Nasza Loteria

Publiczne Przedszkole w Głogowie Małopolskim

DW

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM

WSZĘDZIE DOBRZE…, ALE U NAS NAJLEPIEJ

W dniach 3 – 20 marca będzie trwać w naszej placówce rekrutacja na rok szkolny 2020/2021. Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty.
Publiczne Przedszkole w Głogowie Młp. funkcjonuje od 60 lat. Niespełna rok temu skończyła się jego kompletna przebudowa i rozbudowa. Budynek stał się nowoczesnym, komfortowym i bezpiecznym miejscem dla osób tam przebywających. Ludzie, którzy pracują w Publicznym Przedszkolu w Głogowie Młp., starają się stworzyć przyjazne i bezpieczne miejsce, do którego rodzice chętnie zapisują swoje dzieci, nie tylko ze względu na niskie opłaty, ale przede wszystkim dzięki bogatej ofercie edukacyjnej, którą im dajemy. Do przedszkola uczęszcza 241 wychowanków. Przedszkole zatrudnia 23 nauczycieli i 21 pracowników obsługi. Placówka ta jest niezwykle ważna dla rozwoju wychowanków i dla społeczności lokalnej.

Naszą misją jest przekonanie: KAŻDE DZIECKO JEST DLA NAS WAŻNE! Robimy wszystko, by w naszym przedszkolu czuło się akceptowane, bezpieczne
i szczęśliwe. Stwarzamy warunki do harmonijnego rozwoju, do bycia samodzielnym
i otwartym na nowe doświadczenia. Wspólnie z rodzicami pomagamy mu poznać siebie
i rozwinąć skrzydła.

Udało nam się dokonać tego, że nasze przedszkole jest dla dzieci „drugim domem” i są tutaj szczęśliwe. Traktujemy dzieci indywidualnie i podmiotowo. Szanujemy ich prawa
i zaspokajamy potrzeby. Rozpoznajemy możliwości psychofizyczne i potrzeby rozwojowe oraz sytuację społeczną każdego z nich. Informacje te wykorzystujemy w działaniach edukacyjnych. Dzięki stosowaniu nowatorskich metod pracy i wdrażaniu różnorodnych własnych projektów edukacyjnych, dajemy dzieciom możliwość samorealizacji, kreatywnego myślenia, twórczego działania i eksperymentowania. Praca z dzieckiem zdolnym przynosi nam laureatów w wielu konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym czy wojewódzkim. Udzielamy pomocy psychologiczno – pedagogicznej dzieciom przejawiającym trudności. Nasze specjalistki prowadzą intensywną terapię, która przekłada się na wszechstronny rozwój dzieci. Nasi absolwenci bez obaw podejmują obowiązki szkolne i osiągają satysfakcjonujące wyniki.

Rodzice są partnerami i wsparciem dla przedsięwzięć wychowawczych i edukacyjnych przedszkola. Znają i akceptują realizowane programy i stosowane metody.
Współdecydują w wielu sprawach i chętnie pomagają. Wyrażają opinie na temat naszej pracy i występują
z inicjatywami na rzecz rozwoju dzieci i przedszkola. Biorą udział w przygotowywaniu
i organizacji imprez. I z dumą obserwują rozwój swoich dzieci podczas uroczystości rodzinnych czy zajęć otwartych.
Atutem przedszkola jest wszechstronnie wykwalifikowana, doświadczona i stale doskonaląca się kadra. Bierzemy czynny udział w różnorodnych szkoleniach dostosowanych do naszych potrzeb i do potrzeb placówki. Rozwijamy się i dajemy dzieciom z siebie jak najwięcej. Aktualnie w przedszkolu realizowanych jest kilka autorskich projektów: „Tańcowała Polska cała – tańce ludowe dla dzieci” – na zajęciach z rytmiki, „Uczymy dzieci programować” – dla zerówek, a od września dla wszystkich dzieci oraz „Gdy się rączki spotykają”, czyli zajęcia rozwijające sprawność manualną dzieci. Realizujemy także w całym przedszkolu ogólnopolski projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, rozwijający u dzieci kompetencje kluczowe.

Współpracujemy z wieloma instytucjami. Dzieci biorą udział w programach prozdrowotnych i akcjach charytatywnych. Wyróżnia nas dobra organizacja, gospodarność
i odpowiedzialność. Prowadzimy ewaluację swoich działań, samoocenę i dogłębną analizę,
a uzyskane wyniki wykorzystujemy do stałego doskonalenia i podnoszenia jakości pracy. Staramy się o certyfikat FDDS „Chronimy dzieci”. Uczymy dzieci dbania o bezpieczeństwo
i zdrowie swoje i innych. Organizujemy spotkania z ratownikiem w ramach cyklu: „Dzielni ratownicy. Potrafię – pomagam”. Często odwiedzają nas ciekawi goście: policjanci, strażacy, rodzice chcący podzielić się swoim zawodowym doświadczeniem i pokazać jak pasjonująca jest ich praca.

Kalendarz imprez jest bardzo rozbudowany. Każda pora roku rozpoczyna się dniem kolorowym: pomarańczowym (jesień), białym (zima), zielonym (wiosna) i żółtym (lato). W jesieni organizujemy Dzień Przedszkolaka, sprzątamy świat, organizujemy andrzejki, mikołajki, doceniamy pluszowych przyjaciół (ulubione święto dzieci). Jesień to też dni patriotyczne związane z listopadowymi uroczystościami. Zima to przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, dekorowanie sal, pieczenie pierniczków, którymi pachnie w całym przedszkolu. To przedstawienia jasełkowe dla rodziców, dziadków i społeczności lokalnej. To wreszcie wspólna przedszkolna wigilia. I bal karnawałowy z najpiękniejszymi przebierańcami. Wiosna i początek lata to czas na przypomnienie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. To świętowanie Dnia Ziemi i wielki ekologiczny pokaz mody. To także Dzień Rodziny, szaleństwa na Dzień Dziecka i oczywiście ulubiony piknik. Każdy dzień przynosi niespodzianki. Każdy jest wyjątkowy. I każdy uczy czegoś nowego i przydatnego.

Zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój. Stosujemy różne metody pracy, odkrywamy świat, rozwijamy zainteresowania. Wprowadzamy ciekawe, nowatorskie metody pracy – wykorzystujemy na zajęciach monitory interaktywne, pracujemy metodą autorskich projektów, kładącą nacisk na aktywność dzieci, zapraszamy ciekawych gości. Bierzemy udział w imprezach gminnych. Często, w miarę możliwości, organizujemy wyjazdy do ciekawych miejsc. Posiadamy funkcjonalnie i estetycznie urządzony duży ogród, na którym odbywają się często zajęcia gimnastyczne i który jest ulubionym miejscem na zabawę, gdy pogoda sprzyja. Przyjazne, gustownie urządzone sale zapewniają dobry nastrój i poczucie bezpieczeństwa. Nasza kuchnia jest domowa, smaczna i bardzo urozmaicona.
Z opinii rodziców wynika, że bardzo cenią sobie to, co dajemy dzieciom, a to najlepsza rekomendacja.

Małgorzata Jodłowska
Dyrektor Publicznego Przedszkola w Głogowie Młp.

Publiczne Przedszkole w Głogowie Młp. strona WWW
tel. (17) 78 97 230
e-mail [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24