Przemyski garnizon będzie wzmocniony

Norbert Ziętal
- Przemyski garnizon musi zostać wzmocniony – uważa Piotr Tomański, poseł PO z Przemyśla. Nz. nocna defilada czołgów w Żurawicy.
- Przemyski garnizon musi zostać wzmocniony – uważa Piotr Tomański, poseł PO z Przemyśla. Nz. nocna defilada czołgów w Żurawicy. Norbert Ziętal
Garnizon wojskowy jest i nadal będzie wzmacniany. M.in. wyposażony w kołowe transportery opancerzone Rosomak. Tak wynika z odpowiedzi, jakiej Ministerstwo Obrony Narodowej udzieliło przemyskiemu posłowi Piotrowi Tomańskiemu (PO).

Parlamentarzysta zwrócił się do MON z serią pytań dotyczących wojska w Przemyślu.

- Stacjonujący tutaj 5. batalion 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, który jest nasza chlubą, to zaledwie namiastka oczekiwań i potrzeb w tym zakresie. Jeszcze niedawno w Przemyślu, Jarosławiu i Żurawicy stacjonowało 2700 żołnierzy. Obecnie jest tutaj niespełna 1/3 z danych sił - zauważa Tomański.

Według niego, odbudowanie dawnej siły garnizonu leży w interesie nie tylko mieszkańców regionu, ale również całej Polski. Szczególnie w obecnej sytuacji na Ukrainie.

- Ukraińcy widząc za swoją zachodnią granicą państwo im sprzyjające, które nie zapomina jednak o własnym bezpieczeństwie, potrafi go dobrze strzec i dba o nie, kreują swoją wizję państwa na podobieństwo Polski. Nigdy nie było to aż tak widoczne, jak obecnie - twierdzi poseł.

Poprzez zapytanie poselskie zwrócił się do MON z prośbą o odpowiedzieć, czy w obecnej sytuacji politycznej, możliwe ejst wzmocnienie garnizonu przemyskiego.

MON: cały czas wzmacniamy i unowocześniamy garnizon

- Działania reorganizacyjne w Siłach Zbrojnych RP są wynikiem cyklicznie prowadzonych prac planistycznych. Uwzględniających potrzeby obronne, zmieniające się uwarunkowania bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, jak również możliwości finansowe państwa - twierdzi Maciej Janowski, podsekretarz stanu w MON.

Twierdzi, że rozważane są różne możliwości, w tym również wariant wzmacniania garnizonów i jednostek, także znajdujących się we wschodniej Polsce.

- Zwracam uwagę na już dokonane wzmocnienie 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich, stacjonującego w Przemyślu. Zwiększono ilość wozów bojowych, wprowadzono nowy model plutonu zmechanizowanego i nowe uzbrojenie. Planuje się również, w dalszej perspektywie, wprowadzenie na wyposażenie tej jednostki kołowych transporterów opancerzonych Rosomak - twierdzi Janowski.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
GOŚĆ

Pan Tomański robi sobie reklamę zapytując się i z odpowiedzią biegnąc do mediów.Robi tak od czasu do czasu żeby słuch o nim nie zaginął bo jego działalność poselska dla Przemyśla równa jest 'ZERU'a tak nic nie robiąc w tytule w gazecie pojawi się jego nazwisko a on będzie dumny że się tak narobił dla miasta i regionu że na chwilę musi odpocząć do następnego zapytania i artykułu.

w
wert
W dniu 29.07.2014 o 22:18, OC napisał:

Grześ ma racje - w przypadku konfliktu zbrojnego jednostka musi mieć czas na reakcje. Musi stacjonowac min. 100 km od granicy. aby osiągnąć jako-taką zdolność bojową. W przypadku ataku armii ukrai***** - Przemyśl znajdujący się kilka kilometrów od granicy od razu jest pozbawiony obrony - czytaj : porzucony na pastwę ?>>>> ???? Panie Ministrze MON dawaj Pan POLSKICH żołnierzy do Przemyśla!

