MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przybywa drogi S19 z Rzeszowa do Lublina. Zobacz, jak postępują prace [ZDJĘCIA]

Bartosz Gubernat
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace trwają na pięciu odcinkach, a budowa szóstego jest już w przygotowaniu.
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace trwają na pięciu odcinkach, a budowa szóstego jest już w przygotowaniu. Archiwum GDDKiA
Droga ekspresowa S19 łącząca Podkarpacie z województwem lubelskim powstaje zgodnie z planem. Zobacz zdjęcia z placu budowy kolejnych odcinków.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace trwają na pięciu odcinkach, a budowa szóstego jest już w przygotowaniu.

S19 odc. Lasy Janowskie - Zdziary o dł. 9,3 km

Wykonawca (konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.), prowadzi prace przygotowawcze jak wycinka drzew i karczowanie pni oraz prace geodezyjne polegające na tyczeniu pasa drogowego budowanej drogi. Trwa odhumusowanie, wykonywanie nasypu i wykopu w pasie drogowym S19. Prowadzone są również prace przygotowawcze podłoża pod nasyp drogowy trasy głównej oraz nad platformami roboczymi pod palowanie gruntu pod budowę wiaduktu i mostu.

Sprawdziliśmy najświeższe ceny paliw na podkarpackich stacjach. Gdzie zatankujesz najtaniej? Sprawdź w naszym zestawieniu.Aktualne ceny paliw w regionie (notowanie z 14.05). Podane ceny to kolejno: benzyna Pb95, diesel i gaz LPGDĘBICAAuto-Wit, ul. Wiejska	3,67 zł	3,81 zł	1,55 złOrlen, ul. Rzeszowska	3,81 zł	3,94 zł	1,59 zł

Mamy najnowsze ceny paliw z całego Podkarpacia! [14.05]

S19 odc. Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. 9 km

Wykonawca (Mosty Łódź S.A.) prowadzi prace przygotowawcze, w tym m.in. karczowanie pni. Realizowane są również prace nad odhumusowaniem i wykonaniem nasypów w pasie drogowym S19 oraz nad platformami roboczymi. Trwają prace nad zbrojeniem filarów i podpór oraz betonowanie na obiektach w ciągu drogi ekspresowej S19 nad linią kolejową 66 Zwierzyniec Towarowy – Stalowa Wola Południe oraz mostu nad rzeką San i wiaduktów. Wzmacniane jest podłoże, realizowane są prace fundamentowe pod budowany wiadukt.

S19 odc. Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. 6 km

Wykonawca - firma Strabag prowadzi prace związane z odhumusowaniem w pasie drogowym S19, prace budowlane przy nasypach i wykopach drogowych. Na wiadukcie w ciągu drogi ekspresowej S19 kontynuowane są prace zbrojarskie oraz trwa betonowanie. Rozpoczęto prace przy kolejnym wiadukcie, oznaczonym roboczo symbolem WS11. Trwają roboty przy montażu przepustów.

S19 odc. Nisko Płd. – Podgórze o dł. 11,5 km

Konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construcciones S.A. odhumusowuje, profiluje i zagęszcza podłoże. Drogowcy wykonują prace ziemne z zakresu wykopów i nasypów na S19. Kontynuowane są prace przy budowie dróg dojazdowych i technologicznych. W związku z budową wiaduktu drogowego w miejscowości Nowosielec, w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 19 wdrożono czasową organizację ruchu, która na tym odcinku drogi krajowej nr 19 będzie obowiązywać około rok.

Na przejściach dla małych zwierząt trwa montaż zbrojenia oraz wykonywanie ustroju nośnego z betonu konstrukcyjnego dla płyty dennej. Na przejściach dla zwierząt średnich i dużych kontynuowane są prace przy ławach fundamentowych - ich montaż oraz betonowanie i izolacja bitumiczna na zimno. Wykonywano także montaż zbrojenia oraz betonowanie przyczółków i skrzydeł podpór. Kontynuowano wykopy pod platformę roboczą na przejściu dla zwierząt średnich górą.

Ponadto trwa układanie wodociągu, budowa kanalizacji telekomunikacyjnej. Kontynuowane są prace przy przebudowie cieku Stary Kanał oraz układaniu zbieraczy drenarskich w ramach przebudowy drenażu melioracyjnego.

FLESZ: Przybędzie fotoradarów

S19 odc. Podgórze – Kamień o dł. 10,5 km

Wykonawca (Budimex S.A.), kontynuuje odhumusowanie terenu i wykonywanie nasypów oraz wykopów drogowych. Wyburzono dwa budynki gospodarcze znajdujące się na terenie inwestycji. Przeniesiono kapliczkę z Gór Kościelnych na jej docelowe miejsce w nowej lokalizacji.

W zakresie branży mostowej kontynuowany jest montaż zbrojenia ław fundamentowych oraz ich betonowanie dla przejścia dla małych zwierząt. Rozpoczęto także skuwanie głowic pali pod podpory oraz montaż zbrojenia korpusów przyczółków wiaduktu w ciągu drogi ekspresowej. Ponadto kontynuowane są prace związane z przebudową kolizji branżowych i układaniem sieci.

S19 odc. Kamień – Sokołów Młp. Płn. o dł. 7,9 km

GDDKiA oczekuje na wydanie przez wojewodę decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji (ZRID).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24