Przedłużono nabór do konkursu o Młodzieżową Nagrodę im....

  Przedłużono nabór do konkursu o Młodzieżową Nagrodę im. Karola Wielkiego. Pula nagród 15 tysięcy euro

  Zdjęcie autora materiału
  Kacper Rogacin

  Aktualizacja:

  Polska

  Przedłużono nabór do konkursu o Młodzieżową Nagrodę im. Karola Wielkiego. Pula nagród 15 tysięcy euro

  ©Fot. 123RF

  Gratka dla młodzieży! Proces przyjmowania projektów, które powalczą o Młodzieżową Nagrodę im. Karola Wielkiego, przedłużono do 18 lutego. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy obywatele Unii Europejskiej pomiędzy 16 a 30 rokiem życia. Autorzy zwycięskiego projektu otrzymają 7500 euro.
  Przedłużono nabór do konkursu o Młodzieżową Nagrodę im. Karola Wielkiego. Pula nagród 15 tysięcy euro

  ©Fot. 123RF

  Młodzieżowa Europejska Nagroda im. Karola Wielkiego to „młodszy brat” przyznawanej w Akwizgranie Nagrody im. Karola Wielkiego, jednego z chyba najbardziej znanych wyróżnień za zasługi dla jedności europejskiej. Podczas gdy na liście laureatów Nagrody im. Karola Wielkiego znaleźć można takie postacie, jak papież Franciszek, Jean-Claude Juncker czy Donald Tusk, do konkursu młodzieżowego mogą zgłaszać się wszyscy młodzi obywatele Unii Europejskiem.

  Parlament Europejski wraz z Fundacją Nagrody Karola Wielkiego rozpisał konkurs dla młodych ludzi pomiędzy 16 a 30 rokiem życia. Oceniane będą zarówno projekty indywidualne jak i grupowe, przyczyniające się do europejskiego porozumienia.

  Czego dokładnie powinny dotyczyć projekty? W założeniu mają one propagować wzajemne zrozumienie na szczeblu europejskim i międzynarodowym, budzić wspólne poczucie europejskiej tożsamości i integracji oraz proponować młodym ludziom w Europie wzorce postępowania i dawać praktyczne przykłady współżycia Europejczyków jako jednej wspólnoty. Projekty można zgłaszać indywidualnie lub – jak podają organizatorzy – najlepiej grupowo.

  Jeden przedstawiciel każdego z 28 krajowych laureatów zostanie zaproszony na kilka dni do Akwizgranu, aby wziąć udział w różnych wydarzeniach, w tym w uroczystości wręczenia Europejskiej Nagrody dla Młodzieży, która zawsze odbywa się na dwa dni przed Świętem Wniebowstąpienia Pańskiego, kiedy to jest wręczana Międzynarodowa Nagroda im. Karola Wielkiego.

  Nagroda za najlepszy projekt wynosi 7500 euro, za zajęcie drugiego miejsca – 5000 euro, a za zajęcie trzeciego miejsca – 2500 euro. W ramach nagrody trzej europejscy laureaci otrzymają zaproszenie do zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli lub w Strasburgu.

  Warto wspomnieć, że nagrodę w 2018 roku zdobył polski projekt archeologiczny „Worcation”, traktujący o historii niemieckiego obozu jenieckiego w Zgorzelcu, a w 2017 roku po raz pierwszy w historii nagrodę przyznano indywidualnie i zdobyła ją reprezentantka Polski, Gabriela Jelonek, za audycję radiową "Erasmus evening" o wymianach zagranicznych i porozumieniu międzykulturowym.

  Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć tutaj.
  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo