Przemyśl > Ultimatum w sprawie Domu Narodowego

  Przemyśl > Ultimatum w sprawie Domu Narodowego

  Norbert Ziętal

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Stanisław Bajda, członek zarządu województwa podkarpackiego, zaapelował do przemyskich radnych miejskich, aby przekazanie Ukraińcom Domu Narodowego w Przemyślu, uzależnili od oddania Polakom budynku we Lwowie.
  Ukraińcy z Przemyśla o odzyskanie gmachu Domu Narodowego starają się od wielu lat. Decyzja w tej sprawie należy do radnych przemyskich. Ci uzależnili przekazanie gmachu, od rekompensaty dla miasta ze Skarbu Państwa. Niedawno ustalono, że będą nią nieruchomości Klubu Garnizonowego.

  - Miasto bez tych nieruchomości nie zbiednieje. Jednak o wiele ważniejszą sprawą jest, aby przekazując Ukraińcom Dom Narodowy, upomnieć się o Polaków mieszkających we Lwowie. Oni również powinni otrzymać podobny budynek na swoją siedzibę - twierdzi Bajda.
  Zaapelował do radnych, aby od tego uzależnili swoją decyzję.

  Zygmunt Majgier, radny Prawicy Rzeczypospolitej, przypomniał, że podobne stanowisko, na piśmie, już dawno zajęło 8 przemyskich radnych.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo