Rafał Okoniewski wicemistrzem Polski

Rzeszów doczekał się medalu Indywidualnych Mistrzostw Polski po 23 latach.

To był dość nietypowy finał, bo bez Tomasza Golloba, Jarosława Hampela, czy Grzegorza Walaska.

Pod nieobecność w finale kilku asów polskiego speedwaya Tomasz Jędrzejak został nowym Indywidualnym Mistrzem Polski. Drugie miejsce zajął zawodnik PGE Marmy Rzeszów Rafał Okoniewski, który w dodatkowym biegu pokonał Krzysztofa Buczkowskiego.

Dla "Okonia" to pierwszy medal IMP, w finale których startował po raz drugi. Rzeszów na medal IMP czekał 23 lata. W 1989 roku w Lesznie drugi był reprezentujący barwy Stali Rzeszów Jan Krzystyniak, który uległ Wojciechowi Załuskiemu, a trzeci był Tomasz Gollob.
Rewanż na Buczkowskim

Niezłym wynikiem może się pochwalić Dawid Stachyra, który był w Zielonej Górze ósmy. Pochodzący z Rzeszowa żużlowiec uzbierał 9 punktów.