Puchar Polski Kobiet. Awans Arini Resovii, Sokół Kolbuszowa Dolna odpadł

Świetnie w 1/32 Pucharu Polski Kobiet zaprezentował się zespół 1-ligowej Arini Resovii. Słabiej poszło Sokołowi Kolbuszowa Dolna.

Podopieczne trenera Pawła Szurgocińskiego grały na wyjeździe z Włókniarzem Białystok i kompletnie wybiły rywalkom z głowy awans do kolejnej rundy.

Resoviaczki wygrały aż 6:0 i tym samym na pewno poprawiły sobie trochę humory po ostatniej ligowej porażce.

Włókniarz Białystok - Arini Resovia 0:6 (0:4)

Bramki: Kaput 6, Łach 17, Bednarz 26 i 55, Misiak 35, Czubat 87.

Resovia: Byczek, Rostecka, Komanda, Czyż, Niemczycka, Kurasz (55 Czubat), Strasińska, Łach, Misiak (46 Mroczka), Bednarz, Kaput. Trener Paweł Szurgociński.

Sokół wyszedł na prowadzenie w rywalizacji z Podgórzem już w 13. minucie meczu, ale tylko trzy minuty cieszył się z prowadzenia i potem gole zdobywał już tylko miejscowy zespół.

- Ciężko coś powiedzieć po meczu, w którym jest się lepszym z gry, prowadzi się mecz, a przytrafiają się trzy błędy. Jednak piłka nożna to gra błędów - Podgórze popełniło ich mniej i dlatego wygrywają 3:1 i grają dalej

- podsumował trener Sokoła Tomasz Grabiec.

Podgórze Kraków - Sokół Kolbuszowa Dolna 3:1 (3:1)

Bramka dla Sokoła: Kot 13-karny.