Przewozili przez granicę, bez zgłoszenia, spore ilości...

  Przewozili przez granicę, bez zgłoszenia, spore ilości gotówki. Wpadli w Budomierzu, Medyce i Krościenku [ZDJĘCIA]

  Norbert Ziętal, KAS

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Na granicy polsko - ukraińskiej celnicy ujanwili kilka przypadku wwozu, bez zgłoszenia, znacznej ilości gotówki do Polski.
  1/3
  przejdź do galerii

  Na granicy polsko - ukraińskiej celnicy ujanwili kilka przypadku wwozu, bez zgłoszenia, znacznej ilości gotówki do Polski. ©Archiwum KAS

  Podczas kontroli podróżnych na przejściach granicznych w Budomierzu, Medyce i Krościenku, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili niezgłoszone do kontroli znaczne ilości krajowej i zagranicznej gotówki.
  Największą kwotę, przewoził 45-letni Ukrainiec, który przekraczał polsko-ukraińską granicę w Budomierzu. W jego bagażu funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno - Skarbowego w Przemyślu wykryli 330 tys. złotych, 77 tys. funtów brytyjskich oraz ponad 116 tys. koron szwedzkich.

  Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe a na poczet grożącej kary zabezpieczona został kwota 15 tys. złotych.

  Deklaracji dewizowej nie złożył także Ukrainiec, który przekraczał granicę w Krościenku. Podczas kontroli pojazdu, którym poruszał się mężczyzna, funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Krościenku ujawnili ponad 195 tys. złotych. Za niedopełnienie obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych podróżny ukarany został mandatem w wysokości 4 tys. złotych.

  Podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce wykryli w osobowym mercedesie 100 tys. złotych. Gotówka schowana była za jednym z paneli, a przewożący pieniądze 36-letni mężczyzna tłumaczył, że pieniądze przeznaczone na zakup samochodu dostawczego ukrył dla bezpieczeństwa. Brak zgłoszenia przewożonej gotówki zakończył się także w tym przypadku nałożeniem mandatu w wysokości 4 tys. złotych.

  - Osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 tys. eruo - przypomina Edyta Chabowska z Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.  zobacz też: W Korczowej celnicy wykryli przemyt ponad pół mln papierosów

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo