Referendum w Krasnem ma być! Tak zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie

apl
B.Frydrych
Udostępnij:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zdecydował, że w Krasnem winno być przeprowadzenie referendum o przyłączeniu gminy do Rzeszowa. Wyrok nie jest prawomocny.

To kolejna odsłona procesu, jaki zwolennicy przyłączenia Krasnego wytoczyli władzom tej gminy. Z końcem sierpnia ub. r. zwrócili się z pisemnym wnioskiem do wójta o przeprowadzenie wśród mieszkańców referendum, a ponieważ odpowiedzi na wniosek nie otrzymali, poskarżyli się sądowi na „bezczynność Rady Gminy w Krasnem”. WSA w Rzeszowie na posiedzeniu niejawnym pierwotnie ich skargę odrzucił z uzasadnieniem, że m. in. treść pytania referendalnego jest niejasna i mogąca wprowadzić w błąd. W reakcji na to jedna z przedstawicielek grupy „Mówimy Tak Gmina Krasne do Rzeszowa” z Krasnego zaskarżyła ten wyrok do Naczelnego Sądu Administracyjnego, a ten uznał, iż w trybie niejawnym zwolennicy referendum nie mieli okazji bronić swoich racji. I nakazał sądowi rzeszowskiemu ponowne rozpatrzenie sprawy.

Dzisiejsza decyzja WSA w Rzeszowie, nakazująca jednak przeprowadzenie referendum, może nie kończyć sprawy, bo od niej mogą się teraz odwołać wójt lub rada gminy Krasnego.


ZOBACZ TEŻ: Happening w obronie Pomnika Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 19

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zaczarowany ołówek
Mnie Rzęszów nie potrzebny do niczego Ferenc szuka kasy
m
mieszkaniec osiedla księże
W dniu 15.05.2018 o 21:19, Spoiler napisał:

My już nie chcemy do Rzeszowa. Chcemy być przyłączeni do Gdańska,

 


Matołem jesteś i tyle. Jesteś forumowym trollem i piszesz, żeby coś napisać. Co się tak tego referendum boisz?

Masz jakieś korzyści?

Czego bronisz?

Zastanawiałeś się za czyje pieniądze gmina się odwołuje?

Z czyich pieniędzy robi banery?

 

Takie słowo jak zadłużenie jest Ci obce?

 Ile dróg prywatnych przejęła gmina?

Bo jest biedna i zaściankowa.

Tyle w temacie

t
teraz już poważnie
W dniu 16.05.2018 o 17:07, Palikowiak zasmucony napisał:

Ktoś tu pisał że Palikówka do Czarnej , pewno ma rację bo mi ręce opadają co Ci radni z Palikówki wyrabiają dla własnych interesów to już dawno nas sprzedali , na dodatek jeszcze nam zabrali jednego radnego .Teraz to mi już obojętnie bo co jeden radny może zrobić kto się z nim będzie liczył.Jest jeszcze tylko nadzieja że ministerstwo jak będzie przyłączać gminę to nas nie odrzuci ale to zasługa tych marnych radnych z Palikówki i zarazem proboszcza z naszej wsi , w innych miejscowościach komunikat od biskupa był czytany a nasz pleban delikatnie mówiąc "olał " swojego przełożonego .Pewno niedługo usłyszymy że został przeniesiony w Bieszczady żeby sobie odpoczął i przemyślał spokojnie co to jest mieć przełożonego.


Przyłączcie się do Trzebowniska, a w zamian niech oni dadzą Rzeszowowi Zaczernie i gra gitara.
R
Rzeszowiak

Proszę Państwa taka gazeta jak "super podłości" w artykule w sprawie wyroku WSA o połączeniu gminy Krasne z Rzeszowem w osobie redaktora Mariusza Andres to jedna żenada on już wie bo w tytule napisał że gmina się odwoła pewno jest na garnuszku wójta .

Dziennikarz powinien napisać prawdę obiektywną a nie wyciągać wnioski co gmina zrobi , gdybym miał czyste ręce i był redaktorem naczelnym to takiego pismaka wyrzucił bym na zbity pysk.

Wistko pisze tak jak by go trzymał za rękę wójt i przedstawiał  jego myślenie , pytam się a gdzie druga strona?. 

Jak można później czytać takie artykuły i takie wypociny, większość to domysły i kłamstwa.

