Rawlplug Sokół pokonał rywala z Pruszkowa. Łańcucianie po kilku minutach przejęli kontrole nad meczem

Bartłomiej Karolak zaliczył w meczu z pruszkowianami trzy rzuty za 3 punkty
Bartłomiej Karolak zaliczył w meczu z pruszkowianami trzy rzuty za 3 punkty Wacław Nowacki
Po porażkach z GKS-em Tychy i Czarnymi Słupsk drużyna Rawlplug Sokoła wróciła do wygrywania. W swojej hali pokonała 81:60 Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Łańcucianie niemal od początku meczu dyktowali warunki gry

Sokoły dwa ostatnie mecze przegrały, ale przed grą z pruszkowianami byli faworytem. Pewniakiem nie, bo z gry wyłączeni byli Rafał Kulikowski i Szymon Pawlak.

Rozpoczęło się od trójki dla gości, ale gospodarze szybko przejęli kontrolę nad meczem. W II kwarcie kibice mogli spokojnie obserwować boiskowe wydarzenia (40:25, 44:31 po 20 minutach). Na początku III ćwiartki goście “zeszli” na 10 puntów, ale nasi szybko zareagowali, powięszyli zaliczkę do 20 punktów (63:43) i w ostatniej odsłonie mogli grać na luzie.

Rawlplug Sokół Łańcut - Elektrobud-Investment 81:60
Kwarty
: 21:14, 23:17, 19:12, 18:17.

Rawlplug Sokół
: Konopatzki 19 (1x3, 6 str., 3 prz.), Ciechociński 11 (1x3), Karolak 11 (3x3, 2 str., 3 prz.), Klima 11 (1x3, 2 str., 3 prz.), Wieloch 9 (2x3) oraz Czerwonka 9 (1x3), Zaguła 9 (1x3), Szymański 2, Inglot 0, Noga 0. Trener Dariusz Kaszowski.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków: Sobczak 16 (3x3, 5 str.), Janik 10 (2x3), Jankowski 10, Szczypiński 8 (1x3), Szwed 4 (4 str., 4 prz.), Dalkowski 3 (1x3), Kierlewicz 3 (5 str.), Nieporęcki 3, Stawiak 3 (1x3). Trener Andrzej Kierlewicz.