Przemyślanin mistrzem Polski w warcabach

Przemysław Markocki
Uczestnicy mistrzostw Polski.
Uczestnicy mistrzostw Polski. archiwum
Andrzej Jagieła z Podkarpacia Przemyśl został mistrzem Polski w warcabach stupolowych osób niewidomych i słabowidzących, które odbyły się w Krynicy-Zdrój.

Przemyślanin pokonał m.in. wielokrotnego Mistrza Polski Jana Sekułę oraz mistrza kraju Leszka Stefanka, który posiada tytuł Mistrza Krajowego.

Podkarpacie Przemyśl w finałach MP reprezentował także Stanisław Mazur, który w ostatecznej klasyfikacji zajął bardzo dobre 5. miejsce.

Po zakończeniu finałów powołano kadrę Polski na turnieje międzynarodowe, w której znalazło się 6 najlepszych zawodników tegorocznych Finałów w tym Andrzej Jagieła i Stanisław Mazur.

Finał mistrzostw Polski odbywał się w Krynicy Zdrój. W rozgrywkach wzięło udział 12 najlepszych polskich zawodników (zdobywcy 3 pierwszych miejsc w finałach w poprzednim roku, 8 pierwszych zawodników z wcześniej przeprowadzonych półfinałów oraz mistrzyni Polski kobiet).

Turniej rozegrano systemem kołowym z tempem 120 minut na zawodnika. Sędzią głównym zawodów był Konrad Bieżyca z Lublina.

Organizatorem Finałów było Stowarzyszenie Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "CROSS" w Warszawie.