W
Wójt
W dniu 17.05.2018 o 08:14, mieszkaniec Malawy napisał:

Wójt pewno się zapomniał bo cały czas myśli że ma przed sobą "tumanów"a ja twierdzę że każdy mieszkaniec gminy jest rozsądniejszy i mądrzejszy od niego.Mówienie przez niego że ta sama grupka mieszkańców robi rozróbę w sprawie przyłączenia jest też kłamstwem , bo inna była grupa inicjatorów za Pana Czajkowskiego a inna jest teraz za Pani Kawalec co już świadczy o braku niewiedzy tego włodarza i jego arogancji do mieszkańców którzy podpisali się na liście o przystąpieniu do Rzeszowa.Inne były uwarunkowania dwa lata temu a inne są teraz nawet za przyczyną samych włodarzy gminy oczywiście na gorsze. MPK na pewno wam nie zapomnimy a jeden autobus nie uratuje was nie pytaliście mieszkańców to i mieszkańcy was nie będą pytać i tak musimy kupić drugi biletPrawdą jest też że wójt i jego sługusy którzy i tak się wykruszają są coraz w większej mniejszości , przykład z samych zebrań wiejskich na które już więcej nie przychodzi jak 15 mieszkańców a jego popleczników prawie wcale , czyli mieszkańcy zaczynają olewać tą władzę. Taki mamy obraz dzisiejszej władzy jeszcze próbują się chwalić swoimi osiągnięciami które to zostały wybudowane w większości za kredyty tylko pytanie który z mieszkańców odczuje lepszy byt dla siebie że jest wybudowana hala sportowa czy kawałek szkoły?. Nawet przygotowywana książeczka w obszernym wydaniu wam nie pomoże ale tylko zaszkodzi co gorsza za nasze pieniądze i na to macie , na sądy macie na kancelarie macie a na referendum to wójt wydaje jak najwięcej żeby wynagrodzić swoich a demokracja to słowo dla niego obce. 

A ja OD KORYTA odgonić sie nie dom !

m
mieszkaniec Malawy
W dniu 16.05.2018 o 22:21, Adam napisał:

Wygląda na to, że Wiluś się zakiwał i to przed samymi wyborami, 

 

Wójt pewno się zapomniał bo cały czas myśli że ma przed sobą "tumanów"a ja twierdzę że każdy mieszkaniec gminy jest rozsądniejszy i mądrzejszy od niego.

Mówienie przez niego że ta sama grupka mieszkańców robi rozróbę w sprawie przyłączenia jest też kłamstwem , bo inna była grupa inicjatorów za Pana Czajkowskiego a inna jest teraz za Pani Kawalec co już świadczy o braku niewiedzy tego włodarza i jego arogancji do mieszkańców którzy podpisali się na liście o przystąpieniu do Rzeszowa.

Inne były uwarunkowania dwa lata temu a inne są teraz nawet za przyczyną samych włodarzy gminy oczywiście na gorsze. MPK na pewno wam nie zapomnimy a jeden autobus nie uratuje was nie pytaliście mieszkańców to i mieszkańcy was nie będą pytać i tak musimy kupić drugi bilet

Prawdą jest też że wójt i jego sługusy którzy i tak się wykruszają są coraz w większej mniejszości , przykład z samych zebrań wiejskich na które już więcej nie przychodzi jak 15 mieszkańców a jego popleczników prawie wcale , czyli mieszkańcy zaczynają olewać tą władzę. Taki mamy obraz dzisiejszej władzy jeszcze próbują się chwalić swoimi osiągnięciami które to zostały wybudowane w większości za kredyty tylko pytanie który z mieszkańców odczuje lepszy byt dla siebie że jest wybudowana hala sportowa czy kawałek szkoły?. Nawet przygotowywana książeczka w obszernym wydaniu wam nie pomoże ale tylko zaszkodzi co gorsza za nasze pieniądze i na to macie , na sądy macie na kancelarie macie a na referendum to wójt wydaje jak najwięcej żeby wynagrodzić swoich a demokracja to słowo dla niego obce.
 

A
Adam

Wygląda na to, że Wiluś się zakiwał i to przed samymi wyborami, 

D
Drugi sąsiad
W dniu 16.05.2018 o 19:04, sasiad napisał:

Dziś na chybcika została przeprowadzona konferencja wójta z dziennikarzem TVP " SOLO" bez publiczności na wszelki wypadek , ale przecież zawsze można wyciąć niewygodną wypowiedz.I znowu wójt się wypowiedział że zadecyduje rada a rada ma niewiele do powiedzenia , chyba że się rada otrząśnie bo zbliżają się wybory . Powtórzył jak zwykle swoją bajkę i to wszystko dodał tylko że faktycznie mamy problemy z dziadowską komunikacją ale na jesieni już będzie dobrze bo będzie nowy tabor . Nie dodał że nie wiele to zmieni bo drugi bilet trzeba dalej wykupić na MPK a nawet jak zakupią te 32 autobusy to nie do Krasnego tylko na całą sieć PKS tak że może ten jeden się pojawi w gminie co nie rozwiąże problemu a może nawet doprowadzi do upadku PKS-su . tylko za bankruta zapłacą udziałowcy czyli gmina a na końcu my wszyscy , ale wójt mieszkańców nie pytał o zgodę.Najważniejsze bo wspomniał że gmina zainwestowała 32 mil zł w budynki co faktycznie daje nam ponad 50% zadłużenia i tego nie da się w żaden sposób matematycznie przekłamać .Powiem dlaczego w TVP Rzeszów wójt ma takie dobre układy ano dyr. TVP mieszka na przeciwko wójta Wilhelma no i razem wieczorami starają się uraczyć się swoimi problemami a że wójt nie odmawia bo lubi a co to wszyscy powinni wiedzieć , dlatego takie dobre układy i wszystko na zawołanie pytanie czy to pomoże na utrzymaniu się na stołku , myślę że jest to wątpliwe dobrze żeby o tym dowiedziały się odpowiednie władze.

