Rawlplug Sokół wygrał w Kołobrzegu. Łańcucianie po dwóch kolejkach są na pozycji lidera

Łańcucianie udanie weszli w nowy sezon
Łańcucianie udanie weszli w nowy sezon Tomasz Jefimow
Koszykarze Rawlplug Sokoła w dobrych nastrojach opuszczali Kołobrzeg. Łańcucianie w ramach 2. kolejki gier pokonali Miejscową Energę Kotwicę 93:78. Ekipa trenera Dariusza Kaszowskiego usadowiła się na fotelu lidera tabeli 1. ligi

Nasz klub chciał przełożyć wyprawę do Kołobrzegu na okres, gdy będzie miał mecz w Słupsku, co pozowoliłoby w kilka dni rozegrać dwa mecze i uniknąć tym samym jednej podróży na na północ kraju. Szefowie Kotwicy powiedzieli “nie” i średnio na tym wyszli. Łańcucianie wygrali pewnie nad morzem, deklasując rywala w trzeciej kwarcie.

- To było rzeczywiście decydujące dziesięć minut, a wszystko wzięło się z naszej twardej obrony - wyjaśnia Dariusz Kaszowski, coach Rawlplug Sokoła. - Mieliśmy wtedy sporo przechwytów, rodziły się z tego kontry, łatwe punkty, graliśmy zespołowy basket. Przeciwnik pękł i zbudowaliśmy przewagę.

Po 30. minutach nasz team prowadził w okazałych rozmiarach (71:48) i w IV odsłonie kontrolował mecz. Dwie i pół minuty przed syreną na boisko poleciała butelka z wodą. - Zrobiła się trochę nerwowa atmosfera, co Kotwica wykorzystała do zmniejszenia strat, ale zagrożenia wyniku nie było. Cieszymy się, wykonaliśmy w dwóch pierwszych kolejkach sto procent planu - dodał szkoleniowiec łańcucian.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Rawlplug Sokół Łańcut 78:93 (18:18, 20:24, 10:29, 30:22)

Energa Kotwica: Stanios 18 (1x3, 8 as., 5 str., 3 prz.), Kruszczyński 9, Wróbel 7 (1x3), Bodych 4, Grujić 4 oraz Przyborowski 19 (3x3), Madray 11 (7 zb.), Walda 5, Korolczuk 1. Trener Mariusz Karol.

Rawlplug Sokół: Ciechociński 20 (1x3, 10 zb., 5 as.), Wieloch 15 (2x3, 5 as.), Pawlak 13 (3x3),Konopatzki 9 (1x3, 5 as., 5 str., 4 prz.), Kulikowski 6 oraz Klima 10, Czerwonka 10 (2x3), Karolak 5 (1x3), Szymański 5 (1x3). Trener Dariusz Kaszowski.