MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przemyślanin prof. dr hab. Grzegorz Mazurek rektorem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

oprac. luks, kozminski.edu.pl
Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek.
Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek. kozminski.edu.pl
Rada Powiernicza Akademii Leona Koźmińskiego wybrała na przyszłego rektora ALK prof. dr. hab. Grzegorza Mazurka. Mazurek pochodzi z Przemyśla.

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek 1 września 2020 r. obejmie funkcję rektora Akademii Leona Koźmińskiego w miejsce prof. Witolda T. Bieleckiego.

- Oddajemy najlepszą polską uczelnię biznesową w ręce prawdopodobnie najmłodszego rektora w Polsce. To znak czasów i kierunek, jaki obrały szkoły wyższe na Zachodzie. W mojej ocenie, ze względu na problematykę, jaką zajmuje się rektor-elekt, i jego doświadczenie biznesowe, to słuszna i perspektywiczna decyzja

- uzasadnił wybór rady prof. Andrzej Koźmiński.

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek jako rektor ALK będzie zarządzał ponad 10-tysięczną społecznością akademicką, z czego 9 tys. to studenci i doktoranci. Uczelnia jest najlepszą niepubliczną instytucją akademicką w Polsce i należy do czołówki uczelni biznesowych w Europie.

W ostatnim rankingu „Financial Times” ALK znalazła się na 48. miejscu na kontynencie, równocześnie po raz kolejny potwierdzając pozycję lidera regionu środkowo-wschodniej Europy. Jako jedyna szkoła biznesu w Polsce i całym regionie ma potrójną międzynarodową akredytację AACSB, EQUIS i AMBA, potwierdzającą jakość kształcenia i prestiż uczelni. ALK ma też duże osiągnięcia w umiędzynarodowieniu – poza światowym poziomem badań naukowych, studiuje tu 1,5 tys. obcokrajowców z 80 krajów. Wiele programów studiów realizuje się w języku angielskim. Przykładowo, studia magisterskie z finansów „Financial Times” uznał w 2018 roku za 17. studia na świecie, a studia magisterskie z zarządzania w 2019 za 42. na świecie.

Oto nasza subiektywna lista osób z Przemyśla, które osiągnęły światowy lub ogólnopolski sukces w biznesie i nie tylko.ZOBACZ TEŻ: Gospodarka. Co nas czeka w ciągu kolejnych miesięcy? Rozmowa z ekonomistą

Przemyślanie, którzy osiągnęli ogólnopolski lub światowy suk...

Rektor-elekt jest związany z uczelnią od 15 lat, a od 8 lat pełni rolę prorektora ds. współpracy z zagranicą. W pracy badawczej specjalizuje się w tematyce transformacji cyfrowej organizacji, e-handlu i marketingu cyfrowego.

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek był wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia publikacyjne i naukowe. W 2014 roku uzyskał medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W 2020 roku wyróżniono go nagrodą Gwiazda Umiędzynarodowienia w kategorii: badania naukowe, przyznawaną przez fundację „Perspektywy”.

Prof. Grzegorz Mazurek urodził się 27 grudnia 1976 r. w Przemyślu. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Jest zapalonym biegaczem i wspina się w górach. Słucha rocka lat 60. i jazzu. Jako miłośnik motoryzacji jest uzależniony od dźwięku harleya i mocnych silników benzynowych napędzających tzw. muscle cars. W wolnym czasie planuje podjąć studia z archeologii śródziemnomorskiej i szlifować jego zdaniem najpiękniejszy – poza polskim – język: portugalski.


ZOBACZ TEŻ: Rektor UR: Zależy nam na Szpitalu Uniwersyteckim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24