Łukasz Konstanty
Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali z włoskim zespołem Asiago Hockey 3:4 (1:1, 0:2, 2:1) w swoim drugim meczu rozgrywanego w Nitrze półfinałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego.

Sobotnie spotkanie dobrze rozpoczęło się dla wicemistrzów Polski. W 12. min. wykorzystali fakt, że jeden z hokeistów Asiago siedział na ławce kar i objęli prowadzenie. Jednak jeszcze przed końcem pierwszej tercji rywale wyrównali, a w drugiej dołożyli kolejne dwa trafienia.

Unia Oświęcim przegrała z Asiago Hockey

Gdy na początku trzeciej tercji Asiago zdobyło bramkę na 4:1, wydawało się, że jest już po meczu. Oświęcimianie ambitnie do ostatnich sekund walczyli jednak, aby doprowadzić do dogrywki. Gol na 3:4 padł kilkanaście sekund przed końcem spotkania, ale na zdobycie wyrównującej bramki zabrakło już czasu.

Słaba postawa przy stałych fragmentach gry, indywidualne błędy i nieskuteczność (zespół z Oświęcimia oddał niemal dwa razy więcej strzałów niż rywale) zaważyły na tym, iż polski zespół spotkanie zakończył porażką i w ten sposób skomplikował sobie sytuację w grupie. Awans do turnieju finałowego wciąż jest jednak realny.

Mecz Unii z HK Nitra w niedzielę 20 listopada o godzinie 18.00

W pierwszym spotkaniu - w piątek - oświęcimianie pokonali zespół z Ukrainy HK Krzemieńczuk 4:2. W kolei ich sobotni rywale przegrali z HK Nitra 2:5. Niedzielne spotkanie Unii z Nitrą rozpocznie się o godzinie 18.00.

Półfinałowy turniej Pucharu Kontynentalnego w Nitrze
Asiago Hockey - Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Bramki: 0:1 Pawło Padakin (12), 1:1 Allan McShane (18), 2:1 Nick Saracino (21), 3:1 Bryce Misley (34), 4:1 Luke Moncada (44), 4:2 Teddy Da Costa (44), 4:3 Krystian Dziubiński (60).

Kary: Asiago Hockey - 12; Unia: 6 minut.

Widzów: 440.

W drugim sobotnim spotkaniu HK Nitra pokonał HK Krzemieńczuk 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)