Ekstraklasa siatkarek. E.Leclerc Moya Radomka - Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3. Kolejna porażka radomianek (ZDJĘCIA Z MECZU)

Włodzimierz Łyżwa
Coraz słabiej grają siatkarki trenera Riccardo Marchesiego (z prawej). Co na to Thomas Renard – Chardin (z lewej) prezes zarządu radomskiego klubu? Włodzimierz Łyżwa
W meczu 10 kolejki ekstraklasy siatkarek, E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrał 1:3 z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Najlepszą siatkarką meczu została wybrana atakująca Developresu Bruna Honorio, była siatkarka E.Leclerc Moya Radomki.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - Developre Bella Dolina Rzeszów 1:3 (28:26, 16:25, 11:25, 21:25)
[b]E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa 1, Zaroślińska-Król 21, Wójcik 8, Lazić 9, Aelbrecht 7, Efimienko-Młotkowska 8, Witkowska (libero) oraz Biała 0, Alanko 1, Marković 1, Moskwa 1.
Developres Bella Dolina:[/b] Wenerska 2, Honorio Marques 29, Blagojević 20, Bajema 10, Stencel 11, Jurczyk 7, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz 2, Bińczycka 0, Kalandadze 2.
MVP meczu: Bruna Honorio (Developres Bella Dolina Rzeszów).

Wszystko wskazuje na to, że dla E.Leclerc Moya Radomki Radom był to ostatni mecz w starej hali przy ulicy Narutowicza 9. Kolejny mecz Radomka już chyba rozegra w nowej hali przy ulicy Struga 63.
Piątej porażki doznały w tym sezonie siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom. Tyle samo meczów radomianki wygrały.
Pierwszy set to dobra gra radomskiego zespołu i zasłużona wygrana na przewagi do 26. Ostatni punkt Radomka zdobyła blokiem. Zuzanna Efimienko-Młotkowska zatrzymała Brunę Honorio.
Drugi i trzeci set do fatalna gra podopiecznych trenera Riccardo Marchesiego i przegrane partie do 16 i 11.
Czwarty set już bardziej wyrównany, ale końcówka należała do rzeszowianek i wygrana do 21 i cały mecz 3:1.
Po tej przegranej, Radomka spadła w ligowej tabeli na szóste miejsce.
Kolejne cztery mecze radomianki rozegrają na wyjazdach. Kolejno z Volley Wrocław, Pałacem Bydgoszcz, ŁKS Łódź i Jokerem Świecie.
We własnej hali Radomka zagra dopiero w połowie stycznia 2022 roku.