Przemyt papierosów w pociągu z Odessy do Przemyśla. Jeden z pasażerów wyrzucał przez okno pakunki z kontrabandą [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Paczki z papierosami były wyrzucane z pociągu relacji Odessa-Przemyśla. Pociąg przekroczył już granicę pomiędzy Ukrainą i Polską, lecz odprawę celną przechodzi na stacji kolejowej w Przemyślu. Metoda na „wyrzut” jest stosowana przez szmuglerów korzystających z międzynarodowych pociągów. SOK
Na szlaku kolejowym Medyka-Przemysl funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zauważyli, że ktoś z pociągu z Oddesy wyrzuca przez okno pakunki. Okazało się, że to przemycone z Ukrainy papierosy.

Funkcjonariusze SOK i BiOSG, patrolujący szlak kolejowy Medyka-Przemyśl w niedzielę wieczorem zauważyli, jak z okien jadącego pociągu, relacji Odessa-Przemysl, ktoś wyrzuca pakunki.

Zatrzymany został mężczyzna, który odbierał paczki - 38-letni mieszkaniec Przemyśla.

- Po sprawdzeniu okazało się, że w środku są papierosy bez polskich znaków akcyzy — informuje Witold Flader, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony w Przemyślu.

Zatrzymany został również 43-letni obywatel Ukrainy, który wyrzucał pakunki z jadącego pociągu.

Papierosy pochodziły z przemytu na tzw. metodę na „wyrzut”, która stosowana jest przez szmuglerów korzystających z międzynarodowych pociągów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy pochodzących z przemytu znanych i popularnych marek. Szacunkowa wartość kontrabandy wynosi ok. 60 tys. złotych.

Ukraińskim "Pendolino" z Przemyśla dojedziemy do Kijowa [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TEŻ: Przemyśl zyskał drugie, bezpośrednie połączenie kolejowe z Kijowem [MATERIAŁ Z 25.08.2017]

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie