RawlPlug Sokół w finale! Łańcucianie pokonali AZS Politechnikę Opolską i wygrali półfinałową serię 3:0

Sokoły pokazały klasę w Opolu i w nagrodę będą miały tydzień na przygotowania do finałowej serii Sebastian Maślanka/sokollancut.pl
RawlPlug Sokół wygrał na wyjeździe z AZS Politechniką Opolską 93:87. Nasz team wygrał półfinałowe zmagania 3:0, awansował do wielkiego finału fazy play off, w którym zagra o bezpośredni awans do ekstraklasy

Łańcucianie nieźle weszli w mecz (21:11). W drugiej kwarcie obie ekipy poszalały w ataku. Najpierw brylował nasz zespół, który po trafieniu Przemysława Wrony prowadził już 36:22. Gospodarze szybko się jednak ogarnęli. W 18. minucie był już remis (41:41), a na dużą pauzę w minimalnie lepszych humorach zeszli opolanie (51:50).

W III kwarcie wynik oscylował wokół remisu, który to wynik kilka razy zapalał się na tablicy (56:56, 60:60, 66:66). Podobnie działo się w czwartej ćwiartce. Na finiszu za trzy wycelował Marcin Nowakowski i sokoły prowadziły 80:76.

W ostatniej minucie trafił Wrona (84:79). Po rzutach wolnych Filipa Struskiego było już dobrze; łańcucianie wygrywali 87:79, a do końca gry zostało 30 sekund. AZS nie rezygnował, Kaczmarzyk trafił zza łuku, ale Nowakowski trafił sześć na sześć wykonywanych wolnych i awans do finału stał się faktem.

Rawlplug Sokół miał trzech liderów. Przemysław Wrona zdobył 23 punkty (9/12 z gry). Marcin Nowakowski miał 18 "oczek" i 11 asyst, a Filip Struski 16 punktów i 12 zbiórek. Dla gospodarzy Szymon Kiwilsza zdobył 20, a Adam Kaczmarzyk 18 punktów. Obaj mieli też po dziewięć zbiórek.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Rawlplug Sokół Łańcut 87:93 (16:21, 35:29, 16:18, 20:25). Stan rywalizacji: 3-0 dla Rawlplug Sokoła i jego awans do finału

Weegree AZS Politechnika: Kiwilsza 20 (9 zb.), Kaczmarzyk 18 (4x3, 9 zb.), Rutkowski 13 (3x3), Wilk 12 (1x3), Kobel 3 (10 as.) oraz Krefft 10 (2x3), Jodłowski 5 (1x3), Kapuściński 2, Piszczatowski 2, Skiba 2. Trener Kamil Sadowski.
Rawlplug Sokół: Wrona 23, Nowakowski 18 (2x3, 11 as., 3 prz.), Struski 16 (1x3, 12 zb.), Szczypiński 8 (4 prz.), Bręk 7 oraz Pisarczyk 6 (2x3), Załucki 6 (2x3), Lis 4, Czerwonka 3 (1x3), Kulikowski 2. Trener Dariusz Kaszowski.

W innym meczu: Sensation Kotwica Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Wałbrzych 102:99 (21:28, 23:21, 28:13, 9:19, d. 6:6, 15:12). Stan rywalizacji: 2-1 dla Górnika Trans.eu.