Tak i niczym dotrą do granicy to miejsowa ludność bedzie wymordowana , deb***u .

s
szeregowy
W dniu 29.07.2014 o 11:27, niebrat jurija napisał:

Przepraszam, a dlaczego mają wzmacniać ? Gdy idę ulicami Przemyśla, słyszę ?> jezyk ukraiński, patrzę na samochody - połowa rejestracje ukraińskie a druga połowa przemyskie w których powiewaja małe flagi ukraińskie (rejestrowane na współwłaścicieli mieszkających w Polsce) - pytam przed kim mają wzmacniać granicę ? Przemyśl już w 49% nie jest Polski - poczytajcie wypowiedzi pana konsóóla ukraińskiego w Przemyślu ...czy oglądnijcie wystąpienie prezydenta Przemyśla we Lwowie cos około grudnia 2013 lub lutego 2014 r. - jest na YT. Zapytajcie policjantów jak ukraińcy odnoszą się do nich ...... niczeo się nie boją - oni sa u siebie ...

Szacun Szanowny Panie

Masz Pan rację.

I tu możemy zaobserwować co w takim wypadku robi Prezio ?

Jaka jest jego reakcja na poważny nasz problem.Chodzi tu o sprawy zabezpieczenia wojskowego.

NIC, on teraz walczy o swój stołek,by nadal do koryta ze swoim ryjem siwym ryć.

Jego Przemyśl i problemy mieszkańców już dawno przestały interesować.

Koryto jest ważne.

PYTAM : kiedy ukrócimy ukraińcom swobodę w Przemyślu !?!

Gdzie Policja, Prawo i inni urzędnicy !

Czy Polak na Ukrainie robi co uważa na Ukrainie ?

( od razu Sybirek )

J
Jan Kowalski

Tak trzeba nam tych bandytów , jak zającowi dzwonek ,wymordowali połowe polski podczas wojny a teraz chcą sie tu osiedlać ! Mało mamy cyganów i rumunów? jeszcze trzeba nam ukraińców do szczęścia!

O
OC

Grześ ma racje - w przypadku konfliktu zbrojnego jednostka musi mieć czas na reakcje. Musi stacjonowac min. 100 km od granicy. aby osiągnąć jako-taką zdolność bojową. W przypadku ataku armii ukrai***** - Przemyśl znajdujący się kilka kilometrów od granicy od razu jest pozbawiony obrony - czytaj : porzucony na pastwę ?><)(^@%$!#. Jeżli jednak Ukraina jako państwo nie jest w związku (sojusznikiem) Rosji - to ewentualny atak może nastąpić (jak i w czasie "krwanej niedzieli" przy pomocy siekier (kałachów) pił (bagnetów) itp i wówczas tylko SILNA ZAŁOGA PRZEMYŚLA - ŻOŁNIERZY POLSKICH wspierana przez ludność POLSKĄ (chyba w mniejszości w Przemyślu) może ich powstrzymac na czas ściągnięcia regularnych jednostek wojska. Dlatego wołam : PRZENIEŚCIE DO PRZEMYŚLA MOBILNĄ JEDNOSTKĘ SPECJALNĄ - tylko wyszkoleni żołnierze (nawet dzięki wsparciu mieszkańców (Polaków) mogą zapobiec wówczas rzezi. 2000 żołnierzy (wyszkolonych) wspartych 2 tysiącami Polaków z OC (może to wydawać się niektórym śmieszne ale jest prawdziwe : OC nadal istnieje i uważam , że może pomóc) może zapobieć ewentualnej  .... .

Nie dla paranoiiii ... ale jednak  - jeżeli ten pocisk spadł tam w ramach ... "sprawdzenia ....możliwości" ?  Po co ukraińcy mają "ćwiczenia" [przy granicy z Polską, która tak bardzo (LIDERZY PARTIIIII) wspierają ???? PO CO TE ĆWICZENIA >>>> ???? Panie Ministrze MON dawaj Pan POLSKICH żołnierzy do Przemyśla!

G
Grześ
W dniu 29.07.2014 o 14:08, Jan napisał:

Po co tyle okręgów wojskowych, garnizonów i szpitali wojskowych na zachodzie Polski????Tam nie jesteśmy przecież zagrożeni, no chyba że do obrony innych państw tzw. starej Unii. Zagrożenie jest na wschodzie i na tej rubieży powinna się skupiać główna siła armii, tym bardziej, że jest to zewnętrzna granica UE !!!! 

To bardzo oczywiste. Wrazie ataku nieprzyjaciela ze wschodu, armia polska jest wstanie zatrzymać wroga we wschodniej części kraju, podejrzewam, że max na 24h, w tym czasie wojsko w zachodniej części kraju jest w stanie się jeszcze jakoś zmobilizować. Dlatego jest tam najwięcej NSRów, żołnierzy zawodowych, największe skupienie jednostek wojskowych i najnowocześniejszy sprzęt. Skazany na pożarcie przez "nieprzyjaciela" wschód Polski, ma jeszcze jakąś szanse wycofać się do zachodnich garnizonów i liczyć daremnie na pomoc UE.

