Przegrane AZS-u PWSTE Jarosław i Stali Stalowa Wola w 2 lidze koszykarzy. Z wygranej cieszyli się gracze 3-ligowej Politechniki Rzeszowskiej

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
W 2 lidze koszykarzy na wyjeździe przegrała Stal Stalowa Wola, a we własnej hali porażki doznał AZS PWSTE Jarosław. W 3 lidze wygrał za to AZS Politechnika Rzeszowska.

2 liga

Grupa B

AZS UJK Kielce - Stal Stalowa Wola 103:82

Kwarty: 31:18, 18:23, 27:23, 27:18.

Stal: Gazarkiewicz 23 (2x3), Buczek 0, Tabor 15 (1x3, 4 str.), Łabuda 12 (3x3, 9 zb.), Wojtanowicz 7 (1x3, 4 zb.) oraz Pietras 0, Nowik 12 (4 zb., 4 str.), Siembida 0, Jadaś 13 (10 zb., 5 str.). Trener Bogdan Pamuła.

AZS UJK Kielce to zespół walczący o jak najlepszą pozycję przed fazą play off. Jasnym więc było, że Stal Stalowa Wola nie ma co liczyć na taryfę ulgową.

Drużyna Bogdana Pamuły źle weszła w to spotkanie i już po pierwszej kwarcie miała sporą stratę do rywala. W drugiej odsłonie było już lepiej, a w III kwarcie Stal Stalowa Wola zbliżyła się nawet na pięć punktów do kielczan. Ci jednak na więcej nie pozwolili drużynie "Stalówki" i skończyło się na kolejnej przegranej naszej drużyny.

Kwarty: 23:24, 25:18, 13:25, 19:18.

AZS PWSTE: Gumiński 23 (1x3, 7 zb., 7 as., 5 str.), Mikołajko 12 (13 zb.), Buszta 11 (3x3), Strzępek 6 (5 zb.), Bielecki 8 (2x3 (4 zb.) oraz Kuśmierz 0, Krawiec 14 (4x3, 4 zb.), Majka 2, Argasiński 2, Reichert 2 (4 zb., 4 str.). Trener Tomasz Fortuna.

Na sześciu kolejnych wygranych skończyła się zwycięska passa AZS-u PWSTE Jarosław. Niespodziewanym pogromcą drużyny Tomasza Fortuny okazał się MKKS Rybnik.

Spotkanie AZS-u PWSTE Jarosław z poprzedniej kolejki zostało przełożone i najwyraźniej ta przerwa wybiła z rytmu jarosławian, bo przegrali z niżej notowanym rywalem, i to na własnym parkiecie.

O tym, że zespół Tomasza Fortuny przegra zadecydowała w głównej mierze III kwarta, w której gospodarzom przytrafiło się kilka przestojów.

W ostatniej odsłonie gospodarze zbliżali się do rywala, ale ten wytrzymywał napór i znów odskakiwał na kilka oczek. Miejscowi popełnili też za dużo prostych błędów, aby myśleć o końcowym sukcesie.

3 liga

AZS Politechnika Rzeszowska - Wikar Nowy Sącz 89:75

Kwarty: 20:12, 28:18, 24:23, 17:22.

Politechnika: Kuźniar 13, T. Podracki 15, Dobrzański 22, J. Szubart 28, Rzeźnik 4 oraz Warchoł 0, Lipiński 2, P. Szubart 1, Potocki 0, Pluta 4. Trener Łukasz Lewkowicz.

AZS Politechnika Rzeszowska sięgnęła po drugie zwycięstwo z rzędu, a tym samym udanie pożegnała się ze swoimi kibicami, bo było to jej ostatnie spotkanie we własnej hali.

Rzeszowianie kapitalnie zagrali w pierwszej połowie, po której prowadzili aż 48:30. Po przerwie gra już była bardziej wyrównana, ale wygrana AZS Politechniki Rzeszowskiej nawet na moment nie była zagrożona.