Puchar Świata w Zakopanem. Polacy na podium! [ZDJĘCIA]

luk, aip24.pl
Polskich skoczków poniósł doping kibiców, także tych z Podkarpacia.
Polskich skoczków poniósł doping kibiców, także tych z Podkarpacia. Marek Dybaś
Polscy zawodnicy znakomicie spisali się podczas drużynowego konkursu Pucharu Świata rozgrywanego w Zakopanem. Zajęli w zawodach trzecie miejsce! Wygrali Norwegowie, na drugim miejscu uplasowała się Austria.

Kamil Stoch, Maciej Kot, Andrzej Stękała i Stefan Hula stanęli na podium konkursu drużynowego Pucharu Świata w Zakopanem. To najlepszy występ biało-czerwonych w tym sezonie. A już w niedzielę konkurs indywidualny, do którego kwalifikacje w piątek wygrał Stoch.

Polscy skoczkowie wreszcie stanęli w tym sezonie na podium Pucharu Świata! Zakopiańska Krokiew znów okazała się szczęśliwa dla biało-czerwonych, którzy w konkursie drużynowym zajęli trzecie miejsce, przegrywając tylko z Norwegami i Austriakami.

Polacy startowali w składzie Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula i Kamil Stoch. Skoczkowie wybrani przez Łukasza Kruczka zajmowali trzecie miejsce przez cały konkurs. Indywidualnie najlepiej z nich wypadł Stoch, który zaliczył 134,5 m i 132 m. Andrzej Stękała skoczył 127 i 120 m, Maciej Kot 130,5 i 131 m, a Stefan Hula 126 i 125,5 m.

Lider naszej kadry w ostatnim skoku bronił dziesięciu punktów przewagi nad Niemcami, których reprezentował Richard Freitag ze skokiem na 130,5 m. To dziewiąte podium dla Polski w historii drużynowych konkursów PŚ i drugie z Zakopanem. Najdłuższy skok dnia oddał - zamykając zawody i pieczętując sukces - Norweg Kenneth Gangnes - 138 metrów, a najkrótszy Kazach Konstanty Sokolenko - 95 m.

Właśnie Kazachowie i Rosjanie zakończyli udział w konkursie już po pierwszej rundzie. W niedzielę skoczków czeka konkurs indywidualny. W piątkowych kwalifikacjach Polacy wypadli znakomicie: Kamil Stoch je wygrał, Stefan Hula był drugi, a w sumie awans wywalczyło aż dziesięciu naszych reprezentantów. Początek zawodów o godzinie 16, transmisje w TVP1 i Eurosporcie1.

Wyniki konkursu drużynowego: 1. Norwegia - 1122,4 pkt, 2 Austria - 1089,5 pkt,, 3. Polska - 1056,7 pkt, 4. Niemcy - 1042,2 pkt, 5. Słowenia - 1039,3 pkt, 6. Czechy - 995, pkt, 7. Szwajcaria - 921,3 pkt, 8. Japonia - 911,8 pkt, 9. Rosja - 447,4 pkt, 10. Kazachstan - 347,3 pkt.