Łukasz Konstanty
Ragnhild Mowinckel wygrała supergigant w Cortinie d'Ampezzo
Ragnhild Mowinckel wygrała supergigant w Cortinie d'Ampezzo Fot. PAP/EPA/Sergio Bisi
Norweżka Ragnhild Mowinckel wygrała zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata supergigant we włoskiej Cortinie d'Ampezzo. Triumfatorka uzyskała czas o 0,30 sekundy lepszy od Austriaczki Cornelii Huetter. Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei Włoszka Marta Bassino. Maryna Gąsienica-Daniel zakończyła zmagania na 39. pozycji.

Dla Norweżki to trzecie w karierze i pierwsze w bieżącym sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Maryna Gąsienica-Daniel na odległej pozycji

Supergigant to jedna z konkurencji, w której w zawodach Pucharu Świata pojawia się na trasie Maryna Gąsienica-Daniel. W przeciwieństwie do slalomu giganta, w którym Polka regularnie walczy (z różnym skutkiem) o miejsce w czołowej dziesiątce, nie należy ona jednak do przesadnie ulubionych naszej zawodniczki.

W Cortinie d'Ampezzo polska alpejka po raz 21. w karierze wystartowała w tej konkurencji w zawodach Pucharu Świata, zakończyła jednak zmagania na odległej, 39. pozycji, ze stratą niemal trzech sekund do triumfatorki i 0,79 s do ostatniego punktowanego miejsca.

We wtorek i środę slalom gigant w Kronplatz

Gąsienica-Daniel jedynie czterokrotnie w karierze zdobywała punkty Pucharu Świata w supergigancie. Najlepiej spisała się w marcu 2022 roku w Lenzerheide, kiedy zakończyła zmagania na szesnastej pozycji. Był to jedyny przypadek, kiedy udało jej się zająć lokatę w czołowej dwudziestce.

We wtorek i środę (24-25 stycznia) Polka będzie miała okazję, by powalczyć o kolejne punkty, tym razem w konkurencji, w której spisuje się najlepiej. W Kronplatz zaplanowano bowiem dwudniowe zmagania w slalomie gigancie.

Wyniki zawodów PŚ w Cortinie d'Ampezzo (supergigant)
1. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) - czas: 1:23,22
2. Cornelia Huetter (Austria) - strata: 0,30 s