Jakub Niechciał
Bartosz Kurek (z lewej)
Bartosz Kurek (z lewej) brak
Reprezentacja Polski bez większych problemów pokonała Australię w meczu ósmej kolejki Pucharu Świata siatkarzy. Podopieczni Vitala Heynena zagrali jak na treningu i wygrali 3:0 (25:18, 25:20, 25:9). O tym czego dokonają w Japonii zdecyduje niedzielny mecz z Brazylią (godz. 8:00).

Mecz do zagrania, wygrania i zapomnienia - tak miało wyglądać to spotkanie i tak wyglądało. Trener Vital Heynen dał odpocząć Wilfredo Leonowi, a polski zespół w stu procentach wykonał plan na mecz - zwyciężył niewielkim nakładem sił, ze spokojem i bez straty seta.

Popisem w ich wykonaniu była zwłaszcza trzecia partia, w której oddali rywalom tylko dziewięć punktów. To rekordowo wygrany set w tegorocznym Pucharze Świata. Do tej pory najwyższe zwycięstwo w jednej partii odnieśli Amerykanie (25:10 w meczu z Tunezją).

Żeby wygrać Puchar Świata Polacy muszą w niedzielę pokonać Brazylię i wszystkie pozostałe mecze w Japonii – zagrają jeszcze w poniedziałek z Kanada (godzina 5.30; Polsat Sport, TVP Sport) i Iranem (5.30; Polsat Sport, TVP Sport). W swoich dwóch ostatnich spotkaniach potknąć będą musieli się jednak jeszcze Canarinhos...

Co się musi stać, aby Polska wygrała Puchar Świata 2019? Możliwe scenariusze na ostatnie dni turnieju w Japonii

...którzy z kolei zmierzą się w poniedziałek z Japonią(12.20; Polsat Sport) i Włochami (8.00; Polsat Sport).