Radomiak lepszy od Siarki

Grzegorz Lipiec
Pomocnik Siarki Tarnobrzeg, Marcin Stefanik (z piłką) strzelił w sobotę jednego gola, ale Siarkowcy przegrali z Radomiakiem Radom (białe stroje)). Grzegorz Lipiec
W sobotnie popołudnie w ramach 28. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Siarka Tarnobrzeg przegrała 2:4 z Radomiakiem Radom.

Siarka Tarnobrzeg - Radomiak Radom 2:4 (1:3)
Bramki: Stefanik 8 z karnego, Chłoń 52 - Kościelny 14, 63, Sulkowski 36 z karnego, Śliwiński 41.

Siarka: Pawlus - Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Suchecki (86 Michalewski) - Wróbel, Stromecki, Stefanik, Koczon (46 Chłoń), Głaz (46 Mandzelowski) - Buczek (81 Krawczyk).

Radomiak: Szady - Wasilewski, Jędrzejczyk, Świdzikowski, Sulkowski - Mikołajczak (90 Gawron), Kościelny, Radecki, Chrabąszcz (85 W. Puton), Brągiel (90 Dubeń) - Śliwiński (46 Kwiek).

żółte kartki: Koczon, Waleńcik, Buczek - Jędrzejczyk, Świdzikowski, Sulkowski, Dubeń

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).

Siarka Tarnobrzeg po raz drugi została pokonana w tym sezonie przez Radomiaka Radom. Drugi raz "zieloni" zaaplikowali naszej ekipie cztery gole. Niestety, ale sytuacja kadrowa tarnobrzeskiej drużyny nie jest wesoła. Do kontuzjowanych Konrada Stępnia, Szymona Martusia, Dariusza Frankiewicza, Tomasza Przewoźnika, dołączył tuż przed meczem kolejny zawodnik: Jakub Więcek. Na domiar złego w trakcie meczu urazów nabawili się Daniel Koczon oraz Jakub Wróbel.

Na pewno po tym, jak już w ósmej minucie spotkania Siarka objęła prowadzenie wielu kibiców liczyło na to, że uda się zdobyć komplet punktów. Marcin Stefanik pewnym strzałem z rzutu karnego dał prowadzenie 1:0. Jedenastka została podyktowana za faul na bardzo aktywnym w sobotę Dorianie Buczku. Radomiak prowadzony przez Vernera Liczkę nie miał zamiaru odpuszczać. W środku pola dominowali byli piłkarze Siarki: Kamil Kościelny i Michał Chrabąszcz. To właśnie ten pierwszy w 14 minucie najlepiej zachował się w polu karnym i dał radomskiej ekipie wyrównanie. Radomiak chciał pójść za ciosem i w wyśmienitej okazji znalazł się Przemysław Śliwiński. Jednak jego uderzenie minęło bramkę strzeżoną przez Pawła Pawlusa. W 36 minucie radomska drużyna wyszła na prowadzenie. Przed polem karnym sfaulowany został Śliwiński. Ten stały fragment gry wykonywał kolejny były Siarkowiec, Bartosz Sulkowski. Uderzył piłkę tak, że ta trafiła w rękę Daniela Koczona, a że nasz piłkarz był w szesnastce to arbiter główny Marcin Bielawski podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Sulkowski. Jeszcze przed przerwą Radomiak wyprowadził kolejną świetną kontrę i Śliwiński dał prowadzenie 3:1.

W przerwie obaj trenerzy dokonali roszad w składach. Śliwiński i Koczon zeszli z urazami. Właśnie za Daniela wszedł na boisko Adrian Chłoń. 21-letni zawodnik ucieszył tarnobrzeskich kibiców w 52 minucie, kiedy to Adrian Szady nie złapał piłki, a dopadł do niej Chłoń i skierował futbolówkę do siatki. Gol kontaktowy sprawił, że Siarka za wszelką cenę chciała strzelić wyrównującą bramkę. W 63 minucie Kościelny wykorzystał kolejny błąd zawodników Siarki i pokonał Pawlusa. Do końca wynik nie uległ już zmianie, choć swoje szanse miała zarówno Siarka (uderzenie Radosława Sylwestrzaka obronione przez Szadego, minimalne pudło Stefanika) oraz Radomiak (strzał w boczną siatkę Mateusza Radeckiego i obrona Pawlusa po uderzeniu Davida Kwieka). Pod koniec spotkania w drugoligowym meczu zadebiutował 18-letni wychowanek Siarki: Bartłomiej Krawczyk. Swoje minuty dostał także kolejny z juniorów Maciej Michalewski.

Teraz przed Siarką kolejny mecz na własnym stadionie z ROW 1964 Rybnik. Natomiast Radomiak będzie podejmował na własnym stadionie mielecką Stal.

Materiał oryginalny: Radomiak lepszy od Siarki - Echo Dnia Podkarpackie