PŚ w Zakopanem. Piotr Żyła najlepszy w kwalifikacjach [ZDJĘCIA]

Przemysław Markocki
Piotr Żyła wygrał kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Marek Dybaś
Piotr Żyła zwyciężył w kwalifikacjach do pierwszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem (HS-134). W dzisiejszym konkursie zobaczymy 10 Polaków.
Puchar Świata w Zakopanem - czwartekW czwartek w Zakopanem na Wielkiej Krokwi rozpoczęły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn. W tym dniu na skoczni przeprowadzono dwie serie treningowe oraz kwalifikacje.

Puchar Świata w Zakopanem (czwartek)

Piotr Żyła oddał bardzo dobry skok i zaliczył odległość 131 metrów.

Dokładnie taki sam wynik uzyskał Rosjanin Denis Korniłow, ale przegrał z Polakiem o 0,3 pkt.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także Krzysztof Miętus i Aleksander Zniszczoł, którzy skoczyli równo po 126 metrów i zajęli odpowiednio trzecią i czwartą pozycję.

Do dzisiejszego konkursu awansowali również: Marcin Bachleda (118 metrów; 19. miejsce), Maciej Kot (116,5 metrów; 20. miejsce), Klemens Murańka (117,5 metra; 22. miejsce), Bartłomiej Klusek (115,5 metra; 24. miejsce), Stefan Hula (119 metrów; 26. miejsce) i Tomasz Byrt (114,5 metra; 30. miejsce).

Przez kwalifikacje nie przebrnął tylko Jan Ziobro, który po skoku na 111 metrów został sklasyfikowany na 42. pozycji (awansowała najlepsza czterdziestka).
W kwalifikacjach udziału nie wziął najlepszy polski skoczek Kamil Stoch, który został wycofany ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

Polak jednak znajduje się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, więc awans miał zapewniony.

Spośród zawodników z pierwszej dziesiątki najdalej poszybował Robert Kranjec, który wylądował na 137 metrze. Niezłe wyniki uzyskali również Anders Bardal (126,5 m) i Severin Freund (125).

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w Zakopanem na Wielkiej Krokwi (HS-134) rozpocznie się dziś o godz. 16.30. Godzinę wcześniej zostanie rozegrana seria próbna. W zawodach zobaczymy aż 10 polskich skoczków.