, lub sufitowym. W uproszczeniu, to żyrandol lub kinkiet, ale zamiast typowego klosza lub abażuru są tutaj dysze prowadzące wodę. Przy uruchomionym świetle efekt jest niesamowity, a kąpiel w takim klimacie to prawdziwa przyjemność.

- Możemy również pokusić się o indywidualne produkty, które pozwalają dopasować armaturę do własnych potrzeb i wizji, oraz do wystroju łazienki. Producenci, jak Hansgrohe oferują możliwość indywidualnego dostosowania wyglądu armatury do wystroju łazienki. W przyszłości dostępne będą baterie tworzone z różnych materiałów, granitu, gliny, marmuru, drewna oraz z elementami z brązu. Użycie różnych materiałów umożliwia otrzymanie niespotykanych dotąd kształtów. Zawsze o pomoc w aranżacji wnętrza warto poprosić fachowca, który będzie potrafił najlepiej przenieść wizję inwestora w rzeczywistość – przekonuje Paweł Bielat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24