Puchar Polski. Eurobud JKS Jarosław wygrał w Lublinie i gra dalej

Valentina Nestsiarjuk (pomarańczowo-czarny strój) wraz z koleżankami awansowała do półfinału Pucharu Polski. Mat prasowe Superligi
Jarosławski zespół pojechał do Lublina kontynuować swoją passę meczy bez porażki. Lubelska ekipa to rywal z najwyższej półki, jednak dla rozpędzonego jarosławskiego pociągu to żaden problem.

Piątkowy pucharowy mecz od pierwszych minut przebiegał pod dyktando zespołu z miasta nad Sanem. Czarno-niebieskie dość szybko wypracowały sobie kilka bramek zaliczki i do końca pierwszej odsłony nie pozwoliły gospodyniom zbliżyć się. Na przerwę nasz zespół zszedł z czteroma bramkami zaliczki.

Na początku drugiej połowy Eurobud JKS szybko dołożył kolejne dwa trafienia do swojej przewagi. Miejscowe po chwili zmniejszyły dystans do czterech trafień, ale po chwili znów jarosławianki miały sześć trafień na plusie. Mając taką przewagę, czarno-niebieskie kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, utrzymując dystans pięciu, sześciu bramek przewagi. Wydawało się, że jarosławiankom nic już nie grozi, aż do czterdziestej ósmej minuty, kiedy to zryw gospodyń pozwolił im zbliżyć się na trzy bramki, a po trafieniu Magdaleny Więckowskiej zrobiło się już tylko 23:25. Szybka opowiedz Valentiny Nestsiaruk uspokoiła na chwilę sytuację. Miejscowe nie odpuściły i do końca spotkanie walczyły o odrobienie strat. Na szczęście dla jarosławianek brakło im już czasu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jedno bramkowym zwycięstwem Eurobudu JKS, dzięki czemu jarosławianki meldują się w półfinale Pucharu Polski. W awansie swój udział i to nie mały miała jak zawsze świetnie spisująca się bramce Weronika Kordowiecka, która została MVP spotkania.

FunFloor Lublin - Eurobud JKS Jarosław 26:27 (10:14)

FunFloor: Gawlik, Sarnecka, Wdowiak – Płomińska 2, D. Więckowska 1, Rebicova, Byzdra 1, M. Więckowska 10, Pastuszka, Tatar 1, Pietras 1, Noga 6, Masna, Roszak 2, Portasińska 2, Zagrajek. Trener Piotr Dropek.

Eurobud JKS: Kukharczyk, Kordowiecka – Bancilon 4, Gadzina 2, Dorsz 2, Trawczyńska, Volovnyk 2, Gliwińska 2, Nestsiaruk 5, Mokrzka 2, A. Zimny 4, Strózik, Smolinh 2, Kozimur 2. Trener Michał Kubisztal.