ŁŻ
Szczypiorniści reprezentacji Polski pokonali w czwartek w Ergo Arenie reprezentację Bahrajnu 26:18. W piątkowym finale Pucharu Czterech Narodów zmierzą się z Białorusią.

Zanim do rywalizacji przystąpili polscy szczypiorniści, w gdańsko-sopockim obiekcie kibice zobaczyli potyczkę Białorusi z Japonią. Faworytami spotkania byli niewątpliwie ci pierwsi, ale ekipa z Azji napsuła swoim rywalom sporo krwi. Ostatecznie nasi wschodni sąsiedzi wygrali pojedynek 31:27 i jako pierwsi zameldowali się w piątkowym finale turnieju.

A Polacy? Czwartkową batalię rozpoczęli od dosyć mocnego uderzenia. W bramce dobrze spisywał się Marcin Schodowski, a i w ataku biało-czerwoni nie mieli problemów ze skutecznością. Po kilku minutach gry prowadzili już 7:2. Wydawało się, że za chwilę pójdą za ciosem i stopniowo zaczną rozbijać egzotycznego przeciwnika. Nic jednak z tego. Nasz młody zespół chyba uwierzył w to, że ten mecz sam się wygra. Do głosy doszli szczypiorniści z Bahrajnu i na przerwę podopieczni trenera Piotra Przybeckiego schodzili z tylko dwubramkową zaliczką.

Po przerwie Polacy byli już bardziej skoncentrowani. Potrafili też bezlitośnie wykorzystać grę w przewadze (Bahrajn szybko złapał dwie kary). Skutecznie w ataku grał zwłaszcza Arkadiusz Moryto. A w obronie z kolei wyróżniał się Adam Morawski. Biało-czerwoni zaczęli powiększać przewagę, aż wreszcie sięgnęła ona dziesięciu bramek.

W samej końcówce znowu wkradło się małe rozluźnienie w szeregi naszego zespołu, ale nie miało ono już żadnych konsekwencji. Niemniej jednak, trener Piotr Przybecki musi nad tym popracować ze swoim zespołem.

Finałowy mecz Polska - Białoruś zaplanowano na piątek na godz. 18.30 w Ergo Arenie. Wcześniej natomiast, bo o godz. 16, odbędzie się potyczka Japonii z Bahrajnem.

Polska - Bahrajn 26:18 (12:10)

Polska: Schodowski, Morawski - Moryto 6, Daszek 4, T.Gębala 3, Genda 2, Paczkowski 2, Chrapkowski 2, Syprzak 1, Czuwara 1, Makowiejew 1, M.Gębala 1, Krieger 1, Nogowski 1, Wróbel 1, Walczak, Daćko.

Bahrajn: Husain - Habib 4, Qader 4, Al Sayyad 3, Ali 3, Jalal 3, Saad 1, Alsalatna, Saad, Merza, Al Fardan, Madan, Al Maquabi, Eid, Abdulquader.

TOP Sportowy24: Zobacz hity internetu

Materiał oryginalny: Puchar Czterech Narodów. Polska - Bahrajn. Biało-czerwoni rozpędzili się po przerwie [zdjęcia] - Dziennik Bałtycki