Puchar Anglii. Joker Moder bohaterem Brighton, swojak Jana Bednarka

Tomasz Dębek
Jakub Moder
Jakub Moder AP/Associated Press/East News
Puchar Anglii. Jakub Moder wszedł z ławki i odwrócił losy meczu, zapewniając Brighton awans do kolejnej rundy. Gola strzelił też Jan Bednarek, lecz stoper Southampton trafił do własnej bramki...

Mecze Pucharu Anglii to dla wielu trenerów okazja do sprawdzenia zawodników, którzy w lidze nie dostają wielu szans gry. Szkoleniowiec Brighton Graham Potter dał odpocząć Jakubowi Moderowi, którego od października tylko trzy razy zabrakło w podstawowej 11 drużyny na mecz Premier League. Kiedy sytuacja przeciwko WBA stała się nieciekawa (0:1 na kwadrans przed końcem spotkania) Polak wszedł z ławki i odmienił losy meczu. Najpierw sam doprowadził do dogrywki, a w niej zaliczył asystę przy bramce Neala Maupaya na wagę awansu.

W kolejnej rundzie zagra też Jan Bednarek, choć on akurat meczu ze Swansea nie będzie wspominał najlepiej. 25-letni stoper w dogrywce pokonał bramkarza, ale własnej drużyny. Na szczęście jego kolegom udało się odrobić straty i ostatecznie Święci wygrali 3:2.

Z najstarszych klubowych rozgrywek na świecie odpadło już Derby Kamila Jóźwiaka. Polak wrócił ostatnio do składu na mecze ligowe, przeciwko Coventry (0:1) zagrał wszedł na ostatnie 11 minut.

Sensacją III rundy jest klęska najbogatszego klubu świata. Przejęte zimą przez Saudyjczyków Newcastle nie dało rady Cambridge United z League One, czyli trzeciej ligi. Kolejne spotkania Pucharu Anglii w niedzielę. Zagrają m.in. West Ham United (Łukasz Fabiański) z Leeds United (Mateusz Klich), Norwich City (Przemysław Płacheta) z Charlton Athletic, a także Liverpool ze Shrewsbury Town, Tottenham z Morecambe FC (wszystkie mecze o godz. 15.), a także Nottingham Forest z Arsenalem (18.10). Transmisje w Eleven Sports.

Newcastle - Cambridge 0:1 (Ironside 56);
Swansea - Southampton 2:3 p.d. (Piroe 77, Bednarek 94 sam.. - Redmond 8, Elyounoussi 95, Long 102);
Chelsea - Chesterfield 5:1 (Werner 6, Hudson-Odoi 18, Lukaku 20, Christensen 39, Ziyech 55 z karnego - Asante 80);
Hull - Everton 2:3 p.d. (Smith 1, Longman 71 - Gray 21, Gomes 31, Townsend 99).

Najbardziej wartościowe drużyny świata. Dominacja klubów Pre...