Przedświąteczna porażka koszykarzy Siarki Tarnobrzeg

Damian Szpak
Grzegorz Lipiec
W niedzielnym meczu Tauron Basket Ligi Siarka Tarnobrzeg przegrała z Rosą Radom 73:86.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Jakub Patoka, ale goście szybko wyrównali za sprawą celnego rzutu Amerykanina Toreya Thomasa. Po chwili do kosza gospodarzy trafił Michał Sokołowski i radomianie objęli prowadzenie 4:2, a po trafieniu Ukraińca Igora Zajcewa wygrywali już czterema punktami (6:2). Przy stanie 6:8 dwoma skutecznymi akcjami popisali się eksradomianie Jakub Zalewski oraz Daniel Wall i gospodarze odzyskali prowadzenie wygrywając 10:8. Gospodarze grali nadspodziewanie dobrze, a dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty efektownym wsadem popisał się Amerykanin Zach Robbins i Siarka zwiększyła prowadzenie do czterech punktów.

Pierwszą kwartę gospodarze wygrali, ale druga dla miejscowej drużyny rozpoczął się fatalnie. Najpierw trafił Zajcew i był to sygnał do ataku przyjezdnych. Pierwsze trzy minuty drugiej ćwiartki gospodarze przegrali 0:9, a ich niemoc przerwał dopiero Gary Bel trafiając za trzy punkty. Gospodarze nieco się ocknęli i w 14 minucie po punktach zdobytych przez Eugene Harrisa przegrywali już tylko 20:22. Druzyan Rosy ponownie uciekła miejscowym na sześciopunktowe prowadzenie. Minutę przed przerwą przewaga radomskiego zespołu wzrosła do dziewięciu punktów po tym jak Sokołowski celnym rzutem wykończył szybki atak. Gospodarze zeszli na przerwę z ośmiopunktową startą przegrywając 31:39, a sytuację miejscowych dodatkowo komplikował fakt, że cztery przewinienia miał na swoim koncie Kacper Młynarski.

Druga połowę zespół Siarki rozpoczął bardzo ochoczo i po dwóch minutach trzeciej ćwiartki i trafieniu Robbinsa było tylko 39:37 dla Rosy. Im dłużej trwało spotkanie tym drużyna z Radomia radziła sobie coraz lepiej i w 27 minucie osiągnęła 11-punktową przewagę, kiedy to po punktach Sokołowskiego było 56:45. po trzech kwartach goscie wygrywali różnicą 13 punktów (62:49) i stało się jasne, że tylko mało prawdopodobny zbieg okoliczności może sprawić, że gospodarze wygrają ostatnie przed świętami spotkanie.

Goście spokojnie pilnowali zwycięstwa na które zasłużyli będąc w przekroju całego spotkania zespołem bardziej zdeterminowanym niż gospodarze. Pierwsze punkty ostatniej kwarty zdobył niezawodny w niedzielę Sokołowski, który miał już w tym momencie na swoim koncie 19 punktów. Sokołowskiemu kroku dotrzymywał Zajcew, po trafieniu którego w 33 minucie miejscowi przegrywali 54:71.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia koszykarze Siarki wyjadą do Kalisza, gdzie w poświąteczną niedzielę 27 grudnia zmierzą się z beniaminkiem Tauron Basket Ligi Stalą Ostrów Wielkopolski. Ostatni w tym roku mecz ekipa Siarki rozegra w środę 30 grudnia kiedy to we własnej hali zmierzy się z PGE Turów Zgorzelec, a mecz ten rozpocznie się o godzinie 19.

Siarka Tarnobrzeg - Rosa Radom 73:86 (15:12, 16:27, 18:23, 24:24)

Siarka: Bell 27 (4x3), Robbins 14, Zalewski 11 (1x3), Wall 6, Patoka 2 - E. Harris 13 (3x3), Młynarski, Pandura, Strzelecki.

Rosa: Sokołowski 23 (3x3), Zajcew 18 (2x3), Thomas 7 (1x3), C. Harris 9, Witka 2 - Szymkiewicz 10, Bonarek 7, Adams 6, Jeszke 4.

Sędziowali: Marcion Kowalski, Mariusz Nawrocki i Jan Piróg. Widzów: 700.