Przedświąteczna porażka Stali Stalowa Wola

Grzegorz Lipiec
Drugoligowi piłkarze Stali Stalowa Wola nie mogą powrócić na ścieżkę zwycięstw. W czwartek zielono-czarni stracili trzy punkty w meczu z Olimpią Zambrów, który został przegrany 0:1. Grzegorz Lipiec
Przegrana 0:1 Stali Stalowa Wola w czwartkowym meczu z Olimpią Zambrów. Brakowało skuteczności.

Stal Stalowa Wola - Olimpia Zambrów 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Robert Tunkiewicz 72.

Stal: Wietecha 5 - Kantor 4, Wawrzyński 4 (73 Stelmach 1), Bogacz 5, Kowalski 4 - Siudak 4 (79 Mażysz), Kachniarz 4, Łanucha 5, Oziębała 6, Przezak 3 (64 Bartosiak 2) - Płonka 4.

Olimpia: Koncki - Dzienis (82 Brzęczek), Piła-towski, Dziemidowicz, Gogol - Mroczkowski, Kuczałek, Tunkiewicz (90 Koćmierowski), Grzybowski, Janik (76 P. Jastrzębski) - Twardowski.

Sędziował: Sławomir Smaczny z Bytomia. Żółte kartki: Kachniarz i Oziębała. Widzów: 500.

Sześć kolejnych spotkań Stali Stalowa Wola bez wygranej. Ta fatalna seria musi się skończyć. Niestety, Stal znowu przegrała. Tym razem w czwartkowym meczu 23. kolejki drugiej ligi z Olimpią Zambrów
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Przewaga była jednak po stronie Stalówki. Już w 3 minucie gry po dośrodkowaniu Mateusza Kantora na strzał z dystansu zdecydował się Michał Bogacz. Uderzenie było jednak niecelne. W 12 minucie Przemysław Oziębała zakończył swoją akcję kąśliwym uderzeniem i swoje umiejętności musiał zademonstrować Bartosz Koncki. Po chwili ponownie Oziębała zakręcił defensorami Olimpii. Wielka szkoda, że po raz kolejny górą był Koncki. W 22 minucie spotkanie na zaskakujące uderzenie zdecydował się Damian Łanucha. Tak jak i wcześniej golkiper Olimpii był na posterunku. Goście dopiero pod koniec pierwszej połowy oddali pierwszy celny strzał na bramkę Tomasza Wietechy.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Groźnie uderzał między innymi Robert Tunkiewicz, ale Wietecha był na posterunku. Na szczęście Stal otrząsnęła się po niemrawym początku. Upragnionego gola próbowali zdobyć: Tomasz Płonka, Oziębała i Łanucha, ale albo piłka mijała bramkę, albo pewnie bronił bramkarz.

Wreszcie w 72 minucie te wszystkie pudła zemściły się i Tunkiewicz popisał się skutecznym strzałem. Olimpia wyszła na prowadzenie. Strata gola jeszcze bardziej zmobilizowała miejscowych do ataków. Co z tego, jak w ostatnich minutach Olimpia mądrze się broniła, pilnowała wyniku, który był dla nich korzystny, a ze strony zielono-czarnych największe zagrożenie było po strzale Łanuchy.

Stalówka nie wygrała już siódmego spotkania z rzędu. Co najgorsze była to druga porażka w tym sezonie na własnym stadionie. W następnej kolejce zielono-czarnych czeka wyjazd na spotkanie z GKS-em Tychy. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia, o godzinie 17.