13,7 mln zł będzie kosztować przebudowa ulicy Wieniawskiego w Rzeszowie. Drogowcy wybudują tu nowa jezdnię, chodniki i oświetlenie. Wcześniej zmodernizują wszystkie sieci podziemne.

Do przetargu na modernizację ulicy Wieniawskiego zgłosiły się trzy firmy. Najtańsza z nich złożyła ofertę wartą 13,7 mln zł. Kolejna propozycja była o około 30 procent wyższa.

- Umowę chcemy podpisać jak najszybciej, aby jeszcze w tym roku wykonawca mógł wejść na plac budowy. Na tę inwestycję otrzymamy 85 procent unijnego dofinansowania – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

ZOBACZ TEŻ: Ulica Kościuszki w Rzeszowie już gotowa. Jest pięknie [ZDJĘCIA]

Jezdnia zostanie przebudowana na długości 1,8 km. W pierwszym etapie przebudowy Wieniawskiego drogowcy zajmą się kilometrowym odcinkiem od ulicy Dunikowskiego, w kierunku Słociny. Po zakończeniu robót przeniosą się na odcinek od ulicy Łukasiewicza, do Dunikowskiego. Na całej długości powstanie chodnik szeroki na ponad 2 metry i jezdnia o szerokości 7 metrów. Droga zostanie oświetlona i powstaną przy niej zatoki autobusowe.

Wykonawca przebuduje tu wszystkie sieci podziemne, a w rejonie ulic Herberta, Siemaszkowej, Wieniawskiego i Kiepury wybuduje kanalizację sanitarną.

POPULARNE NA NOWINY24:


60 Sekund Biznesu: Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu nieruchomości