Czyżby to był taki lokalny PO-PIS naszej małej ojczyzny?

s
sasiad

Dziś na chybcika została przeprowadzona konferencja wójta z dziennikarzem TVP " SOLO" bez publiczności na wszelki wypadek , ale przecież zawsze można wyciąć niewygodną wypowiedz.

I znowu wójt się wypowiedział że zadecyduje rada a rada ma niewiele do powiedzenia , chyba że się rada otrząśnie bo zbliżają się wybory . Powtórzył jak zwykle swoją bajkę i to wszystko dodał tylko że faktycznie mamy problemy z dziadowską komunikacją ale na jesieni już będzie dobrze bo będzie nowy tabor . Nie dodał że nie wiele to zmieni bo drugi bilet trzeba dalej wykupić na MPK a nawet jak zakupią te 32 autobusy to nie do Krasnego tylko na całą sieć PKS tak że może ten jeden się pojawi w gminie co nie rozwiąże problemu a może nawet doprowadzi do upadku PKS-su . tylko za bankruta zapłacą udziałowcy czyli gmina a na końcu my wszyscy , ale wójt mieszkańców nie pytał o zgodę.

Najważniejsze bo wspomniał że gmina zainwestowała 32 mil zł w budynki co faktycznie daje nam ponad 50% zadłużenia i tego nie da się w żaden sposób matematycznie przekłamać .

Powiem dlaczego w TVP Rzeszów wójt ma takie dobre układy ano dyr. TVP mieszka na przeciwko wójta Wilhelma no i razem wieczorami starają się uraczyć się swoimi problemami a że wójt nie odmawia bo lubi a co to wszyscy powinni wiedzieć , dlatego takie dobre układy i wszystko na zawołanie pytanie czy to pomoże na utrzymaniu się na stołku , myślę że jest to wątpliwe dobrze żeby o tym dowiedziały się odpowiednie władze.

w
wyborca i płatnik
W dniu 15.05.2018 o 16:27, M napisał:

Ciekawe co tym razem wymyśli Jaśnie Panujący Pan Wójt i grupa Radnych (bezradnych)?

 

A co ma myśleć przecież cały czas olewa swoich mieszkańców bo dobrze wie że referendum się odbędzie ale czym później to gorzej dla niego .

Na konsultacje mu szkoda pieniędzy ale na kancelarie prawne i na opłatę w sądach to już nie ,bo płaci z naszych pieniędzy ale niedługo wystawimy mu solidny rachunek i nie tylko jemu bo radnym też.

Zapytamy radnych gdzie byli jak wójt podejmował takie decyzje i jak głosowali , czy tylko przed wyborami zabiegają o nasze glosy a później to maja nas daleko , wiemy gdzie.
 

P
Palikowiak zasmucony

Ktoś tu pisał że Palikówka do Czarnej , pewno ma rację bo mi ręce opadają co Ci radni z Palikówki wyrabiają dla własnych interesów to już dawno nas sprzedali , na dodatek jeszcze nam zabrali jednego radnego .

Teraz to mi już obojętnie bo co jeden radny może zrobić kto się z nim będzie liczył.

Jest jeszcze tylko nadzieja że ministerstwo jak będzie przyłączać gminę to nas nie odrzuci ale to zasługa tych marnych radnych z Palikówki i zarazem proboszcza z naszej wsi , w innych miejscowościach komunikat od biskupa był czytany a nasz pleban delikatnie mówiąc "olał " swojego przełożonego .

Pewno niedługo usłyszymy że został przeniesiony w Bieszczady żeby sobie odpoczął i przemyślał spokojnie co to jest mieć przełożonego.

M
Malawiak

Ten wyrok tylko udowodnił jaka jest arogancja władz gminy wobec swoich mieszkańców, a po cichu się mówi że już przygotowują wielkie wydanie swoich wypocin przed jesiennymi wyborami.

Bardzo się dobrze składa że jak wójt się odwoła to tylko jeszcze bardziej się pogrąży a referendum przed samymi wyborami będzie jeszcze bardziej znaczące i nabierze większych rumieńców przecież inicjatorzy tego referendum mu nie popuszczą a będzie o czym pisać.

Myślę że pewno maja wiele dokumentów na skompromitowanie tej władzy włącznie z radnymi którzy mu wtórują.

p
proboszcz

Potwierdzam Palikówka do Czarnej my chcemy być wiochą.

W
Wojtek
W dniu 15.05.2018 o 20:18, polak napisał:

Jestem za! Musi wylaczyl do rzeszowa.....

 

Musimy do Rzeszowa bo ludzie są za tylko Palikówkę trzeba przyłączyć do Czarnej bo oni dalej chcą być wsią jestem za.

Palikówka do Czarnej.
 

S
Spoiler

My już nie chcemy do Rzeszowa. Chcemy być przyłączeni do Gdańska,

Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie