MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Razem bezpieczniej - 11 samorządów z Podkarpacia zrealizuje projekty, aby poprawić bezpieczeństwo w miejscach publicznych

Józef Lonczak
Podkarpacki Urząd Wojewódzki
- Prawie 1 milion 100 tysięcy złotych otrzyma woj. podkarpackie na 11 zrealizowanie projektów w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” - zapewniła wojewoda Ewa Leniart podczas czwartkowej konferencji prasowej w Rzeszowie.

W ramach tegorocznego naboru do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wpłynęło 60 wniosków, w tym 52 projekty w związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

- Ostatecznie dofinansowanie otrzyma 11 wniosków z naszego województwa. W całym kraju do dofinansowania wskazano 135 projektów na kwotę 12 mln zł. Z tej puli na Podkarpacie trafi prawie 1,1 mln zł – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Z programu korzysta Powiat Rzeszowski, który będzie realizował projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w gminie Chmielnik.

– Jako samorząd powiatu rzeszowskiego uczestniczymy w programie „Razem bezpieczniej” już od 2018 roku. Pierwsze działania realizowaliśmy na terenie gminy Krasne, później gminy Świlcza, a obecnie będziemy realizować inwestycje w gminie Chmielnik. Jest to bardzo ważne, bo nasz powiat okala miasto Rzeszów i zwłaszcza w godzinach szczytu przejmuje ogromny ruch komunikacyjny. W miejscach newralgicznych tam, gdzie są szkoły i przedszkola, przejścia dla pieszych i skrzyżowaniach zagrożenia są naprawdę duże. Środki, po które sięgamy, pozwalają na dostosowanie tych miejsc do wymogów bezpieczeństwa – powiedział starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

W ramach tego naboru na większe poczucie bezpieczeństwa mogą liczyć mieszkańcy 11 podkarpackich samorządów. W ramach celu szczegółowego: „Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa” - zrealizują – 10 projektów:

 • Gmina Czarna (pow. łańcucki) – „Zwiększenie bezpieczeństwa w gminie Czarna poprzez budowę monitoringu i oświetlenia w obrębie Zespołu Szkół w Krzemienicy”;
 • Gmina Lesko – „Wykonanie monitoringu miejskiego w Lesku w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów”;
 • Gmina Iwierzyce – „Monitoring w trosce o bezpieczeństwo”;
 • Gmina Miejska Jarosław – „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Jarosławia”.
 • Gmina Jedlicze – „Bezpieczne przejścia dla pieszych w mieście Jedlicze”;
 • Gmina Grodzisko Dolne – „Poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg publicznych na terenie Gminy Grodzisko Dolne poprzez budowę przejścia dla pieszych przy szkole w Grodzisku Górnym”;
 • Gmina Hyżne – „Budowa przejścia dla pieszych w miejscowości Hyżne wraz z systemem monitoringu”.
 • Powiat Rzeszowski – „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w obrębie szkół na terenie gminy Chmielnik”;
 • Powiat Dębicki – „Zwiększenie bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych na drodze powiatowej nr 1294R ul. 1 Maja w Dębicy oraz na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 1293R Chotowa-Borowa i nr 1290R Dębica-Straszęcin-Grabiny-Czarna w miejscowości Głowaczowa”;
 • Powiat Krośnieński – „Modernizacja przejść dla pieszych na terenie Powiatu Krośnieńskiego”;

W ramach celu: „Podniesienie świadomości nt. społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania” dofinasowany zostanie 1 projekt:

 • Powiat Niżański – „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap IV”.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24