Puchar CEV: Asseco Resovia rozbiła Finów!

bell
Resoviacy odnieśli pewne zwycięstwo, choć momentami robili błędy
Resoviacy odnieśli pewne zwycięstwo, choć momentami robili błędy Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w pierwszym meczu 1/16 Pucharu CEV rozbili na wyjeździe fiński Perungan Pojat Rovaniemi 3:0 (25:20, 25:23, 25:9). Rzeszowski zespół ponownie prowadził trener Andrzej Kowal. Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w Rzeszowie 19 grudnia o godzinie 20.30.

Rzeszowski zespół od początku posiadał inicjatywę. Już pierwsze akcje uwidoczniły przewagę naszej drużyny w umiejętnościach, doświadczeniu i kulturze gry. Na pierwszej przerwie technicznej resoviacy, którzy mieli pełną kontrolę nad grą, wyraźnie górując w ataku, przeważali 8:5. Na drugiej było 16:12 dla podopiecznych trenera Andrzeja Kowala. Po akcji Aleksandra Śliwki i błędzie podwójnego odbicia jednego z Finów przewaga Resovii urosła do siedmiu oczek ( 21:14). Gospodarze starali się atakować środkiem i skrzydłami, a każdą ich zdobycz miejscowi kibice witali głośnymi oklaskami. Pierwszego seta zbiciem z prawego skrzydła zakończył Jakub Jarosz; był to piąty punkt atakującego gości, który był w tej partii najskuteczniejszy na boisku.

Jeszcze większą przewagę osiągnęli rzeszowianie na początku drugiej odsłony (10:4, 14:9) i nic nie zapowiadało, że o wyniku tej partii zadecyduje końcówka. Gospodarze nie pękli i po zagrywce Casey'a Schoutena zmniejszyli straty do dwóch punktów (12:14). Po dwóch blokach Daniela Granta nieustępliwi Finowie cieszyli się z remisu (16:16). Gra była szarpana, co było na rękę "PerPo". Po tym jak Jouni Palakangas wygrał z blokiem z Rzeszowa notowano 22:22 i szkoleniowiec przyjezdnych drugi raz poprosił o przerwę. Perspektywę gry na przewagi atakiem z lewego skrzydła oddalił Śliwka.

Trzeci set rozpoczął się od 9:3 dla Resovii. Po chwili, po zbiciu Jarosza i bloku Możdżonka, było 16:6. Kolejny blok przyniósł resoviakom 20. punkt (20:7). Mecz zakończył atakiem z krótkiej Dawid Dryja.

Perungan Pojat Rovaniemi - Asseco Resovia 0:3 (20:25, 23:25, 9:25)
Perungan:
Walsch 6, Palokangas 7, Lemola 2, Mkay 3, Grant 7, Schouten 12, Domecus (libero) oraz Korhonen, Makinen. Trener Henri Tuomi.

Resovia: Kędzierski, Śliwka 13, Lemański 3, Możdżonek 9, Rossard 8, Jarosz 12, Masłowski (libero) oraz Tichacek 1, Dryja 2, Depowski. Trener Andrzej Kowal.

Sędziowali: Bojan Bardic (Serbia) i Roman Marschner (Czechy). Widzów: 876. Zawodnik meczu: Aleksander Śliwka.

Inne wyniki: Montpellier Volley UC - United Volleys Rheim Main 3:2, SCM "U" Craiova - Ziraat Bankasi Ankara 0:3, SWD powervolleys Duren - Abiant Groningen 3:0, Jedinstvo Bemax Bielo Polje - Posojilnica AICH/DOB 0:3, Ribnica Kraljevo - Calzedonia Verona 0:3, Barkom Kazhany Lwów - Vojvidina NS Seme Nowy Sad 0:3, Volley Amriswil - Omonia Nikozja 3:0, Calcit Kamnik - GFC Ajaccio VB 3:2, OK Novi Pazar - ACH Volley Ljubljana 2:3, Hapoel Mate-Asher Akko - Jihostroj Czeskie Budziejowice 2:3.