Ręce pełne roboty

  Ręce pełne roboty

  Andrzej Raus

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  ks. LESŁAW KUNC

  ks. LESŁAW KUNC ©Andrzej Raus

  ks. LESŁAW KUNC

  ks. LESŁAW KUNC ©Andrzej Raus

  - Znalazł się ksiądz w gronie laureatów tegorocznych nagród ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej. Serdecznie gratulujemy!

  - Dziękuję. Nie kryję, że było mi ogromnie miło odbierać nagrodę w sali kolumnowej Urzędu Rady Ministrów z rąk wiceminister Jolanty Banach. Wśród nagrodzonych byli zarówno świeccy, jak i duchowni udzielający się w pracy w placówkach opieki społecznej, m.in.
  w domach pomocy, w warsztatach terapii zajęciowej, rodzinach zastępczych. W gronie laureatów nagród zespołowych znalazło się także Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży - Świetlica Środowiskowa "Wzrastanie" z Przemyśla.

  - To z księdza inicjatywy przed 7 laty powstał w Krośnie, jedyny jak do tej pory w powiecie, ośrodek opiekuńczy dla dzieci i młodzieży. Kto do niego trafia, czym się zajmujecie?

  - Placówka jest otwarta dla wszystkich, obecnie korzysta z niej ponad 200 osób. Daje dzieciom i młodzieży ze środowisk dysfunkcyjnych i patologicznych, w tym niewydolnym wychowawczo, szansę ciekawego spędzenia czasu wolnego. Młodzież uczy się u nas języków obcych, obsługi komputera, bawi się w teatr, uczestniczy w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Ściśle współpracujemy ze szkołami, Domem Pomocy Społecznej oraz Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wychowawczym dla osób z upośledzeniem umysłowym. Efektem tej współpracy jest organizacja imprez o charakterze środowiskowym, rekreacyjnym i sportowym.

  - Skąd ksiądz czerpie siłę i pomysły?

  - Kiedyś mocno utkwiły mi w sercu słowa Sługi Bożego ks. Bronisława Markiewicza, założyciela zgromadzeń michalickich, wielkiego opiekuna opuszczonej młodzieży. Powiedział on tak: "ręce dzieci i młodzieży, które są bezczynne bardzo łatwo stają się rękami przestępcy". To właśnie te słowa stały się dla mnie mottem do działania. W Oratorium młodzi ludzie mają ręce pełne roboty, mogą rozwijać swoje zainteresowania, pożytecznie spędzać wolny czas.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo