Przegrana Rawlplug Sokoła w Tychach. Emocje były do końca, ale łańcucianie nie kosńczyli sprawy w trzech meczach

Sokoły dzielnie walczyły, ale w ostatnich sekundach meczu lepszy był GKS
Sokoły dzielnie walczyły, ale w ostatnich sekundach meczu lepszy był GKS Wacław Nowacki
Po meczach we własnej hali łańcucianie pojechali do Tychów z prowadzeniem w serii 2:0. Nastroje były zatem raczej optymistyczne. W załatwienie sprawy już w sobotę można było tym bardziej wierzyć, że nasz zespół w fazie zasadniczej wygrał z GKS-em (90:85). Niestety, tym razem przegrał 91:95

Nasi dobrze weszli w mecz (9:2, 19:10), ale na finiszu pierwszej kwarty nieco zwolnili.

Na otwarcie II „ćwiartki trafił Maciej Klima, Patryk Buszta i zapas znów był niezły (28:19, 35:24, 40:30), jednak ostatnie minuty kwarty nie wyszły naszej ekipie i jej zaliczka po 20 minutach była skromniutka (46:44).

Po dużej pauzie mecz długo toczył się na styku. Sokoły w pewnym momencie wygrywały 58:54, ale w drugiej części odsłony Ślązacy znów częściej trafiali do „dziury i na małą przerwę zeszli z wynikiem 71:65.

W ostatniej części gospodarze kontrowali wynik, trzymali łańcucian na dystans 6-10 punktów i wydawało się, że spokojnie dojada do mety. Kiedy jednak Filip Małgorzaciak trafił wolne, nasi wybronili dwie akcje, a Wiktor Sewioł wycelował dwa razy za 2, zrobiło się ciekawie; GKS prowadził jedynie 87:85, a do syreny pozostawała minuta i 17 sekund.

Po „trójce” Małgorzaciaka nasi byli tuż, tuż (90:91). Niestety, faulowany Jankowski trafił dwa wolne, a Michał Szymański jednego. 6 sekund przed syreną Jankowski znów wcelował „osobowe” i stało się jasne, że dojdzie do meczu nr 4.

GKS Tychy - Rawlplug Sokół 95:91 (19:23, 25:23, 27:19, 24:26)

Stan play off po trzech meczach 1:2.

GKS: Szymczak 15 (1x3), Wieloch 12 (5 as.), Jankowski 30 (5x3, 4 str.), Zmarlak 9 (1x3, 11 zb.), Maj 2 oraz Bogdanowicz 9 (2x3), Majka 9, Krakowczyk 9 (1x3). Trener Tomasz Jagiełka.

Rawlplug Sokół: Kulikowski 8, Zywert 11 (8 zb., 8 as.), Małgorzaciak 19 (2x3), Klima 19 (7 zb.), Sewioł 14 (5 as.) oraz Szymański 11, Karolak (1x3, str.), Pruefer, Buszta 3 (1x3). Trener Mateusz Leja.