Patryk Kozłowski z RLTL GGG Radom wyśmienicie spisał się w półmaratonie w Białymstoku. Radomianin zajął trzecie miejsce

Radosław Olchowski
Patryk Koizłowski Z RLTL GGG Radom zajął miejsce na podium podczas półmaratonu w Białymstoku. archiwum RLTL GGG Radom
Patryk Kozłowski, maratończyk RLTL GGG Radom zajął trzecie miejsce w półmaratonie, który był rozgrywany w Białymstoku. Radomian ustąpił tylko dwóm biegaczom z Kenii.

Patryk Kozłowski na podium półmaratonu w stolicy Podlasia.
Podlaski półmaraton miał mocną obsadę. W stawce nie zabrakło najlepszych biegaczy w kraju na dystansie ponad 21 kilometrów, a także zawodników z zagranicy.

Wygrał Albert Tonui, zaś drugi był Hillary Kimayio Kiptum. Obaj zawodnicy reprezentowali Kenię. Na trzecim miejscu uplasował się Patryk Kozłowski z RLTL GGG Radom.. Podopieczny trenera Leszka Trzosa uzyskał czas 1:05, 51. To w kategorii open dało mu miejsce na najniższym miejscu podium.

- Walka z dwoma Kenijczykami naszego zawodnika była ozdobą tego półmaratonu. Patryk powinien zebrać gratulacje za bardzo dobry bieg – skomentował trener Trzos.

Warto dodać, że w zmaganiach panów, podczas PKO Białystok Półmaratonu sklasyfikowano blisko 3000 biegaczy.