Ekologiczne chleby z Piekarni BASZPOL z Grzegorzówki, wędliny z firmy Jasiołka Dukla, sery kozie z od Maziejuków, miody pitne i piwa, to tylko część oferty sklepu "Regionalne Smaki" ze ekologiczną żywnością w Rzeszowie.

- Moją głowną ideą jest promocja zdrowej ekologicznej żywności poprzez oferowanie tradycyjnych produktów spożywczych z jak najmniejszą ilością konserwantów i oczywiście bez chemii tłumaczy Dawid Skrzypek, który prowadzi sklep "Regionalne Smaki" w Rzeszowie przy ul. Ofiar Katynia.

Wędliny np. z Jasiołki

W sklepie znajdziemy bez trudu wędliny ze znanej firmy Jasiołka z Dukli które zdobywają uznanie koneserów nie tylko w naszym regionie, ale także w Polsce i w Europie.

Zakład Mięsny „Jaskółka” specjalizuje się w wytwarzaniu tradycyjnych podkarpackich, wędlin ekologiczne bez konserwantów.

Produkcję opiera na tradycyjnych recepturach, nie stosując konserwantów ani tzw. polepszaczy, modyfikowanych białek, soi, błonnika itp.

Sery kozie i nie tylko

Z kolei wśród serów z naszego regionu znajdziemy ekologiczne sery kozie z Mszany od Maziejuków z rzadko spotykanym serem serem wołoskim o konsystencji podobnej do oscypka.

A skoro jesteśmy przy rzadko spotykanych serach, to Dawid Skrzypek zapewnia, że jako jedyny w Rzeszowie oferuje w sezonie oscypki z certyfikatem z bacówki Kazka Furczonia, który jest liderem w Polsce w budowaniu wspólnot pasterskich, pomysłodawcą projektu "Małe społeczności pasterskie Karpat".

A sklep oferuje również Sery Korycińskie.

150 rodzajów piwa

Ciekawostką jest, że sklep posiada duży wybór piw. - Posiadamy około 150 rodzajów piwa z małych regionalnych browarów polskich i czeskich z takimi wyjątkowymi piwami jak dojrzewające w butelce piwo "Naturalne Niefiltrowane" z browaru w Gościszewie czy piwa smakowe śliwkowe, jabłkowe, żurawinowe, czekoladowe, jak również piwa ciemne, piwa pszeniczne. Nasza oferta piwna na pewno zaspokoi wyszukane gusta amatorów piwnego trunku – zapewnia Skrzypek.

Z napojów zawierających alkohol nazimowe chłody szef sklepu poleca długo leżakowane polskie miody pitne z pasieki Macieja Jarosa ja również podkarpackie ekologiczne miody spadziowe, lipowe, leśne, wielokwiatowe, lipowe z pasieki Państwa Bałonów z Niżnej Łąki położonej w ekologiczno czystych terenach Beskidu Niskiego.

Chleby ekologiczne

W sklepie ze zdrową żywnością nie może zabraknąć Oczywiście nie może w naszej ofercie zabraknąć ekologicznego pieczywa. Dlatego są tu chleby, w tym orkiszowe z Piekarni BASZPOL z Grzegorzówki, która dostarcza tu również ekologiczne ciasteczka orkiszowe i krakersy.

Smakosze znajdą tu chleb pieczony na liściu kapusty z Rogóżna jak i chlebki ziołowe czy razowe z ziarnem.

Natomiast zwolennicy słodyczy mogą wybierać wśród np. ręcznie wyrabianych czekolad ekologicznych, andrutów kaliskich czy oryginalnych cukierków z Opatowa.