Pyrrusowe zwycięstwo Developresu w Legionowie. Ósemka nie dla Rzeszowa

luci
Krzysztof Kapica
Zdziesiątkowana drużyna Developresu SkyRes Rzeszów pokonała na wyjeździe 3:2 Legionovię Legionowo. Mimo to o miejsca 5-8 Orlen Ligi siatkarek zagra drużyna z Mazowsza.

Rzeszowianki pojechały na Mazowsze mocno osłabione. Tuż przed pierwszym meczem z Legionovią w Rzeszowie wypadła ze składu Paula Szeremeta, która zaszła w ciążę, dzień przed rewanżem zaś kontuzji doznała ta, która miała ją zastąpić, czyli Paulina Głaz. - Pękła jej skóra na palcu podczas treningu i trzeba było założyć szwy. Czeka ją co najmniej dwutygodniowa przerwa - powiedział trener Developresu Mariusz Wiktorowicz, który był zmuszony wystawić do ataku juniorkę Aleksandrę Kazałę .

Niestety losy rywalizacji rozstrzygnęły się już w dwóch pierwszych setach. Wobec zwycięstwa legionowianek w Rzeszowie 3:1 potrzebowały one dwóch wygranych setów i cel szybko osiągnęły.

Pierwsza partia była bez historii, pewnie ją wygrały gospodynie. Zespół Wiktorowicza jednak miał sporą szansę, by wyrównać w drugim secie. Nasze siatkarki nie załamały się po asie serwisowym Malwiny Smarzek (10:5), bo fantastyczną serią zagrywek popisała się Magda Hawryła (m.in. dwa asy). Wyprowadziła ona nasz zespół na prowadzenie 13:10! Niestety rzeszowianki, mimo że powiększyły przewagę (21:16) nie utrzymały jej i przegrały set do 23. Świetnie zagrały środkowe, ale zabrakło doświadczenia w ataku.

W kolejnych odsłonach z gospodyń zeszło ciśnienie i rzeszowainki wygrały trzy kolejne sety. - Jestem dumny z dziewczyn, że w takim skladzie postawiły się rywalkom, to powinno mieć dobry wpływ przed meczami z Piłą - mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu.

Legionovia zagra o miejsca 5-8 z Aluprofem Bielsko-Biała, a Developresowi zostaje walka o miejsca 9-12. Na początek w sobotę mecz w Pile z Naftą .

SK Bank Legionovia - Developres SkyRes Rzeszów 2:3

Sety: 25:20, 25:23, 15:25, 23:25, 13:15
Legionovia: Bechis, Paszek, Chojnacka, Smarzek, Wójcik, Thibeault oraz Wysocka (libero), Gajewska, Bociek, Połeć, Paszyńska, Pietraszkiewicz. Trener Ettore Guidetti.
Developres: Budzoń, Śliwińska, Nowakowska, Kazała, Mucha, Hawryła oraz Borek (libero), P. Filipowicz, K. Filipowicz, Stronias. Trener Mariusz Wiktorowicz.
Pierwszy mecz 3:1 dla Legionovii.