J
Jałta 2

Czy faktycznie jest sens zbroić ten przemyski batalion???Podczas gdzie Rosja posiada 8.5 tysiąca głowic atomowych z czego 1,8 tysiaca jest utrzymana w gotowości operacyjnej(dane według federacji Amerykańskiej FAS)niestety ale liczebnoscią bomb atomowych wyprzedza USA o Wielkiej Brytani czy Francji to nawet się nie mówi bo te państwa maja ale kilkanascie razy mniejszy arsenał atomowy,także nie bądzmy smieszni to są głowice dalekiego zasiegu co tu pomoże batalion z kjilkoma Rosomakami tutaj trzeba kilku dywizji z tarczami antyrakietowymi a nalepiej to jak najszybsze porozumienie sie polityków rzadzacych tym swiatem i naszy krajem także bo wiedzcie państwo że owi politycy zdażą sie ewakuować do bezpiecznego kraju a my zwykli obywatele będziemy ginąć w razie ewentualnej wojny i nie oszukujmy się szans nie mamy prawie rzadnych,państwa zachodnie mają zbyt wiele do stracenia widać przecież co sie dzieje z Ukrainą jeśli to zamiast Rosji byłby inny kraj np Iran,Irak czy jakieś inne państwo to by juz dawno było by po nim,wnioski sami wyciągnijmy.

a
asdf

Napiszę po raz III , po h...j było go rozpierd...ć

G
Gość

to dobrze potrzebna ochrona przed dzikusami oun upa którzy po mordach w donbasie dopiero  sie rozgrzeją

J
Jan

Po co tyle okręgów wojskowych, garnizonów i szpitali wojskowych na zachodzie Polski????

Tam nie jesteśmy przecież zagrożeni, no chyba że do obrony innych państw tzw. starej Unii.

 

Zagrożenie jest na wschodzie i na tej rubieży powinna się skupiać główna siła armii, tym bardziej, że jest to zewnętrzna granica UE !!!! 

T
Tom

Nareszcie !!!!

 

I odtworzyć z powrotem  114 Szpital WOJSKOWY.

p
przemyślak stary
W dniu 29.07.2014 o 10:49, rezerwista emeryt napisał:

będzie powtórka z 1939 roku tylko tragiczniejsza,południowo wschodnia granica RP jest pozbawiona jakiejkolwiek obrony,działać trzeba natychmiast a nie zastanawiać się,ten region jest bezbronny.

To będzie jeszcze gorsze od 39 to będzie rzeż . Przy , której Katyń czy Wołyń to mały pikuś .Tak nas załatwił Onszyszkiewicz wystawił nas na tacy Kacapom i Banderowcom , Tych parę polskich tzw pogranicznków jak się dowiedzą co się szykuje to pierwsi spierd....ą z nielicznymi wyjątkami , wcale tego nie ukrywają , że dla nich to robota a nie Służba .

G
Gość

Jeżeli chcecie wzmocnić Przemyski Garnizon Wojskowy, to odbudujcie 14 Brygadę Pancerną Ziemi Przemyskiej. Wtedy będziecie mogli mówić o wzmocnieniu wojskowym południowo-wschodnich rubieży kraju. 

 

n
niebrat jurija

Przepraszam, a dlaczego mają wzmacniać ? Gdy idę ulicami Przemyśla, słyszę ?><? jezyk ukraiński, patrzę na samochody - połowa rejestracje ukraińskie a druga połowa przemyskie w których powiewaja małe flagi ukraińskie (rejestrowane na współwłaścicieli mieszkających w Polsce) - pytam przed kim mają wzmacniać granicę ? Przemyśl już w 49% nie jest Polski - poczytajcie wypowiedzi pana konsóóla ukraińskiego w Przemyślu ...czy oglądnijcie wystąpienie prezydenta Przemyśla we Lwowie cos około grudnia 2013 lub lutego 2014 r. - jest na YT. Zapytajcie policjantów jak ukraińcy odnoszą się do nich ...... niczeo się nie boją - oni sa u siebie ...

r
rezerwista emeryt

będzie powtórka z 1939 roku tylko tragiczniejsza,południowo wschodnia granica RP jest pozbawiona jakiejkolwiek obrony,działać trzeba natychmiast a nie zastanawiać się,ten region jest bezbronny.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3