Nasza Loteria

Publiczne Przedszkole w Zespole Szkół w Pawłosiowie

DW

Publiczne Przedszkole w Zespole Szkół w Pawłosiowie

Publiczne Przedszkole działające w Zespole Szkół w Pawłosiowie jest bardzo przyjazne i szeroko otwarte dla wszystkich milusińskich w wieku trzech i czterech lat. Dzieci mają tu możliwość wszechstronnego rozwoju, zgodnie z własnym rytmem
i potrzebami. Bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach programowych wychowania przedszkolnego, korzystając równocześnie z bogatej oferty zajęć dodatkowych z języka angielskiego, rytmiki, logopedii, zajęć tanecznych oraz religii. Ponadto poszerzając ofertę edukacyjną organizowane są tzw. dni tematyczne, które mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na określony temat oraz gwarantują świetną zabawę. Obchodzony jest dzień ziemi, pizzy, marchewki, wody, puzzli, dzień zielony czy żółty, dzień kota, święto pieczonego ziemniaka, dzień misia. Dodatkowo, w celu urozmaicenia zajęć i rozbudzenia nowych zainteresowań, we współpracy z zewnętrznymi firmami, prowadzone są warsztaty czekoladowe czy mydlarskie.

W celu poznania środowiska lokalnego odbywają się częste wycieczki do wielu ciekawych miejsc, jak sala zabaw, nadleśnictwo, biblioteka, port lotniczy, remiza strażacka. W ramach doradztwa zawodowego do przedszkola zapraszani są ciekawi goście i dzieci poznają przedstawicieli różnych zawodów: fryzjerkę, leśnika, policjanta, strażaka.

Duży nacisk kładzie się na kształtowanie społecznie akceptowanych postaw i kultywowanie tradycji rodzinnych, m.in. poprzez przygotowanie z dziećmi uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadzia oraz Dnia Rodziny.

Organizowane są również różnorodne konkursy artystyczne rozwijające zainteresowania i wspierające potencjał dzieci, pozwalające na ekspresyjne wyrażenie własnej osobowości, np. konkurs piosenki czy pięknej pisanki.

Przedszkole mieści się na parterze Zespołu Szkół w Pawłosiowie w cichej części budynku. Dzieci mają do dyspozycji dwie doskonale wyposażone sale. Główną, w której uczą się, bawią i spożywają smaczne posiłki oraz salkę, gdzie myją ząbki i mają możliwość odpoczynku na leżakach, jeśli poczują się zmęczone. Maluszki często korzystają także z sali zabaw, gimnastycznej, multimedialnej oraz szkolnego boiska i posiadającego atest bezpiecznego placu zabaw.

W celu zapoznania się z ofertą przedszkola dyrekcja szkoły oraz nauczyciele zapraszają rodziców wraz z dziećmi na zajęcia otwarte, które odbędą się w poniedziałek 16 marca o godzinie 15:30.

Szczegółowe informacje dostępne także pod numerem telefonu: (16) 621 90 26
Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacją naszego przedszkola na WWW

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24